V jedné čistírně peří na náměstí malého městečka objevili, jak se zbavit zlých snů z polštářů i peřin. O její provoz se starají babička, děda, maminka, tatínek a jejich dvě rozpustilé děti. Dědeček totiž vynalezl speciální mechanismus na čištění peří, díky němuž se z běžné čistírny peřin stane kouzelný obchod, který ovlivňuje životy obyvatel celého městečka. Rozruch do idylické atmosféry vnese jeho záhadné zmizení a také vykladačka snů, která se nastěhuje do protějšího domu. Dělá všechno pro to, aby se zase lidem začaly zdát zlé sny, protože s těmi pěknými k ní pro radu nikdo nechodí. Pomsta na sebe nenechá dlouho čekat a celá rodina v čistírně i sousedé budou muset o své sny bojovat nejen v našem světě, ale i v tom kouzelném, který se v peřinách ukrývá. Začíná dobrodružství, o jakém se nikomu ani nesnilo... (TV Nova)

certiskon

Děj poměrně o ho*inku.... na to obsazení jsem čekala teda větší pecku a vůbec, nemusím filmy/pohádky na styl muzikálu, takže scény s písničkama jsem využívala na čůrací či podobné pauzy... jednu hvezdičku uděluju dětem, který se docela snažily a své role zahrály poměrně bravůrně.... that´s all.... ()

nikinikiniki

Souhlasím, že děj absolutně nedává smysl a ani ty písničky se k ději nějak nehodí. Dala bych odpad, ale jelikož se to odehrává v mém rodném městě Písku, což je na té pohádce fakt nejhezčí to prostředí, dala jsem tu hvězdičku ;) ()

Tsuki003

Popravdě, mně se líbí kdejaká pitomost, ale co je moc, to je moc. Nevím, jakým způsobem přesvědčili tolik známých tváří dnešní doby (včetně skupiny Kabát, která přispěla svými skladbami přímo pro film...) aby se takhle zaprodali. Každopádně ne ne ne! Tohle se vážně nepovedlo. Jedinou hvězdu za Lucku Bílou, za poněkud "nečeské" vzezření téhle "pohádky" a snad i dobrý nápad, jehož zpracování ale bohužel hluboce urazilo českou kinematografii. Parodie na muzikál? ()

Aidina

Film, na který se dá podívat jenom jednou. Na druhou stranu dialog chlapce s policistou, o tom, kdy bude tma, je nezapomenutelný. „Za jak dlouho se setmí?” Chceš to vědět přesně?” „Stačí odhadem.” Policie nehádá. Přesnost je výsadou králů. Setmí se přesně, až bude večer.” To bylo teda dost přesný.” ()

LucinkaSk odpad!

Strašně kýčovité,přeplácané pohádkovostí,totálně nesmyslný text písniček,vůbec žádný děj a ani dobré obsazení herců a hereček to nezachránilo. ()

Filipaldi odpad!

Strašný film, strašní herci kromě Matěje Převrátila. Opravdu nepovedený snímek, výtvarně to jakž takž ujde, i když oblečky dětí jsou nechutné. A scénář taky stojí za starou belu. Dokonce Matěj řekl v jednom rozhovoru, že se mu tento film nelíbí. Když herec řekne o filmu, ve kterém hraje, že je hrozný, víte, na co nemáte chodit do kina. Nepochopím lidi, kterým se to líbí. Nevím, jestli tomu lidé dávají pět hvězdiček ze srandy nebo opravdu, já bych tomu pět hvězdiček nedával ani ze srandy. Abych to shrnul, nejhorší film, co jsem, kdy viděl. Zachránil to jen Matěj Převrátil. ()

Paganfairy

Nechápu, proč to má tak nízké hodnocení. Kolik znáte moderních NEdebilních českých filmů pro děti? Ano, nějaké dialogy či postavy se jeví jako mírně infantilní, nicméně film nepostrádá humor, výborné efekty, všudepřítomnou pohodu a skvělé herecké osazení. Pro děti ideální... ()

Xardaxis

Popravdě absolutně nechápu valnou většinu komentářů tady. Ano, mělo by to být uváděno jako pohádka a ne jako komedie, ovšem nechce se mi věřit, že by jen tato drobná chybička vyvolala tolik odporu. Podle mě je to po velmi dlouhé době kvalitní česká pohádka, u které se dítě pobaví, zazpívá i zatancuje. A to mám ověřeno na své malé neteři, která je na pohádky velmi vybíravá. Herecké obsazení se mi velmi líbí, především Lucie Bílá nezklamala. Jen Mádlova role mi moc nesedla. Mnohem raději mám pohádky, kde je láska oboustranná hned od začátku. Naštěstí dobro a láska opět zvítězí a já uděluji zasloužené 4*. ()

