Non Plus Ultras

Scénář NON PLUS ULTRAS vychází ze skutečných událostí. Hlavní hrdinové žijí mezi námi, jen už se své oblíbené činnosti - fotbalovému chuligánství nevěnují s takovou vervou, jak tomu bylo v minulosti. Film je humorným pohledem na krátký časový výsek v životě dospělých chlapů, z nichž někteří zestárli předčasně a někteří naopak ještě nedospěli Tyčka, je jedno nedělní odpoledne před fotbalovým zápasem napaden dvěma sparťanskými fanoušky. Zachrání ho Bejčák, nepsaný vůdce několikačlenné party patřící k tvrdému sparťanskému jádru. Tyčka se ocitá v prostředí, které je pro. Osamělý muž středního věku, který později získá přezdívku něj nové a nezaujatě pozoruje partu stárnoucích fotbalových chuligánů. Každý tu má vlastní život, který se s tím fanouškovským více či méně prolíná. A není výjimkou, že v civilním životě mívají naši hrdinové tvář, v níž se odrážejí obyčejné sny, které zůstávají za branou stadionů. Během několika týdnů je život party konfrontován s řadou nečekaných událostí. Na návštěvu přijíždějí angličtí hooligans, kteří jsou pro některé členy party idolem, parta se vydá na dramatickou cestu na utkání s největším rivalem Sparty - Baníkem. (oficiální text distributora)

Rudysoft

Tento film je pro mě velký omyl, tak nějak postrádám, co tím chtěl autor říct. Scénář je velmi slabý a vypráví o bandě dospělých holohlavých chlapů fandící Spartě, kteří si pozvou na návštěvu do Prahy anglický holigans, aby jim ukázali, že češi taky nejsou měkký. Jinak celý film je jen eskapáda nechutných scén a v podstatě je o ničem. Na filmu bych jako jediné plus ocenil herecký výkon některých herců a hudební složku, to je ale pro mě dost málo. ()

shinlove odpad!

Vůbec jsem nepochopil, proč taková slátanina vůbec vznikla? Vždyť je to film naprosto o ničem a to že jsem fotbalový fanoušek, který tedy není tak šílený, jako ti filmoví a sparťanští obecně :D přesto nechápu, že jsem u tohoto filmu vůbec ztrácel čas... ODPAD!!!! ()

Kucin odpad!

Nedávám tomuhle filmu odpad jen proto ze jsem velký fanda Baníku ale protože to byla hodně trapná ukázka toho jaci sou u nás fanoušci a nejvic mě dostala scéna když partička spartanských fandu vleze v Ostravě do banikovske knajpy začnou tam dělat bordel a všichni se z toho poserou to bylo k pokukání...nevím jestli se tím chtělo naznačit že má sparta nejlepší fandy na světě ale šukající ultras z anglie to bohužel dorazilo ()

Motherlovebone

Celkem neznámý snímek, ale stojí za to. Děj má spád ovšem především v tom hraje pan Holub (párkaře na fotbale) a jak je ve filmu pán s velkým P, tak pod tři hvězdy nesmím jít. A hlavně - je to poctivě udělaný ()

DCR

Tento poněkud neohrabaný výtvor je, řekl bych, tak trochu podceňován uživateli ČSFD. Ve vší přirozenosti vykresluje nutkání několika jedinců posilovat si svou chlapáckou agresivitu, aby si ji pak spolu se svou zakomplexovanou debilitou mohli vylejt v tlupě sobě podobných existencí na pozadí fotbalových derby a podobných akcí. Druhý den se pak ti lepší z nich svorně zařadí v kolbence do řady mezi ostatní lopaty, nebo se zase stanou šedou myškou sevřenou zdmi své malé kanceláře. Navzdory své přirozené averzi vůči takovýmto " průkopníkům " pasivního sportování ( předesílám, že nejsem žádný pseudointelektuální mravokárce, suchopárný kokůtek nebo přihřátý introvert, co se bojí světla), se mi tato sonda nahlížející do těchto nešťastných sfér docela líbí. Kromě standardně solidních mazáckých hereckých výkonů ( Dlouhý, Hlaváčová, Kaiser, Lábus) stojí za pozornost hlavně David Novotný, Matěj Hádek, či Michal Novotný, který občas dokazuje, že umí zahrát i víc než řadového vošousta v mýdlových operách typu Ordinace v růžové zahradě a v průjmech podobného původu. A závěrečný verdikt: Celkem slušný režijní debut. Občasné tlačení na pilu je omluvitelné, poněvadž z tohoto tématu by komorní drama vypadalo poněkud schizofreně. ()

Xmarc

Viděl jsem to náhodou, nic jsem od toho neočekával a kupodivu se na to dalo podívat :-) Sice je to vcelku o ničem, ale občas docela zábavný. ()

