foto

Marek Němec

  • nar. 24.4.1981 (35 let)
    Cheb, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Marek Němec se narodil v Chebu, kde také absolvoval střední průmyslovou školu stavební. Po maturitě se chystal na studium architektury, která ho vždy zajímala, ale ze zvědavosti zkusil přijímací zkoušky na DAMU, které bezproblémově vykonal a vystudoval katedru činoherního divadla.
 
Poté dostal nabídku na angažmá v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, kde byl do roku 2010, a od té doby je na volné noze. Působí v divadelním spolku Kašpar. Kromě herectví ho zajímá i divadelní režie, v Činoherním studiu režíroval Utrpení mladého Werthera.
 
V divadle ztvárnil více jak třicet divadelních rolí, vidět jsme ho mohli například jako neurotického a agresivního mafiána Marca ve Famiglii, či ve vydařené roli filozofujícího podplukovníka ve hře Tři sestry.
 
V oblasti filmu nejprve spolupracoval se studenty FAMU, poprvé se před kamerou objevil ve snímku Jak ukrást Dagmaru. V roce 2013 má premiéru drama Jako nikdy, kde hraje Tomáše. V seriálu Zdivočelá země ho můžeme vidět v roli Radka Nerada, v kriminálce Expozitura vystupuje jako reportér Tomáš Winter. V televizi moderoval Ceny Alfréda Radoka, a podílí se i na tvorbě pro děti Studio kamarád - Kabaret z maringotky.
 
Vyučuje herectví na katedře činoherního divadla na DAMU. Ve volném čase rád jezdí na kole, čte a poslouchá klasickou hudbu.

Eva "anitae" U.

Herecká filmografie

2015 Atentát (TV seriál)
Vraždy v kruhu (TV seriál)
2014 MY 2
2013 Jako nikdy
2010 Polední úděl (divadelní záznam)
Zázraky života (TV seriál)
2009 Protektor
2008 Expozitura (TV seriál)
Kriminálka Anděl (TV seriál)
2007 Trapasy (TV seriál)
2005 Ordinace v růžové zahradě (TV seriál)
3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (TV seriál)
2004 Non Plus Ultras
2003 Polaroidy (divadelní záznam)
2001 Jak ukrást Dagmaru
Náraz (studentský film)
1997 Zdivočelá země (TV seriál)

TV pořady

2015 Michalova doprava (TV pořad)
TýTý 2014 (TV pořad)
2013 Počítáme s vámi (TV pořad)
Tamtam (TV pořad)
2011 Náš (ne)povedený kabaret (TV pořad)
2006 Kabaret z maringotky (TV pořad)
1980 Studio Kamarád (TV pořad)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace