Will Ferrell (Mládí v trapu, Elf) hraje Rona Burgundyho, jednoho z nejlepších televizních hlasatelů zpráv v San Diegu v roce 1970. Ron je přesvědčený, že ženy mohou hlásit maximálně zprávy o módních přehlídkách a možná ještě o nejnovějších kulinářských receptech. Jenže Ronův nový kolega v hlasatelně už nebude muž, ale inteligentní mladá žena (Christina Applegate), která je i krásná, i chytrá, i ambiciózní! Když se tyto dvě výrazné televizní osobnosti setkají před kamerou, vypukne hotová válka! (oficiální text distributora)

ThomasCrown

Od úvodu filmu som uvažoval o nižšom hodnotení, ale akonáhle som sa naladil na jeho humor, môj skeptický pohľad sa vytratil. Will Ferrell srší vtipom dokonca aj keď je trápny, ale pre mňa je jednoznačnou hviezdou Steve Carell. Jeho scény sú tak dokonalé "zhovadené", že som sa nedokázal prestať smiať. Príťažlivosť Christiny Applegate ma zaujala už v Jednoducho sexi a tu je jej zadoček naozaj na zožratie:) Najlepšou scénou pre mňa zostane zhromaždenie Frat Packu pri parodovaní bitky z Gangow v New Yorku. Je to proste zážitok. ()

Ixbalanke

Našlo se tu pár dobrých chvilek a vtípků, hlavně Steve Carell mě tu bavil. Ale Ferrellovi nějak nemůžu přijít na chuť. Připadá mi jako nepodařený John Cleese (ten by v té roli byl úžasný!!). Obecně mi celý film připadá jako snaha napodobit cleesovsko-pythonovský humor, jenže se to moc nedaří... Ale koukat se na to dalo... ()

iampatrik

60% Nelze nic jednoduššího napsat - v první variantě tento typ humoru rádi máte a nebo na něj přistoupíte. V druhé variantě je možné, že se nedostanete ani do poloviny. Přestože se nejedná o můj šálek kávy, je zde několik scén, které pobaví nebo jsou v dobrém slova smyslu trapné. Taktéž potěší mnoho známých tváří v malých rolích, či herecký um zvlášť W. Ferrella (za tyto pozitiva ony tři hvězdy). Ve zbytku filmu se jedná o nudu s kravským příběhem. ()

Mitin

Když vezmu v úvahu to, že Willa Ferrella moc nemusim, tak to zase tak špatné nebylo. Naopak mi tam otravovala Tina Applegate, která se dala leda v Ženatý se závazky. Sice takový průměr mezi komediema, ale některé scénky mě potěšily. Například bitva televizních kanálů. Rozhodně spíše méně než více 3*.. ()

Milodar odpad!

Bez nadsázky největší píčovina, kterou jsem kdy spatřil. Dokonce ani Žrakokonádo se zde nechytá. Slavný Ron Burgundy si tohle nezasloužil a jeho fanouškům doporučuji vskutku kvalitní knihu Ron Burgundy: Let me off at the top! Mamičko, tatíčku, do jakého filmového světa jste mě to vyvrhli? ()

ondrula

Nedokoukal jsem. Nešlo to, protože ta přehrávaná dementnost 70. let je tak příšerná, že se na to koukat nedá. Třeba role Davida Koechnera a Steva Carella jsou daleko za hranicí parodie a jsou prostě už jen rozšklebené a hloupé. Možná je to ale tím, že je to film určený hlavně pro nenáročného diváka. Typická scéna: Ron se baví s kolegyní, pak kamera zabere celou jeho postavu a je vidět, že mu stojí péro. Ha ha. ()

Jeržik

RB:...Skvělý. Mohu vás vyzvednout? V osm? Devět? ...??? Dole...? VC: Pane Burgundy, máte silnou erekci! RB:Ehm, to je jen vzor na kalhotech... ()

dezert

Takouvou šílenost sem ještě neviděl! Will Ferrrel je pro mě (aspoň v tomhle filmu) komediální génius. Jeho herecký kreace jsou postavený na takové trapnosti a ujetosti, až je to vážně HODNĚ vtipný. Steve Carrell jako moderátor počasí s IQ 48 tomu nasadil korunu. Některý momenty jsou nezapomenutelný. Spolu s Tropickou bouří je tohle komedie s největším potenciálem zkultovnět. "V 60% případů to funguje pokaždé." "To nedává smysl." ()

Zombi

Hrozná ptákovina a slušná odreagovačka, ale nic víc, potěší účast spousty známých tváři a bitka reportérů. Své dělá taky to, že mám radši Carella, Stillera nebo Vaughna než Ferrella, který tu má první housle. Asi nejvíc mě tu bavil Carellův mimoň. ()

sona123

Chvílemi k uzoufání nudné a trapné a chvílemi výborné. Většinu filmu však všichni chytají dech, i když Ferrell válí, jak to umí a ještě o něco víc. ()

TheKiw

Nevinná absurdnost skoro oběšená na vlastní stopáži. Stejně jako u Step Brothers je hlavní linka slabá a ke konci už jí film vypadává z rukou. Ale nezoufám, McKayovy filmy se pomaličku zlepšujou a časem snad přijde s plnokrevníkem, který nebude nucen stát jenom na drobných (ale jinak velmi dobrých a ujetých) blbinách. ()

Milky.

