Kevin Chan je policista, který chce společně se svými kolegy dostat před soud mafiána Toma Ku, který obchoduje s drogami. Během policejní akce s názve Hon na kance se Kevinovi podaří Kua a jeho kumpány chytit s kufrem plným peněz, ale nemá žádné důkazy na to, že skutečně obchodují s drogami. Svědčit by proti Kuovi mohla Salina, jeho milenka a spolupracovnice. Kevin a jeho nadřízení se snaží Salinu jako hlavní svědkyni donutit, aby vypovídala před soudem. Aby ji ochránili před drogovým gangem, zařídí jí policejní ochranu. Salina ale uteče a potom ji zajmou Kuovi mafiáni. Kevin proti Kuovi vypovídá před soudem, ale jeho výpověď nevede k odsouzení Kua, a ten je z vazby propuštěn. Kevin se snaží najít Salinu, aby ji ochránil a zároveň donutil vypovídat. Seržant Mao, který je podplacený Kuovými mafiány, na Kevina vymyslí léčku. Řekne Kuovi, kde Salinu vězní. Mafiáni potřebují, aby Salina zmizela nebo zemřela a chtějí to nastražit tak, aby Salinu zastřelil Kevin. Když Kevin dorazí do vily k Haulunu, kde má být Salina, popere se s mafiány a Salina během bitky uteče. Mafiáni Kevinovi vezmou služební zbraň a zastřelí s ní seržanta Maa. Když se po přestřelce Kevin vrátí do práce, jeho nadřízení ho obviní z vraždy Maa jen kvůli tomu, že byl zastřelen Kevinovou služební zbraní. (TV Prima)

Likan7

Pusťte si závěrečnou bitku a uvidíte všechno důležité a povedené. Na tu dobu asi fajn. Chan je mladší než jsem zvyklý, ale na druhou stranu ještě nemá v sobě to jeho osobitý charisma, který si u mě vytvořil. ()

Nix

Police story mne bavila spolu s dvojkou nejvíc. Co se týče filmu, je to takový průměr, ale ke konci, kdy se závěrečné bitky odehrají v nákupáku, to je fakt masakr, i rozbíjení skla hlavami vypadá reálně, bodejť by ne kdy bylo použito reálné sklo + Jackie málem umrěl při natáčení. Díky tomu se film pozvedl na vyšší úroveň. Tohle je povinnost. ()

junxi91

Jeden z prvních filmů Jackieho Chana, kde naplno ukázal své kaskadérské, atletické a bojové schopnosti. Jak jinak, jeho postava policisty Chana Ka Kui byla na straně dobra, i když se občas během filmu dopustila zoufalých přečinů. Děj se odehrává v britském Hong Kongu a britský vliv je tu pořád znát v podobě používání anglických slov v čínštině či v nošení paruk u soudu. Vše to začíná instruktáží náčelníka Lia o jednom hledaném drogovém dealerovi jménem Chu Tao, který má provést kontraband v místní chudé čtvrti, která se skládá vesměs z plechových boud. Je zde tedy vyslán policejní sbor v čele s Chanem, ale bohužel jsou prozrazeni a dojde k první pořádné akci. Chuovi a jeho mužům se při urputné přestřelce povede utéct průjezdem přes celý slum, pobourají spoustu plechových boud, ale Chan se nevzdává a pronásleduje je i poté, co ujedou dvoupatrovým autobusem. Nakonec se před autobus neohroženě postaví, a řidič zastaví těsně před ním. A tak se povede Chua zatknout a má následovat soud, při kterém má vypovídat také Salina, Chuova sekretářka. Je třeba jí zajistit ochranu a o to se má postarat sám Chan. Jeho kolega se vloupá do jejího domu a chce ji naoko ubodat nožem, což Salinu přesvědčí, aby šla spát k Chanovi domů. Zde na něj ovšem čeká překvapení - má narozeniny a jeho rodina a především božsky nádherná žena May jej přistihnou s dortem a svíčkami v okamžiku, kdy to vypadá, že se Chan a Salina chystají na to vlítnout. A tak přistane Chanovi na obličeji dort od May a posléze i od ostatních členů rodiny. Soud je nakonec totální fraška, Salina se soudu nezúčastní a nahrávka, která měla sloužit jako její svědectví, je přehrána handrkováním mezi Chanem a Salinou, které zní jako by spolu souložili. Navíc je zde Chuův prohnaný právník, který veškeré důkazy zpochybní a Chu je propuštěn na kauci. Přesto chce Chu Tao zlikvidovat našeho roztržitého policistu a tak mu zavolá s tím, že drží Salinu jako rukojmí a vyhrožuje její smrtí. Chan ji najde, ale je překvapen Chuovými hrdlořezy a také tím, že to byla celé léčka, aby mohl být zabit. Navíc se na stranu Chua přidá jeho kolega inspektor Man, ale tomu nedojde, že se má stát obětí vraždy, která bude nastražena na Chana. A tak se Chan musí hájit na stanici s tím, že kolegu nezabil a v zoufalosti unese náčelníka Liho, kterého pak propustí. Salina mezitím získá v obchodním centru data o Chuovi, která obsahují důkazy o jeho obchodech a také o smrti Mana. Do centra se za May vydá také Chan. Na závěr vidíme obrovskou bitku v obchodník centru, kde Chan rozdává kopance, rány, hlavičky a lítají tu tisíce střepů skutečného skla. Také se tu jeden z zabijáků projede na motorce či se Chan spustí dolů po několika tyčích s dekoracemi. Kufřík s daty je zachráněn, nádherná May postupně získá zpět důvěru ve svého muže a Chan rozdá pár závěrečných ran drzému Chuovi a také ukecanému právníkovi, který má pochybnosti s Chanovými policejními metodami. Prostě pořádná a rychlá akce, při které pomalu nestíháte vnímat, kdo ránu dává a kdo ji dostává a pro epileptiky se jedná o jeden z možných spouštěčů záchvatu. () (méně) (více)

