Non Plus Ultras

Scénář NON PLUS ULTRAS vychází ze skutečných událostí. Hlavní hrdinové žijí mezi námi, jen už se své oblíbené činnosti - fotbalovému chuligánství nevěnují s takovou vervou, jak tomu bylo v minulosti. Film je humorným pohledem na krátký časový výsek v životě dospělých chlapů, z nichž někteří zestárli předčasně a někteří naopak ještě nedospěli Tyčka, je jedno nedělní odpoledne před fotbalovým zápasem napaden dvěma sparťanskými fanoušky. Zachrání ho Bejčák, nepsaný vůdce několikačlenné party patřící k tvrdému sparťanskému jádru. Tyčka se ocitá v prostředí, které je pro. Osamělý muž středního věku, který později získá přezdívku něj nové a nezaujatě pozoruje partu stárnoucích fotbalových chuligánů. Každý tu má vlastní život, který se s tím fanouškovským více či méně prolíná. A není výjimkou, že v civilním životě mívají naši hrdinové tvář, v níž se odrážejí obyčejné sny, které zůstávají za branou stadionů. Během několika týdnů je život party konfrontován s řadou nečekaných událostí. Na návštěvu přijíždějí angličtí hooligans, kteří jsou pro některé členy party idolem, parta se vydá na dramatickou cestu na utkání s největším rivalem Sparty - Baníkem. (oficiální text distributora)

Calvus77

Nalákaly mě ǘodní fórky a ty se brzy rozplynuly jako pára nad hrncem. Spousta toho zůstalo nevyřčeno a co řečeno bylo, nebylo nic převratného. Smysl zvýraznění některých postav mi zůstal utajen. Zvláštní také je, jak zde dobří herci přehrávají (např. Lábus, Hlaváčová). Jako nápad dobrý, ale jinak škoda času. Ostatně, jako samotné čumění na fotbal... ()

Fujin

Spíše než o komedii se jedná o sondu do matně popsaného života party nevyzrálých "zlobivých" fandů. Celá myšlenka se točí okolo leadra party a jeho sebeuvědomění, zklamání a těžkých chvilkách, které tento typ fandění a života vůbec celé partě přináší. Přesto se k němu mnoho z nich vrátí, protože nic jiného nemají. Zpracování mě vůbec neoslovilo... scénář je příliš chorý, herci nemají prostor, střídání dvou vypravěčů je chaotické a už tak chabý příběh je časově rosekán a rozházen. Škoda, námět byl zajímavý a jedinou jiskřičkou jsou 2-3 vtipné hlášky. ()

Adhemar

Vzdáleně podobné filmu Hooligans. Ale opravdu jenom velmi vzdáleně. Za mé oblíbené herce a občasný dobrý humor dávám 40%. Jinak nic moc. ()

shakeXL

Jsem fanda fotbalu, (FCB) jsem fanda plných stadiónů bez klecí ale i v tomto filmu vidíte osoby které slušné fandění neumí. Vedou určitý způsob života (rádi dělají bordel, protože na nic jiného v tom jejich slepičím mozku nemají kapacitu), a právě fotbalový stadion je pro ně nejlepší místo pro vyřádění. Co se týče děje filmu: taktak 20% ale za snahu dám 3 hvězdy. ()

andydufrsn

Sem tam jsem se usmál, ale bylo to spíše hořké ušklíbnutí se nad lidskou primitivitou zoufale krytou „fanouškovstvím“. Umím si živě představit, že fotbaloví „fanoušci“ jsou přesně takový, ne-li ještě horší ()

andy60

Na první pokus to moc nezabralo, s odstupem několika let jsem tomu dal druhou šanci a musím říct, že jsem se bavil. Možná proto, že má očekávání byla nulová, možná proto, že jsem měl právě náladu na film, u kterého netřeba přemýšlet, který utíká rychleji než Bolt a který nabídne pár dobrých hlášek a nic neříkající konec. ()

5tipes

Po kameramanské stránce skvělé, i z výtvarného hlediska nadprůměrné (na český film). Zajímavé obsazení, hodně dobrých herců pohromadě a dobře vybraná hudba (Hapka, Načeva atd.) Jen je problém ve scénáři, film neudrží pozornost diváka, místy až nudí. Chuligáni a jejich příběh není natolik poutavý, abych se na něj napojil, sledoval jsem jen jednotlivé scénky, především vynikajícího Lábuse. Také dobrý zvuk i střih. Slabší průměr. ()

Hanka_M

Na filmu se mi líbí nejvíc kamera. Scénář je sice slabší a místy nedramatický, nicméně to zachraňuje zručná režie - režisér s herci pracuje, i když nemají moc o čem hrát. Jsou ale místa, kde herci jen proplouvají situacemi, které dohromady jako celek moc nedrží a nic neřákají. A proto s postavami nemůžeme jít dál, nezajímá nás, kam chtějí dospět a nejsme napjati, co bude dál. Alespoň to je můj lajcký názor. Herecky je totiž film obsazen luxusně, až překvapivě hvězdně. Přijde mi ale škoda, že tvůrce už nenatočil žádný další film. ()