V jedné čistírně peří na náměstí malého městečka objevili, jak se zbavit zlých snů z polštářů i peřin. O její provoz se starají babička, děda, maminka, tatínek a jejich dvě rozpustilé děti. Dědeček totiž vynalezl speciální mechanismus na čištění peří, díky němuž se z běžné čistírny peřin stane kouzelný obchod, který ovlivňuje životy obyvatel celého městečka. Rozruch do idylické atmosféry vnese jeho záhadné zmizení a také vykladačka snů, která se nastěhuje do protějšího domu. Dělá všechno pro to, aby se zase lidem začaly zdát zlé sny, protože s těmi pěknými k ní pro radu nikdo nechodí. Pomsta na sebe nenechá dlouho čekat a celá rodina v čistírně i sousedé budou muset o své sny bojovat nejen v našem světě, ale i v tom kouzelném, který se v peřinách ukrývá. Začíná dobrodružství, o jakém se nikomu ani nesnilo... (TV Nova)

FakyCB odpad!

Jedna z nejhorších věcí, kterou jsem za několik let viděl. Nechápu jak tolik herců a zpěváků může hrát v něčem tak strašném. ()

hofiktom

Děj filmu je vcelku nezajímavý, písničky jsou občas docela dobré, v 3D se docela dalo koukat na počítačové scény. To je tak všechno, žádná díra do kinematografie to rozhodně není. 20% ()

vlcekmirek

Zdají se vám špatné sny? Nechte si vyčistit peří v peřině. Tak nevím. Když jsem viděl to podprůměrné hodnocení a četl ty kritiky, nebyl jsem si jistý, zda jsme sledovali stejný film. Vážení! Je to pohádka. Ti kritikové, co hledají LOGIKU v ději by asi nejraději sledovali Bajaju, bojujícího s chřipkou, místo s drakem a Harry Potter by podle nich studoval práva a na kouzla by si ani nevzpomněl. Já si naopak myslím, že pohádkový svět byl dokonalý, myšlenka čistítny peří a zlých snů úžasná a písničky chytlavé, melodické a povedené. Slyšel jsem je v kině poprvé a broukali jsme si je s dcerkou celou cestu domů, protože je jejich melodie jednoduchá a snadno zapamatovatelná, což je první předpoklad úspěchu. Je spíš chyba producentů, že ty písničky neprotlačili do médií, určitě by se z některých staly hity. Nevím, proč to všichni tak zběsile odsuzují, je to pohodový film s písničkama, které se zalíbí dětem (kterým je tento film hlavně určený) a dospělé urazí nejspíš jen tím, že si hlavní motiv pískají do zblbnutí a tak to radši pomluví, než by sebekriticky přiznali, že se jim to vlastně líbilo taky. ()

Hirogen

Popravdě nechápu velmi nízké ocenění zde. Je to prostě něco jiného. Nic, co by kopírovalo něco, co tu bylo v minulosti. Skvělé je vidět Rodena v komedii a celé je to podtrženo velmi pěknými písničkami. ()

elma odpad!

Nikdy mne nelákalo se na to podívat i když na to byly upoutávky, teď nějakou náhodou jsem si to pustila a musím říct, že už vím, proč mne to nelákalo. Mrzí mne, že vždycky říkám ten nebo ten je zárukou kvality a to platilo pro pana Rodena. Ale, že kývl pro tento projekt:-( No úlety se v životě počítají... zs mne totální odpad. Nedokoukala jsem to. ()

Yamamoto13 odpad!

Pro mě osobně vůbec nejhorší film, který jsem bohužel kdy zkouknul. Příběh- nula , dialogy- hrůza a herecké výkony- strašné. Pokud by snad někdo zcela neherecky založený, jen přecházel před kamerou, tak by to bylo tisíckrát lepší než tohle. Takovou stupiditu se asi těžko někomu podaří předčít. ()

Beliel odpad!

Dáme všechny herce, které známe do jednoho pytle a myslíme si, že z toho vytvoříme něco, na co se dá koukat. No nedá! Film má stát na písních, ale to se mu zcela zjevně nevede. Přidáme li k tomu děj, který je nic říkající, tak nám z toho vyjde jedna obrovská bramboračka! A že by nám ti herci předvedli herecké umění? Tak na to taky zapomeňte! Jsem zděšen. ()

stuj

Pro mě nuda, ale pro děti hádám dobré. Nebál bych se jim to pustit. Na pohled to vypadá hezky a efekty docela pěkné. Tak špatné celkové hodnocení na csfd mě trochu překvapilo. ()

moon_p

F.A. Brabec je skvělý kameraman. Kytice byla nádherná vizuálně. Ale v peřině je přeslazená, skvěle obsazená blbost. Je to škoda, protože dobré muzikály v naší kinematografii chybí. ()

Fisik

Léty je to lepší a lepší. Ano dialogy jsou občas problém, ale 32% si film nezaslouží. Je třeba to brát na cílovou skupinu a té se to líbí. ()

Ezra

Tento film je na české poměry skvělý. Hudební stránka je šíleně chytlavá. Tancující Polívka je něco, co jste nevěděli, že do života potřebujete. Chápu, že pro některé lidi můžou být tři dějové linky na pochopení moc, ale pokud jste při smyslech a pohádce věnujete pozornost, tak Vám to vadit nebude a nemusíte se bát, že byste se ztráceli. Co se týče kamery, tam nemám výtku. Barevné a sladké. Avšak pozor, při hodnocení si musíte uvědomit, že je to pohádka. Bude to naivní. Bude to sentimentální. Nečekejte žádnou komplikovanou psychiku postav ani spletité motivy charakterů. Někteří možná budou kritizovat herecké výkony, ale řekněme si upřímně. Nejsou špatné. Jasně občas to působí uměle, ale co si budeme, viděli jsme mnohem horší. Na naše poměry je to dobré. Ideální na podzimní/ zimní večery, kdy hledáte něco oddychového. 32%, které film má je absolutním podceněním. Za mě by si zasloužil mnohem víc. ()

Zemřela herečka Nina Divíšková

Zemřela herečka Nina Divíšková