Že já se na to díval. Nebudu daleko od pravdy když přiznám, že jsem si to pustil jen proto abych zjistil odkud pochází "that escalated quickly" meme, dokonce mě to po krátkém překlikání filmem i lákalo jako bláznivá komedie. Nakonec ale zjišťuju, že jde jen o kýbl sr*ček. Celý film o 4 různě infantilních kreténech, z nichž jeden vyniká mentalitou čtyřletého dítěte a druhý inteligencí čtyřletého dítěte. Zbytek už jen zdatně sekunduje. Ferrellovi tohle očividně někdo napsal přímo na tělo protože si z toho dělá skoro one man show, jenže celý jeho humor založený na přeafektovaných excentrických výrazech popřípadě hlasitým produkováním věcí, které je lepší neříkat, mě předávkoval už během první čtvrt hodiny. A ani během té čtvrthodiny jsem se moc nesmál. Nakonec to dopadlo tak, že jsem prakticky celý zbytek filmu jenom čekal až celá tahle infantilní hovadina skončí a jediné světlé momenty pro mě byly onen rozhovor v kanceláři po pouliční rvačce a seky a záseky Steva Carella, který byl ve své roli vážně geniální. Na jeho gagy jsem čekal s radostí. Takže finální hodnocení: televizní pitomost plná trapného a vyčpělého humoru, kde se moc tlačí na pilu a místo bláznivé komedie je z ní za chvíli spíš monotónní a trapná nuda. Nebýt Carella tak bych dal odpad. ()

LBsmoke

dobré.. nejlepší postavu z celého filmu hraje kupodivu Steve Carell.. byli tam koně a hořící lidi a zabije chlapa trojzubcem.. ()

Ollie235

Občas se to nebezpečně přibližuje a času od času i překračuje hranici trapnosti, ale u některých absurdních scének jsem se smál i nahlas. Bavili mě především Ferrell s Ruddem, Christina Applegate si střihla snad nejpříjemnější roli, ve které jsem jí zatím viděl. Carell byl vysloveně otravný, střídající se camea zase poněkud zbytečná. Ve výsledku je to tak napůl, na víc než 3* to za mě proto není, ale třeba říct, že v některých pasážích je Anchorman výbornou komedií. ()

Oralfabet

Ach jo, chvílema to bylo fakt vtipný, občas i skoro až tak jako monty pythonovským způsobem, jindy však zase úplně stupidní. Špatným způsobem. Nejvíc mě bavil poměrně nevýrazný Paul Rudd, co se týče Steva Carella (teda spíš jeho postavy, on sám z ní vyždímal maximum), tam jsem lehce rozpolcený. Ale zábavné to bylo vlastně docela dost, to uznám. Jen David Koechner nebyl vtipnej vůbec. Ne, ani trošku, Dave. Je mi líto. 6/10 ()

Marys

Značne ovplyvnené hodnotenie určitou kultovosťou filmu u mojich priateľov. Pozeral som v rámci drinking game. Vtedy sa to ešte dalo zvládnuť aj vnímať, no pri dvojke som už zalomil, tak tú zatiaľ hodnotiť nejdem. Každopádne požívanie alkoholu pri tomto filme pomáha. ()

mira007

Ferrellův trapnohumor v intenzivní síle ve filmu, kterým prorazil. Nikdy jsem ho moc nemusel a líbí se mi od něj jen dvě věci - Eurovize a trochu tohle, kde hraje prapodivnýho zprávaře, hvězdy hlavně to vysvětlení názvu L.A. , který se mi vrylo do paměti. ()

Čeká nás Zoolander 2?

Čeká nás Zoolander 2?

13.09.2014

Pamatuje si ještě někdo, čemu se říkalo Frat Pack? Než nastoupila „apatowovská" komediální banda Setha Rogena a Jonaha Hilla, nazývalo se tak uskupení sedmi herců na kariérním vrcholu, kteří se často… (více)

Han, Leia a Luke jsou zpátky

Han, Leia a Luke jsou zpátky

08.03.2013

A s původními představiteli. Spekulovalo se o tom už od ohlášení Star Wars: Epizody VII, jejíž premiéra je stanovena na léto 2015. Mark Hamill a Harrison Ford přiznali, že mluvili s Georgem Lucasem o… (více)

Zprávy opět hlásí Ron Burgundy

Zprávy opět hlásí Ron Burgundy

03.04.2012

Zprávař se u nás nikdy nedostal do kin. Ostatně, šlo o čistě americký hit – z 90 milionů dolarů, které utržil, bylo 85 z kin ve Státech. Kult, který se kolem něj postupně rozbujel, ale zasáhl… (více)

Policejní tým snů?

Policejní tým snů?

28.09.2009

Začíná z toho být trend, že se někteří tvůrci snaží narvat do svých filmů co největší počet hvězd. V mnoha případech padlých, ale na plakátech to stejně vypadá dobře. Po Tropické bouři, The… (více)