B.e.r.n.y

Zápletka, která by se dala shrnout do necelých třiceti minut. NIcméně kamera více než obstojná, herecké výkony taky na české poměry skvělé. Hlavně Vladimimír Dlouhý mě překvapil. Kaiser naopak zklamal a bylo ho pro takovou roli škoda. 15% ()

medveed

Pohled do světa fotbalových chuligánů a mužů, kteří odmítají dospět. Škoda plochého vykreslení většiny postav a nevyužití hereckého potenciálu, většiny zúčastněných herců. 55% ()

I.ball

Tento film, jak zde někteří trefně komentují, vlastně ani není filmem jako takovým. Příběh není nikterak vystavěný, spíše tak nějak plyne, jako voda v řece, a do cesty mu přichází různé více či méně zajímavé situace. Myslím, že je to spíše taková výseč ze života jednoho pražského fotbalového fandy. Postava Vladimíra Dlouhého je zde přítomna coby budoucí verze Bejčáka, stejně jako Lojza nastiňuje možnou budoucnost členů party. Dílko je psychologicky velmi zajímavé a přesto, že nepůsobí celistvě a je prakticky bez děje, pomineme-li zápletku kolem Anglánů, jde do hloubky a relativně věrně vystihuje život jednoho třicátníka na přelomu tisíciletí. Za mě 55%. ()

xentrixx

Ale nakonec jo, jako oddychovka by to docela šlo. Nad hladinou podprůměru to drží hospodský Lojza (O.Kaiser) a ti dva dementní angláni. Srovnávat to s Proč? je úplně mimo mísu, jak z hlediska dobového kontextu, tak žánrového zařazení. Jen ty přehmaty stran určitých reálií bijí do očí - film má v názvu ultras, ale jedná se spíš o chuligány,  Hádek s Novotným jsou zase ohození spíš jako skinheadi. Vzetí starého bohemáka pod ochranná křídla tvrdým jádrem sparťanských hools je pohádkou na dobrou noc pro dospělé. Samostatným úletem je soundtrack. Provařená píseň od The Who je ještě okay, ale Načeva? No a vrcholem je návštěva hools koncertu skupiny Kashmir - pražské HC formace hlásící se k hnutí Haré Krišna. Kdo toto spojení vymyslel, ten musel spadnout na hlavu z hodně velké výšky..nebo to má být takový hodně falešný fíkový list, zakrývající notoricky známý fakt, že prostředí sparťanských hools je považováno za semeniště nácků a příznivců white power? ()

Gareth_Jones

A mne sa to páčilo! Poprvé, fandím Sparte. Podruhé: dohnalo ma to k návšteve Dejvickej Sokolovny v Prahe, ktorá predstavovala futbalovú krčmu. A potretie - k filmu: Vykreslenie toho, že tí futbaloví hooligans alebo ultras zase nie sú v každej chvíli úplní vymetenci. V podstate z tej partičky sparťanských chuligánov mi sedel každý, okrem Oldu Kaisera. Toho si ako chuligána, hoci už postaršieho, ktorý bol možno niekedy ostrý ako britva, neviem predstaviť. Nevyzeral ani na old school. Dobre zahral aj Jirka Lábus. Jeho foter, zničený životom, ktorý si chce ešte dokázať, že je mladý, tak ten stál zato. Pokazilo sa to akurát vo chvíli, keď si to rozdávali dvaja rowdies z West Hamu trochu inak, akoby každý čakal.... ()

Painer

Největším neštěstím tohoto filmu je Richard Krajčo, má tam jednu scénu, ale už po této scéně poznáte, že Krajčo není herec, co se filmu týče, je zde pár slibných momentů, ale není zde nic nového a znovu neviděného, co by vás překvapilo. ()

kiwing

Film jsem si pustil pár hodin před zápasem Baník - Sparta, na který mám lístky. Očekával jsem jak mě ten film nažhaví, ale bohužel nestalo se..slabota.Snad ten reálný fotbal bude lepší podívaná než tento snímek. ()

axelson odpad!

Byl jsem znechucenej a primo nas...Jak tohle vubec mohl nekdo natocit.Jestli to melo kopirovat Proc tak se to vubec,ale vubec nepovedlo.Je to jak zde casto ctu shit. ()

bernau84

nic moc... komediální to teda moc neni a k zamyšlení tuplem ne.... nějakej děj ani náhodou , takže o čem to je? fakt sem to moc nepochopil - a propos proč se pořád točí filmy z fotbalovýho prostředí jenom o Spartě? já sem sice sparťan a na zápasy chodim takže mi to zase tak nevadí ale podle mě by byl vtipnější film o partičce ultras třeba Blšan nebo Vltavínu a vtipy by se sypaly samy... ()

Ludva

[2010-05-13] * Herecky bezchybné. Jinak mi tak nějak uniká, o čem to mělo být. Místo příběhu se zde potkávají epizodky, které jsou většinou trefně vtipné. Což je zajímavá podívaná, ale asi měla být delší, aby se postavy aspoň trochu stačily rozvinout. ()