Kozlowski8

Jak krásné by bylo, kdyby se všem zdály jenom krásné sny a ty případné zlé by se daly zrušit vyčištěním peřiny, jak to dokázal děda z naší pohádkové čistírny... Moc se mi líbilo zpracování. To množství barev a pestré kulisy, krásné kostýmy, malebné náměstíčko, krásně a vtipně načančané postavičky. Ani herecky to nebyl žádný průšvih. Horší je to se samotným příběhem. Ten působí dosti nesourodě a označení "nesourodé" je nedostačující pro zhodnocení písniček. Hudební složka postrádá nějakou celistvost, kontinuitu a sladěnost. Přesto, a pro to hezké, co jsem uvedl výše, toto dílko nezavrhuji. 60%. ()

janinka123

Nic světoborného, ale zase to není úplná tragédie. Ani jednou jsem se sice nezasmála, ale film má celkem obstojnou atmosféru. ()

Bejrys odpad!

Tenhle film je návodem, jak vzít celkem slušné obsazení, zmuchlat ho do kuličky a vyhodit do koše. Příběh vlastně, jakoby ani nebyl a hudební "čísla" to nezachraňují. Nejhorší na tomto filmu je fakt, jak moc byl medializován a protlačován, jak v televizi, tak i v rádiích. Věřím, že plno lidí šlo do kina s očekáváním a bylo jim naservírováno něco, co má do naplnění investic hodně daleko. ()

Martin86

Byl jsem zděšen , když jsem viděl tak šíleně nízké hodnocení. Od začátku paráda. Originální příběh, chytlavé písničky a herecké obsazení na jedničku. Animace peřinového světa samozřejmě nic moc, ale sakra lidi jsme v česku, ne v Americe. 5/5 a to mi nikdo nevymluví :) ()

s7RanG

Viděno v kině a bez jakýchkoliv předsudků. A tato kombinace mi vyhovovala, milá muzikálo-pohádka s dobrým obsazením a popěvkem, který se prostě vtluče do hlavy. PS: nejvíc mě pobbavil Mádl, při skoro každém záberu, fakt těžké mu uvěřit roli snílka. ()

aml

Samozrejme, že to nedáva zmysel. Rozprávka je od toho, aby sa nad ňou nerozmýšľalo. Pán policajt Otík je úplne úžasný a odmietam veriť, že ten krčmár je Pepa Vojtek! Nesklamalo :) ()

dogrose

Příběh chybí a jeho zbytky jsou krkolomné a nelogické. Škoda nevyužitých nápadů. Narážky Dívky-snu na muže příliš na hraně, strčení holčičky do pytle zlým pánem příliš drastické. Zcela chybí dynamika - je to kaleidoskop výstupů, v němž písně sehrávají vycpávkovou úlohu. Nicméně jinak neshledávám žádný závažnější prohřešek. Jako pohádka pro nejmenší je to zábavné, laskavé a bezpečné, umocněno půvabným prostředím Písku. Estetické, hodnotově orientované (např. třígenerační soužití pod jednou střechou). Písně chytlavé, děti v kině tancují s sebou, nevadí, že někteří herci hlasu příliš nepobrali. Zajímavé mi přišlo, že si mužský element poradil sám (a to kluk, táta i děda kolektivně) - bez žen, kouzelných předmětů, zvířat a zaklínadel, což v české pohádce aby pohledal. Půvabná kamera, profesionální výkony i ve štěcích (Mihulka, Steindler, Vašut, Krausová, Vilhelmová). ()

teseth odpad!

To bylo až na "Kozí příběh" to nejhorší co jsem v kině z CZ tvorby viděl. Divím se všem, kteří do tohoto projektu šli, protože teď bych vzal plyšové lvy a všem účastníkům tohoto průseru je rozdal. ()

Chlo0opek

Překvapivě zábavné. Když jsem si představil, jak třeba Mádl musel točit taneční scény, řezal jsem se o to víc. 3D povedené, lehká atmosféra, chytlavé písníčky, žádný přespříliš složitý příběh (což ani nebylo nijak avizováno a ani bych to nečekal). Písně od Kabátů se sem také hodily - jejich jednoduché texty se sem vyloženě hodily. Kde jsou časy starejch Kabátů, které přece jen o něčem byly:( Zábavná oddychovka. Místy až moc potrhlé, ale proč nedat za tu zábavu 4*, ať si o tom všichni ostatní myslí, co chtějí. Ale zas nevím, s jakým očekáváním šli do kina - pokud šli s tím, že chtěli něco zapeklitého, složitý příběh, atd., tak to je lituju:) ()

Zemřela herečka Nina Divíšková

Zemřela herečka Nina Divíšková