Non Plus Ultras

Scénář NON PLUS ULTRAS vychází ze skutečných událostí. Hlavní hrdinové žijí mezi námi, jen už se své oblíbené činnosti - fotbalovému chuligánství nevěnují s takovou vervou, jak tomu bylo v minulosti. Film je humorným pohledem na krátký časový výsek v životě dospělých chlapů, z nichž někteří zestárli předčasně a někteří naopak ještě nedospěli Tyčka, je jedno nedělní odpoledne před fotbalovým zápasem napaden dvěma sparťanskými fanoušky. Zachrání ho Bejčák, nepsaný vůdce několikačlenné party patřící k tvrdému sparťanskému jádru. Tyčka se ocitá v prostředí, které je pro. Osamělý muž středního věku, který později získá přezdívku něj nové a nezaujatě pozoruje partu stárnoucích fotbalových chuligánů. Každý tu má vlastní život, který se s tím fanouškovským více či méně prolíná. A není výjimkou, že v civilním životě mívají naši hrdinové tvář, v níž se odrážejí obyčejné sny, které zůstávají za branou stadionů. Během několika týdnů je život party konfrontován s řadou nečekaných událostí. Na návštěvu přijíždějí angličtí hooligans, kteří jsou pro některé členy party idolem, parta se vydá na dramatickou cestu na utkání s největším rivalem Sparty - Baníkem. (oficiální text distributora)

Hank

Kazdy se meni, vsichni starnem a s nami i "Ultras", proste uz to neni co to byvalo : vylet na Banik se meni akorat v trapny dojezd domu a posprejovane auto s propichnutymi pneu, anglicti fans jsou take ponekud jini, v hospe uz to take neni ono, tak co ted? Usadit se, najit si poradne a hodne devce a treba i do te opery zajit...mamince koupime mycku a jakou bude mit radost...takovy normalni Non Plus Ultras... ()

nula87

Ta jedna hvězda je za hudbu, která byla jediné co na tom filmu stálo za to. Jinak není moc co popisovat, protože se nám dostane hrubě nezvládnutého kousku ve všech směrech. Co nám chtěl režisér říct? Že i mezi chuligány jsou slušní lidi milující své rodiče? Že ti naši chuligáni jsou vlastně docela v pohodě proti těm anglickým vyvrhelům? Příběh není žádný, jen na sebe se nabalující (a ani moc nesouvisející) scénky, o pozadí "hrdinů" se nedozvíme nic (čím se třeba živí Bejčák, když si žije celkem slušně). A když nás nakonec režisér dorazí tou romantickou historkou o tom, jak se 2 chlapci zamilují do jedné slečny... ()

L3G1ON4R

Prvně se mi film hodně líbil, po druhém shlédnutí už jsem byl trochu všímavější a skeptický k samotnému filmu. Je to spíše taková parodie o chuligánech než plnohodnotný film vyprávějící příběh na téma fotbal, fanoušci a rodina. ()

Ivec

Takže takto to berú futbalisti....heh. Som sám na seba pyšný, že žerem radšej hokej. Ostuda. Takýto ko*tismus sa možno nedá hodnotit. To asi všetci zabudli na film: PROČ?. Toto je zbytočná paródia bez podstaty na ludí (akože fanušikov), čo si nevedia zvyknúť ani na holú hlavu a nieto na herectvo. Halucinogénnych pár blbov, čo sa na niečo hrajú, ale nie a nie im to veriť......A tá hviezdička - jedna : iba za NÁZOV. ()

Sid_77

Není to o fotbale,o chuligánech ani o kamrádství. Jenom spojení pár " Vtipných" historek. Ale sem tam občas v televizi se to dá zkouknout. Ale jinak žádná velká hitparáda. ()

Havala

Neskutečná krávovina o vymatlaných idiotech z fotbalu. To nejhorší je, že jsou ve skutečnosti takoví i horší fanoušci sportu. Film je natočen celkem ledabyle, žádné extra výkony. Už i Kaiser se zmůže jen na takové týpky jako hraje. Lábus docela pobavil - ta jedna hvězdička. ()