Dinsberg

Obchodňákové finále je podle mě to best, co Jackie dokázal vymyslet, zrežírovat i sám předvést. Kromě již zmiňované málem paralýzy ze spouštění se na ocelové tyči, přestal Jackie na několik minut dýchat, když předváděl proskok skrz výlohu, přes zábradlí ochuzu na přístřešek restaurace. Nota bene byl to krovkový pád zhruba z pěti metrů. (-) Ta scéna s autobusem nebyla ve scénáři tak, jak nakonec vypadala ve filmu. Autobus měl zastavit těsně před autem a kaskadéři měli čelními skly vypadnout přímo na auto (-). ()

pekas

Nechápu vysoká hodnocení. Přece fakt, že tu je hodně dobrých akčních scén, točených v drsných podnínkách a málem zmrzačený Jackie není měřítkem kvality filmu. Ta je v tomto případě slabá! Možná v roce 1985 to byla naprostá bomba. Ale v roce 2009 dávám dvě až tři hvězdy a jen z úcty ke stáří filmu a Jackiemu převažuji blíž ke třem. ()

Bigfuckman

Dialogy hrozný, děj nudný, ale o to tu nejde. Nad čím mi zůstala huba dokořan byly Chanovi bitky, obzvláště ta v obchodáku. Je neuvěřitelné, že při takové rychlé akci mu ještě zbyde čas na legrační gesta a humor.Bitky 5 hvězdičkové, zbytek filmu 1 hvězda, takže zlatá střední cesta 3 hvězd. ()

monty.cl

Je až neuvěřitelné, co tenhle gumovej mužíček zvládne.Jackie ve vrcholné formě, některé kaskadérské scény jsou fakt na hranici lidských možností, hlášky ostré a vtipné a finále v obchoďáku je nezapomenutelné- prostě super biják, nejepší z celé série PS 85% ()

Stranger77

Jackieho mám rád. Vyrůstal jsem na Božských relikviích, užíval si Dračí dvojčata a když došlo na První ránu, bavil jsem se královsky. Neviděl jsem zdaleka všechno z jeho dřívějších let a tak jsem si chtěl po výborné nové Police story užít tu původní, která mě kdysi minula. Bohužel musím říct, že je to zbytečně ztřeštěné, taková komika mohla projít jen v osmdesátých, příp. ranných devadesátých letech a vše nakonec zachraňují bojové scény či momenty, kdy autama demoluje baráky ve stylu, že mi to až připomnělo jednu scénu z dvojky Mizerů. Legendární scény jsou opravdu vychytané, film neurazí, ale na druhou stranu, není problém u toho reinstalovat comp nebo dělat něco dalšího. ()

Pauliee

Police Story by som označil za priemernú HK akčnú kriminálku s Jackie Chanom. Tento film vlastne ničím nevyniká a ani Jackie Chan nepredvádza svoj najlepší výkon. Videl som to s celkom uchádzajucim dabingom, aj keď ja veľmi ázijské filmy s dabingom nemusím tak tu mi to až tak nevadilo. Akcia tu je úmerná s dobou svojho vzniku a ani nenadchne ani nenudí. Aj keď od Jackieho som čakal trošku viac. Ale boli tu scény, ktoré mali svoje čaro. Ďalej je tu výrazná aj povestná ázijská humorná zložka a ja som sa asi prvý krát aj skutočne bavil. Vcelku rýchlo som na tento film zabudol, takže keď to mám celé zhodnotiť pár slovami, hovorím že je to len priemerná akčná kriminálka, ktorá vo vás nezenechá výraznejšie stopy, ale nudiť sa pri tom nebudete. ()

Stejšn

Že je ten chlap vyrobenej z gumy, to všichni víme. Jinak mě ale film nebavil, je asi na mě moc asijský. Jackie má mnohem lepší filmy. Dvě hvězdičky jen za úplný začátek ve slumu a za konec v obchoďáku, který je zábavný a rychlý. ()

FortKnox

V mé pubertě bych tomu dal určitě pět hvězdiček, ale přece jen v dnešní době už od filmu očekávám i něco víc než Jackie Chana ve vrcholné formě a skvěle zvládnuté kaskadérské kousky. ()

JosefTomas

Jackie ve vrcholové formě. Režii svedl na výbornou, choreografií vytvořil nový žánr a tím jeho výrazem, když dostane ránu, to mě vždycky dostane. Paráda. ()

johnsnow

Chanove údajné opus magnum. No a nie je to zlé a záver v obchoďáku slušný len na môj vkus tam bolo až priveľa humoru vzhľadom k téme. A nevýrazný záporák. ()

jamoje

klasika medzi filmami Jackieho Chana. namakane bojove sceny, vyborna kamera, obdivuhodny Jackie Chan ktory si vsetky sceny robi sam bez kaskadera.... bravo!!! dobrych 90% ()

smrtubohem

Jeden z Jackieho filmů, kde jsou kaskadérský kousky dovedený k naprostý dokonalosti. Neřek bych, že tu byl ve vrcholný formě, resp. bych řekl, že on má vrcholnou formu celej život. Nebýt těch pasáží s uřvanou ženskou(nesnesitelný) a trochu míň naivního příběhu, dal bych za pět. ()

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu