Non Plus Ultras

Scénář NON PLUS ULTRAS vychází ze skutečných událostí. Hlavní hrdinové žijí mezi námi, jen už se své oblíbené činnosti - fotbalovému chuligánství nevěnují s takovou vervou, jak tomu bylo v minulosti. Film je humorným pohledem na krátký časový výsek v životě dospělých chlapů, z nichž někteří zestárli předčasně a někteří naopak ještě nedospěli Tyčka, je jedno nedělní odpoledne před fotbalovým zápasem napaden dvěma sparťanskými fanoušky. Zachrání ho Bejčák, nepsaný vůdce několikačlenné party patřící k tvrdému sparťanskému jádru. Tyčka se ocitá v prostředí, které je pro. Osamělý muž středního věku, který později získá přezdívku něj nové a nezaujatě pozoruje partu stárnoucích fotbalových chuligánů. Každý tu má vlastní život, který se s tím fanouškovským více či méně prolíná. A není výjimkou, že v civilním životě mívají naši hrdinové tvář, v níž se odrážejí obyčejné sny, které zůstávají za branou stadionů. Během několika týdnů je život party konfrontován s řadou nečekaných událostí. Na návštěvu přijíždějí angličtí hooligans, kteří jsou pro některé členy party idolem, parta se vydá na dramatickou cestu na utkání s největším rivalem Sparty - Baníkem. (oficiální text distributora)

marleyy

55% Letní Kino. Já jsem se celkem pobavil. Snímek krásně ukázal debilitu některých ultras, kterým jde jen o vyhnání ega do nebes. Pár vtipných hlášek by se taky našlo. ()

Aleee89

Tenhle typ filmů mě nikdy moc nezaujal, ani tento počin pak není výjimka. Na fotbal se kouknu docela ráda, ale jako námět na film? To se mi moc nezdá. Sice hooligans a Sparta x Baník byl docela problém doby, ale mě to fakt nebere. Můžu filmu připsat body, že situaci trefně a dobrými hláškami vystihl, ale to je asi tak všechno, toto mě prostě skoro vůbec nezaujalo. ()

Trevor

Film svojou kvalitou nedosahuje úrovne iných filmov z prostredie futbalových ultras, ale niektoré momenty stáli určite zato, najmä príchod dvojice tvrdých "hooligans" z West Hamu a najmä sklamanie skalných priaznivcov Sparty, keď ich našli pri spoločnej zábavke. Mňa ako priaznivca Millwallu to pobavilo podstatne viac ako iných ľudí ktorí film videli. K väčšej spokojnosti predsa len chýbalo trochu viac, napríklad "Na Letenské pláni má území své..., SK Slezská z horníckeho města či iné legendárne "chants" oboch táborov - rudého či toho z Bazalú. V ažom prípade však na naše končiny vydarený film. ()

Fanucci

Naprosto zbytečný a nudný film bez kvalitního scénáře, dialogů a zápletky. Velkým zklamáním pro mne byly i výkony herců mladší generace. David Novotný ještě ušel, ale ostatní byly naprosto úděsní. Především Hádek. Celkově velké zklamání. ()

fallangell

Jestli maji Non plus ultras nejake hlubsi poselstvi, tak mi zustalo skryto az do konce. Teda pokud nebylo skryto ve scene s dvema anglicanama. ()

rakovnik

Na začátek hned přiznávám, že tak nízké hodnocení dávám i proto, že film je o tématu, které nemám příliš v lásce. Fotbaloví blázni ("fanoušci") jsou mi vzdálení až nepříjemní. Překvapili mě pouze velmi kvalitní herci v drobnějších rolích, ale zážitky našich rowdies ve mě vzbudily spíše odpor. ()

Martin741 odpad!

Roky 1999 -- 2005, to bol presne ten cas, kedy pomaly ale isto zanikali stare ceske kulty / jedina vynimka su Pelisky, ale iba jedna jedina...../ a zacal vznikat hnoj a vykal jeden za druhym : VKV, Non Plus Ultras, Ordinace ...... 0 % ()

cariada

Tak tohle byl další pokus o film z prostředí fotbalových fandů. Není to sice žádnýé vele dílo přesto to má docela někdy i vtip a zajímavý příběh. Duo Lábus a Kaiser jako vždy nezklamalo. Anglický fanoušci se chovali opravdu jak dobytek.. Hlavní představitelé byli opravdu vybráni dobře hlavně Bejčák. . Nejlepší hláška "slečny mužu se vás na něco slušně zeptat?" "ano" "mrdáte?" (pardon) u toho jsem se poravdu nasmál nejvíc. ()

Langy10

Povedený film :) zasmál jsem se jakože fakt hodně... film měl pěknej příběh a já hodnotim 4 a půl hvězd :) ()

DruidKarel

Tenhle film si dělá z českých fanoušků nehoráznou prdel a všechno hrozně zlehčuje. My nejsme všiihni tak bylbý, jako Slávisti... 4* ()

