Non Plus Ultras

Scénář NON PLUS ULTRAS vychází ze skutečných událostí. Hlavní hrdinové žijí mezi námi, jen už se své oblíbené činnosti - fotbalovému chuligánství nevěnují s takovou vervou, jak tomu bylo v minulosti. Film je humorným pohledem na krátký časový výsek v životě dospělých chlapů, z nichž někteří zestárli předčasně a někteří naopak ještě nedospěli Tyčka, je jedno nedělní odpoledne před fotbalovým zápasem napaden dvěma sparťanskými fanoušky. Zachrání ho Bejčák, nepsaný vůdce několikačlenné party patřící k tvrdému sparťanskému jádru. Tyčka se ocitá v prostředí, které je pro. Osamělý muž středního věku, který později získá přezdívku něj nové a nezaujatě pozoruje partu stárnoucích fotbalových chuligánů. Každý tu má vlastní život, který se s tím fanouškovským více či méně prolíná. A není výjimkou, že v civilním životě mívají naši hrdinové tvář, v níž se odrážejí obyčejné sny, které zůstávají za branou stadionů. Během několika týdnů je život party konfrontován s řadou nečekaných událostí. Na návštěvu přijíždějí angličtí hooligans, kteří jsou pro některé členy party idolem, parta se vydá na dramatickou cestu na utkání s největším rivalem Sparty - Baníkem. (oficiální text distributora)

Cibulka_C

Nechci být rejpavá, ale mně to jako komedie moc nepřipadá. Možná to bude tím, že nejsem fanynkou fotbalu. Nějak mi unikla pointa a já po skončení filmu přemýšlela, co to vlastně mělo být. Snímek na mě působil spíš děsivě. Možná nám chtěl autor jen sdělit, jak to všechno vlastně probíhá ve světě fotbalových nadšenců. Ale co já vím. Prostě borci s oholenou hlavou, jejichž jedinou zábavou je jít na stadion a tam udělat co největší bordel. Toť asi vše. Celkově dost o ničem. Film je nabušený hereckými hvězdami, ale ani oni to nezachránili. O nikom jsme se prakticky nic nedozvěděli, možná tak jen to, že jsou fanoušky fotbalu, že někomu ke štěstí stačí jen myčka na nádobí nebo že postava Jiřího Lábuse moc ráda tančí. Oldřich Kaiser jako barman byla dost divná kombinace, a dokonce si s ním ve filmu zahrála jak Naďa Konvalinková, tak i jejich dcera. David Novotný byl super a jako jediný ze  všech postav působil alespoň trochu chytře. Takže pro fanoušky fotbalu je film asi ideální, obyčejné smrtelníky spíš vyděsí. ()

Alden_Larson

Skoro se stydím přiznat, že se mi tento film docela líbil. Rozhodně to není skvělý film, ale pobavil mě. Nabízí nám pohled na hardcore fanoušky fotbalu a jejich "kulturu" a v tomto ohledu je film velmi autentický. Postavy byly zajímavé, každá byla svým způsobem zajímavá. Herecké výkony byly skvělé, všem hercům se tyto šílené posatvy moc povedly. Film je dobře natočený a je v něm dobrá hudba. Chápu, proč se tento film lidem spíše nelíbí, já jsem si odvodil jako satiru a měl jsem z něj dobrý požitek. Bude to asi jeden z mých "guilty pleasure" filmů. 6/10 ()

Riker

Film se nesnaží moralizovat, nahlížet do světa fotbalových fanoušků nezaujatým okem a podobně. Snaží se hlavně bavit a já se opravdu bavil. Prostředí fotbalových hooligans je zde využito pouze jako základna. U scény s pochcaným Lábusem jsem se opravdu lámal smíchy. ()

DonFrolimo

typicky ukaz slabosti nasi vladnouci tvurci (tj. jako filmove) generace. Napad rekneme jeste zdarily, vyber uchazejici, ztvarneni s podvrtnutym kotnikem. Ta druha hvezdicka je za muj oblibeny hit od Nacevy (kdybych zrovna zavrel oci, tak by to bylo jen za jednu). ()

hronik

Ostre nesouhlasim ze tento film nepodnecuje nactileteho divaka.Kazdy si prece pamatuje ze mel jako kluk nejakou tu postavu ci postavy z filmu jako sveho hrdinu a rad jej napodoboval, ani zde tomu neni jinak.Jsem fanda do fotbalu, ale chodit a koukat se na bandu pitomcu kteri se mlati hlava nehlava to me jiste nelaka.Tento film je presny obraz dnesni doby na fotbalovych stadionech a zatim si stoji.U filmu Proc to melo spise zastrasujici dusledek, tady to ma presny opak.O.Kaisera mam rad hlavne jako komika, ale zde mu ta rola vylozene sedla a to me desi.Oldo Oldo. ()

