Non Plus Ultras

Scénář NON PLUS ULTRAS vychází ze skutečných událostí. Hlavní hrdinové žijí mezi námi, jen už se své oblíbené činnosti - fotbalovému chuligánství nevěnují s takovou vervou, jak tomu bylo v minulosti. Film je humorným pohledem na krátký časový výsek v životě dospělých chlapů, z nichž někteří zestárli předčasně a někteří naopak ještě nedospěli Tyčka, je jedno nedělní odpoledne před fotbalovým zápasem napaden dvěma sparťanskými fanoušky. Zachrání ho Bejčák, nepsaný vůdce několikačlenné party patřící k tvrdému sparťanskému jádru. Tyčka se ocitá v prostředí, které je pro. Osamělý muž středního věku, který později získá přezdívku něj nové a nezaujatě pozoruje partu stárnoucích fotbalových chuligánů. Každý tu má vlastní život, který se s tím fanouškovským více či méně prolíná. A není výjimkou, že v civilním životě mívají naši hrdinové tvář, v níž se odrážejí obyčejné sny, které zůstávají za branou stadionů. Během několika týdnů je život party konfrontován s řadou nečekaných událostí. Na návštěvu přijíždějí angličtí hooligans, kteří jsou pro některé členy party idolem, parta se vydá na dramatickou cestu na utkání s největším rivalem Sparty - Baníkem. (oficiální text distributora)

panmroz

...to tak vypadá, že si nějakej třináctiletej kluk splnil sen - natočit film o starším bratrovi a jeho kumpánech. A věřím, že by se celý příběh dal, někým šikovějším než mnou, popsat jedinou, vtipnou, holou větou. ()

Al Mustafa

Ta chcací scéna byla dost slabá. Kamarád kdysi spal s holkou na jedné posteli a v průběhu noci vstal a začal na ni chcát. ()

Sista

fenomén ultras je z mnoha hledisek (včetně filmového)zajímavý - násilí a alkohol jako odpověď životní nudě, kompenzace vlastních komplexů atd. Bohužel v Non Plus Ultras, místo aby se soustředili na podstatu problému, podali žánrový obrázek partičky fanoušků se zbytečnými vedlejšími děj. linkami. Celou dobu sem si říkala: Nebylo by to lepší jako dokument, nebo aspoň polodokument? Nebylo by to poutavější, silnější, zapamatovatelnější? Přesto silnější 2* - nečekala sem nic a něco přece jen dostala.. ()

RickyFitts odpad!

žádný děj, nevtipné vtipy, nesmyslné dialogy, nesmyslné všechno... titulky nesouvisející se samotným filmem, návštěva Rudolfina zážitek srovnatelný se zatměním slunce a zápornost postav britských hooligans podepřena jejich homosexuální orientací (podobně jako v Requiem pro panenku)... snažím se na tenhle film zapomenout ()

Mr.Hudson

"Ty seš fanda?" , "ne, já jsem Pepa" , tyto a mnoho dalších podobných hlášek z tohoto filmu již zdomácnělo. O tento film bych možná ani nezavadil, ale když jsem se dozvěděl herecké obsazení a zejména to, že film se bude motat kolem fanouškovského jádra Sparty, tak jsem neváhal. A jsem docela rád, že jsem film zhlédl, jistě, žádný filmový skvost to není, ale určitě je to solidní komedie, která by měla pobavit každého diváka fotbalu a nenáročných dějů. ()

gusman

Hrůza. Z české produkce je snad jen Kameňák horší. Ten taky nemá absolutně žádnou myšlenku, či pointu. Konec přišel dříve, než začátek. Já věděl proč na to nechci do kina:-) Od odpadu dělí pouze docela originální námět, který je však naprosto zoufale zpracován. Herci občas zaperlí, takže 1 hvězdička s odřenými ušisky. ()

FilmWave

Bez začátku, bez konce, bez děje. Najde se tam jen pár víceméně vtipných scének (např. hajzl dědek na nádraží) a pár výborných výstupů Jiřího Lábuse. ()

vojo

....bol som v komparze v štadiónovej scéne a bolo to naozaj divoké,"výborný nápad" obsadiť tam skutočných sparťanských ultras. Už z nostalgie musím dať teda aspoň dve hviezdičky, ale rozhodne nie sparťanské.Ináč je tento film vhodný do vysielania vtedy keď odpadne nejaký zápas, futbaloví fandovia si pri ňom môžu vychlemtať pripravené pivo. ()

kukys

Při sledování jsem pořád přemýšlel, o čem to nakonec celé bude. Až při závěrečných titulcích se mé podezření potvrdilo. Ano, bylo to o ničem. Ubohé a trapné ztvárnění westhamských ultras (jejich poslední vteřiny ve filmu snad neni nutno komentovat...), žádný výrazný herecký výkon, prostě film k ničemu! ()

Eluin

Ne zcela špatný film, po jehož skončení ve mně však hlodala nepříjemná otázka, "o čem to bylo?". O fotbale? O vztazích? Možná o mnoha věcech dohromady... ()

DannyBoon

LÁBUS a Kaiser film vždycky na chvíli rozsvítili. Jejich scéna u výčepu je vynikající. Jinak to bylo bezradné. Dál se nebylo na co koukat, není o čem psát. ()

Blackhawks

Žlutá..modrá..červená..to je SPARTA zkurvená !! Tenhle film je hodně ubohý.. rádoby hooligans z Anglie jsou taky jen trapná vsuvka.. nevím tenhle film jsem viděl několikrát,ale dodnes jsem nechápal co tvůrce vedlo k tomu, aby to nakonec natočili.. jako náš fotbal.. špatné v každém ohledu !! ()

Rockerman

Největší chybou filmu je to, že ty historky nebo epizody ( o ději se hovořit nedá) nejsou nějak vypointovány. Zkrátka není to dotažené. Přitom některé měly potenciál býti vtipnými, ale většinou to nějak vyšumělo do ztracena. Určitě se lépe dala využít scéna s opilým strýcem (Lábusem) a také ti angličtí Ultras mohli nadělat více srandy. No a ten romantický a překvapivý konec tu už vůbec nepatřil. Z nějakého důvodu jsem se však moc nenudil a tak těch padesát procent je tak akorát. ()

Hapretor

Ve srovnání s "Hooligans" s Eliášem Woodem to vyzní směšně a prázdně. Film nemá sebemenší nosnou myšlenku. Je to jenom soubor poskládaných scén, některé jsou tak absurdní, až jsou vtipné - viz Lábus v hospodě - tím film pobaví, bohužel tím i končí. Zůstává pak jen fakt, že do jednoho všichni herci zahráli ty idioty na jedničku. Na zabití času ok. ()

Jeand´Boa

Škoda, že jsem od toho tolik čekal...škoda, že to bylo provázeno takovou reklamou...škoda, že velké haló a nic nic...o to víc ta slabota z toho byla cítit... ()