Romeroo

Myslím, že David Novotný nevymrd-al jen se slečnama...ale celej film tak nějak vymrd-al s divákem....nevím proč, ale celkem jsem se těšil na nějaký lepší zážitek....pár záchvěvů tam sice bylo, ale by to utáhlo celý film to rozhodně ne....za Spartu dám 3 hvězdy...olé! ()

transbeskyd

Bezprecedentniía gigantický..Dvojka za zprasenyho Lábuse a ledabile kopulujicího Oldu Kaisera, i když se kluci . A taky za muziku, která by si zasloužila lepší film. ()

Prubner

Nulový děj, zmatený, chaotický a nezábavný scénář, neschopná režie, nevhodná hudba, nevyužití herci, kteří nemají co hrát... Sečteno a podtrženo: blábol, na který je škoda filmového materiálu. ()

Cannabis

jsem dost velký fotbalový fanda a shodou náhod stejného fotablového klubu jako hrdinové filmu... pohybuju se v prostředí těchto lidí a nedá se upřít režisérovi Slukovi, že charaktery postav vystihl celkem přesně, některé lidi v tom opravdu poznávám... Například Pejsek je opravdu známá postavička mezi věrnými fanoušky Sparty... no ale abych konečně zhodnotil film... nápad rozhodně špatný nebyl, natočit film z prostředí fotbalových hooligans... ale takhle trapně ho podat? to opravdu ne... ve filmu se mi líbil herec David Novotný... a muzika bylo to asi nejlepší na celém filmu... takže sečteno a podtrřeno : bod za muziku, bod za dobře vykreslené charaktery postav a poslední bod za to, že to bylo o Spartě... =) takže 3 hvězdičky *** ()

Honzus

Zmatený film, který absolutně nemá jasno v tom, čím chce vlastně být. Děj je neumětelsky poslepován z řady epizod, z nichž většina je buď nedostatečně vtipná a nebo myšlenkově zcela prázdná. Autoři se bojí vynášet jakékoliv soudy a radějí jen nechávají po plátně pobíhat a živořit laxně načtrnuté, klišovité karikatury fotbalových fanoušků, u kterých není pražádná šance, aby si k nim divák vytvořil jakýkoliv vztah. Etudy Jiřího Lábuse jsou sice zřejmě těmi nejsvětlejšími momenty filmu, ale i přesto působí jeho účast v Non Plus Ultras poněkud samoúčelově. Jakubu Slukovi do hlavy nevidím, a tudíž nevím, zda zamýšlel natočit realistický pohled do zákulisí života fotbalových nadšenců (nepovedlo se), nebo oddychovou komedii pro potěšení bránice (i to se nepovedlo), každopádně výsledkem je silně podprůměrný paskvil, který drží nad vodou obstojná řemeslnická stránka a přeci jenom určité množství humoru. Na hodinu a půl je to však zoufale málo. ()

Gloory odpad!

Aneb jak dokonale zprznit dobrej námět(viz angl. Football factory). Dokonce pochybuju, že se to vůbec točilo podle nějakýho scénáře.. Totální sračka!!! ()

bobin

Dá se říct průměr. Fotbalovému fanouškovi to snad zalahodí , ostatním divákům se dříve , či později udělá špatně . ()

route60

Výborní herci ve špatném filmu, fotbal a parta kamarádu patří k sobě ale Jakub Sluka by se měl kouknout na starší ale výborný Smyczkuv Proč, některé dialogy v Non plus ultra jsou doslova trapas a utrpení. ()

megajalec

Všetko je na hovno, len tento film je úplne na hovno. Okrem Lábusa to nestojí za nič, po scéne s dvomi anglickými rowdies som zabalil veškerú snahu, ktorú som dával tomuto filmu. Zbytočne natočený film, ultras uráža a tých, ktorí nefandia takisto. ()