T.S.Garp

S českým filmem to jde v poslední době z kopce, debatují o tom už i vrabci na střeše a tenhle naprosto zbytečný a nudný snímek o ničem to jen potvrzuje. Absolutně mi unikl smysl, děj nebo něco takového, co obvykle ve filmech bývá. Tohle byla absolutní ztráta času a jestli jsem se za celý film zasmál tak třikrát, tak to bylo moc. Jestli tohle má být humorný pohled na krátký časový výsek v životě dospělých chlapů, tak já jsem totální suchar. ()

lehkoživka

Nijak zvášť nápaditě zpracovaný pohled do života bandy lůzrů, kteří se vybíjejí na fotbale. Postavy celkem realistické, proto ty 2 hvězdy. Příběh průměrný, konec překvapivý, ale nevěrohodný. Co mě ale fakt dostalo, byl rozhovor s režisérem v bonusech: "...fotbaloví fanoušci jsou pro ženy atraktivní (!) proto, že jsou to takoví novodobí gladiátoři... statečně bojují za svůj klub..." Tak tohle mě dostalo:)) ()

TheMe

David Novotný jako "Bejčák" nemá chybu. Rvačka na Bazalech je také úžasně zfilmovaná, ale přijde mi, že film v mnohých případech překrucuje realitu, protože vyjadřuje tvrdé jádro fanoušků za absolutní bezmozky a veřejnost to moc ráda přijímá jako fakt, přitom ne vždy je to úplně tak. To je jediná věc, díky které mám z filmu rozporuplné pocity, jinak bezvadná odreagovačka. ()

Dekovnik

Velké plus za detaily, mínus za rozháranost. Pochopitelný film s uvěřitelnou atmosférou a dobrým hereckým obsazením. ()

hony23

Cesta do hlubin fanouška ULTRAS. Hrajou si na tvrdý jádro, ale sami si nedokážou poradit se svými životy. Uctívají anglické rowdies, aby zjistili, že to jsou bukvice po nocích olizující si anální věnečky. Rozhodně tu ale nejde o žádnou komedii, na to je potřeba víc, než jen pár dobrých hlášek. ()

PatrikP4

Pochopím hodně a filmy o chuligánech mám rád, ale tohle nebylo o chuligánech... Scéna na Baníku přehnaná a hodně slabá, i když v poslední době dokázaly že něco podobného je možné... Něják sem nepochopil význam, příjezd anglických rowdies? Bejčák hledá životní lásku? Že koktavej dospěl? ()

HolyKeeper

Film jako takový by nebyl vlastně vůbec špatný, kdyby měl nějaký děj. Neukazuje toho mnoho z fotbalu, ani z chuligánských rvaček (krom bitky na Bazalech) a už vůbec nečekejte nějakou zápletku, popřípadě nějaké epické vyvrcholení filmu. A jestli měl být vrchol filmu dva souložící skinheadi, tak k tomu není třeba žádný komentář.. Škoda, že Non Plus Ultras přešlapuje někde mezi ukázkou, jak to v takové fanouškovské kultuře chodí a trapnou českou rodinnou komedií na osmou hodinu večerní. ()

Dalik

Tak vazne nevim o cem mel tento film byt? o fotbale? o fanouscich? porad jsem cekal na pointu, ale dockal jsem se akorat tak konce. Pro mne zklamani, cekal jsem vic. ()

Martinek

Film u kterého se dějového rozjezdu bohužel nedočkáte. Pokud jím chtěl tvůrce něco říct taky asi nejsem z těch vyvolených kteří to pochopili. Můžete si tak v klidu vychutnávat lihovou estrádu anglických rowdies. ()

dbt

Hrozný guláš. Začátek sice je ve stylu toho, co by člověk od filmu s podobným námětem čekal, jenže namísto ubývání "pohodovosti" a nástupu vážnějši pasáže, studující na protagonistech fenomén ultras, přichází neuvěřitelný slepenec různých nedotažených témat. Jako kdyby si tvůrci s původní ideou nevěděli rady a do filmu nacpali cokoliv je napadlo. Sem tam se sice objeví nějaká epizodka se zajímavějším nápad, ale ta je zanedlouho nečekaně a značně chaoticky střižena, aby na její místo mohla nastoupit nějaká jiná, naprosto nesouvisející. Postavy jsou neživé a šablonovité, takže když divák rezignuje na absentující výpovědní hodnotu, rozptýlí ho občas už jen rozjívení angláni. Divím se tvůrcům, že se do takovéhoto projektu pouštěli, už podle mizerného scénáře jim muselo být jasné, že z toho nevyleze víc než nicneříkající paskvil. ()

Treble

No sice bysem to moc nevidel jako komédii, je tam vlastně jen jeden dobrej fórek. Jinak je to ale hodně zajmavej film, a mam pocit, že autor chtěl sdělit mnohem víc než se mu do filmu vešlo. Akorát ten utnutej konec je teda hrůza a Lábus taky... ()

Warapeidza

Celkový dojem nic moc, v podstatě nulová dějová linie, výborná hlavní postava (Bejčák alias David Novotný), některé postavy, které jsem vůbec nepochopil (strýc), ucházející muzika, zajímavá a pro mě osobně dost neočekávaná pointa a do toho všeho trochu zapadlí angličtí rowdies, kteří jsou ze začátku zábavní, ale pak se pomalu vytrácí a zevšední a jejich závěrečná scéna mě dost znechutila :(, stejně jako se to povedlo scéně, kde Kaiser v hospodě šou.... nějakou neznámou ženskou. Těch scén, které do toho filmu (podle mého mínění) jakoby ani nepatřily jsem tam našel na můj vkus požehnaně, a stejně jako chybějící centrální dějová linka se nejvíc zasloužily o to hodnocení, které dávám. ()