tomtomtoma

Non Plus Ultras lze vnímat jako hořkosladký příběh ze života obyčejných lidí. Hrdiny je možné zařadit mezi společenské outsidery, jež spojuje jediná životní vášeň - fotbalové fanouškovství historicky nejúspěšnějšího českého týmu. Prostřednictvím Sparty dýchají život. Sonda do fotbalového prostředí se přesto nekoná, příliš nefunguje ani humorný nadhled, byť se vtipům dá zasmát. O soudržnosti příběhu se nemusíme vůbec dohadovat. Spolehnout se lze na hereckou ctižádostivost a několik okamžiků. Po konci zůstanou rozpaky, nejasný pocit o příjemném herectví a pár jízlivých poznámek o záměrech Jakuba Sluky a smysluplnosti filmového díla. Hlavní postavou zapomenutelné veselohry je Jirka alias Bejčák (velmi zajímavý David Novotný), přirozený vůdce menší skupinky prostoduchých příznivců fotbalové Sparty. Užívá si svou velitelskou pozici, citům se snaží vyhýbat, s netrpělivostí si vybírá nové výzvy. Jediné uspokojení, byť jen částečné, zažívá pouze v záři svých poslušných obdivovatelů. Původně zamýšlenou hlavní postavou je Tyčka (sympatický Vladimír Dlouhý), tichý a nejstarší člen party. Jako jediný je schopen udělat krok stranou. Mezi ostatní členy patří slaboduché trio: dotěrný Vočko (Matěj Hádek), velký nemluva Potapěč (Michal Novotný) a koktající Pejsek (Karel Zima). Hlavní ženskou postavou je Jirkova matka (dobrá Jana Hlaváčová), starostlivá, skromná a pokojná osůbka. Výraznější ženskou postavou je také Petra (zajímavá Jana Malá), spolužačka Jirkovy sestry s nezbytnou romantickou vložkou. Důležitou postavou je Lojza (zajímavý Oldřich Kaiser), hospodský, fanoušek Sparty a příležitostný host zmiňované partičky. Výraznější postavou je také Pepa (dobrý Jiří Lábus) se svým alkoholovým dobrodružstvím. Z dalších rolí: Jirkova mladší sestra Iva (Karolína Kaiserová), Pepova zaskočená manželka Yveta (příjemná Naďa Konvalinková), Jirkova opomíjená přítelkyně Táňa (Petra Špindlerová), či dva angličtí věčně ožralí chuligáni a ortodoxní fanatici West Hamu Dean (John Early) a Lee (Robert Orr). O fotbalovém prostředí nám musí vyprávět někdo jiný. Humor funguje v částech, nikoli v celku. Je to zanedbané a nesoustředěné, sem tam se narazí na nějaký výmol a kontinuita nepřestává drhnout. Přežít to lze bez újmy na zdraví, ale soustředím se na propracovanější zážitky. ()

Fallen_One

Do jistého okamžiku jsem si říkal, že by tohle mohl být docela slušný průměr. Poté, co se na scéně objevili angličtí "raubís" nebo jak se to sakrapes píše, celý průměr byl slavnostně spláchnut do záchodu, z jehož obsahu se zřejmě inspiroval i scénárista, který si hláškami a přehnaným chováním (a přehráváním) anglikánců zatloukl hřebík do rakve filmu. ()

campix

Mám rád fotbal, ale nijak zanícený klubista nejsem. Mám rád filmy, ale Non plus ultras se mi opravdu moc nelíbil. A to jsem si od začátku myslel, jaká to nebude sranda, jelikož českých filmů z fotbalového prostředí opravdu moc není a nejsem ani nijak výrazně zatížen proti Spartě, ale přišla mi ta parodie fanouškovství až moc přitažená za vlasy a zbytečná. Ale dobré pasáže se tu také najdou a proto není Non plus ultras čistě na odpad. Nějak si říkám, že to dopadnout jinak ani nemohlo. ()

czejny

Non Plus Ultras si u mě vysloužili výrazné MÍNUS! Protože co předvedli tito vyholhlavové, jinak ohodnotit nejde.Nevíte někdo, co, kdo chtěl tímto filmem říci ostatním? Pokud mělo jít o popis toho, jaký je život fotbalových ultras-nepovedlo se. Jestli mělo jít o to, abychom si řekli, že fotbaloví ultras jsou v civilním životě normální lidé, milující svou rodinu-nepovedlo se. Takto bych mohl pokračovat dále, co všechno se nepovedlo. Možná by to byl hned lepší film o Ultras, kdyby tam aspoň nebyli známí herci (jsou mi tam doslova trn v oku). Pokus o zápletku sice byl, ale myslím, že bez ní bychom to také vydrželi... Když vezmem v potaz, že jako žánr to má být komedie, moc se nenasmějeme (ale abych jen nekřivdil, dvě dobré hlášky tam byly). Kdo fandí, nebude nadšen. Kdo nefandí, také nebude nadšen... ()

Noviik

Z hlediska filmu to není tak špatné, ale jelikož jsem baníkovec a nejsem žádný radikál, tak je to trochu moc zaměřené na jednu stranu, celkový pohled na fotbal to může pokazit, škoda. ()

Radiq

Člověk by si řek - čeští vypatlaní fotbaloví fandové, no to bude blbost o těch tupejch tukanech, ale nakonec to byla aji docela sranda. Obzvlášť David Novotný tam měl několik neotřelejch hlášek (souhlasí někdo proti tomu?) a Jiří Lábus taky byl taková třešnička na tortě. Příběh to sice moc nemá, ale na štěstí fotbalu tam moc není. Spíš uvidíte, jak vypadá tvrdý jádro anglickejch hooligans, chch, no zhovadilci jedna báseň. Každopádně se mi líbil výběr hudby, obzvlášť Načeva nebo Kasmir 9:41, i když nejsu jejich fanda, ani moc velkej fanda rockové muziky. ()

Decker

Jako spousta jinych komentaru zde i ja se tak trochu sam sebe ptam co tim chtel basnik sdelit. Chtel moralizovat a ukazat jaky ze jsou to ty hooligani blbci a ze takhle by se preci "normalni" fanousek na stadion chovat nemel anebo to myslel absolutne naopak a jakekoliv moralizovani mu bylo putna a chtel pouze pobavit na ukor vyholenejch rvacu, ktery proste delaj bordel, chlastaj a mluvej sproste? Asi je tam od kazdeho trochu, ale skoda ze to jako celek prilis nefunguje. ()