Ať jste japonská školačka, australský pastýř ovcí, ruský kosmonaut nebo ná-čelník afrického kmene, v úvodu se ukáže, že všichni znají SPICE GIRLS. Ale ví někdo z nás, jaké opravdu jsou? Film nabízí šanci poznat skutečnou osobnost děvčat. Film zachycuje rušný týden v životě superhvězd před jejich velkým koncertem, jemuž chybí "koření" neboli "šťáva". Po úspěchu alba na celém světe jsou děvčata pod silným tlakem a pozornost médií je obrovská. Film začíná úspěšným vystoupením skupiny v programu Top of the Pop a následuje non-stop cirkus-fotografování, natáčení videoklipu, interviews, zkoušky, chaos v zákulisí koncertů, a všichni se snaží odhalit, v čem je příčina tak obrovského úspěchu. Děvčata stihnou dát všem svým fanouškům to, co opravdu chtějí - pohled na skutečnou lidskou tvář jejich idolů, jejich upřimná vyznání o mezilidských vztazích, lásce, penězích a o vysoké ceně slávy... (Intersonic)

honajz2

Ale tak jako jo, asi jsem si to představoval horší. Ona je to strašná a naprosto zoufale nevtipná kravina tak jako tak, ale tak na ty holky se aspoň hezky dívalo a hudbu to mělo poslouchatelnou, když už nic jiného. Jinak se to ale fakt nepovedlo - sice se to snaží působit jako crazy komedie, ale všechny ty hlášky jsou prostě nijaké a bez nápadu, ačkoli se snaží nápady hýřit... V tom svém seznamu hudebních filmů, který natočila nebo je o nějaké konkrétní skupině, jsem tohle měl úplně na dně, protože žádný fanda Spice Girls nejsem ani náhodou, ale když už jsem to v tom seznamu měl, aspoň jsem to chtěl zkusit. Toho zhlédnutí sice nelituji, ale nepovedlo se to a nepovedlo se to docela dost. Lepší 1* ()

Cival

Holky jsou sice docela pěkný, ale to je na celovečerák poněkud málo. Tady těmhle pokusům hudebních kapel jsem však nikdy nefandil. ()

Galadriel

Někdo by měl poučit ty davy zpěváků a zpěvaček, kteří si myslí, ža když mají úspěch na hudebním poli, tak se můžou rovnou vrhnout na filmování. Pro tyhle dívky to platí dvojnásob. Ve své době sice byly originální, dělali slušnou popovou hudbu, ale to k filmu nestačí. ()

Matty

Skvostný důkaz toho, jak dopadne 99% účastníků Superstar. Zajímavé komentáře: pshimi, Fingon, Kochanski, sta ()

Enšpígl

Jendou jsem četl nějakýho moulu co napsal do novin o tomto filmu: " Nevím přesně jak tento film uchopit". To bylo asi to nejzábavnější v souvislosti s tímto filmem. Jelikož já jsem měl den, kdy jsem se chtěl týrat, šel jsem do půjčovny, pravou rukou jsem uchopil film a dovlekl jsem ho domu. 93 minut jsem nechápavě koukal, pak uchopil film do levé roku a šel jsem ho vrátit . Se čtyřma holkama s téhle kapely bych se v pohodě vyspal a bejt zlitej tak bych vzal i tu patou, aby o nic nepřišla. Ukažte mě druhou takovou kapelu, kde bych se chtěl vyspat se všemi členy kapely. Za to mají ode mě tyhle holky tu hvězdičku. ()

Djkoma

Kdyby se tam svlékly všechny zpěvačky, dal bych víc. Přesto jejich hudba je mi poměrně blízko a rozhodně se dá poslouchat. Pro rádoby pozéry, kteří budou dokonce života tvrdit, že neslyšeli ani jednu písničku od nich a celý film je trapný, tak by si měli uvědomit, jak se blbě tváří :) ()

Radek99 odpad!

Hodně špatně natočené porno :-) Režisérovi se sice docela povedl casting, ale ten scénář je fakt zpackanej. Proč se proboha v pornofilmu objevuje psychologický náhled do duše hrdinek?!?!?! Proč se tam pátrá po ,,skutečné osobnosti" těch ženských? Divákům (hlavně teda asi těm mužským) jde přece o docela jiné věci:-) ()

Tom Riddle

V deseti jsem na Spajskách fakt ujížděl a na filmu byl v kině třikrát... Teď asi trochu z nostalgie dávám tři, míň by fanoušek Spajsek dát nemohl. Ale i tak, je to dost vtipný, a dokonce ve chvílích, kdy je to jako vtip míněno :o) Maximální guilty pleasure. ()

choze odpad!

Bezdějová ultra-infantilita. Spice Girls ze sebe dělají totálně vypatlané kravky a zřejmě to má být legrace. Ale je to jen nuda. ()

Aluska88

"Spajsky" jsem zbožňovala a navždy zůstanou nezapomenutelnou součástí mého dětství. Bylo mi kolem 12-ti let, když tato dívčí skupina pobláznila celý svět. Pak se Ginger Spice, Baby Spice, Posh Spice, Sporty Spice a Scary Spice rozhodly, že jejich "koření" se musí sypat i z filmového plátna. Tak vznikl Spice World, kde si holky zahrály samy sebe. Já jím byla v největší míře pobavena a jakkoli je tento film bláznivý, ujetý a infantilní, jsou to prostě Spice Girls. Čekám, jestli ho zase někdy dají v TV, abych se na něj po letech opět mrkla. ()

berg.12

Příšerná slátanina, která ale od počátku nepředstírá, že se filmem ani nesnaží být. A tahle upřímnost asi "film" zachránila od nejspodnějších pater mého žebříčku. ()

Le_Chuck

Odpad to nazvať určite nemôžem, lebo či sa Vám to páčí, alebo nie spajsky sú kočky, to znamená že sa aspoň je na čo pozerať (že baby :). ()

NinadeL

Vzhledem k tomu, že je to jediný zástupce svého žánru ve zdejším obecném povědomí, beru to jako exkurzi. Jinak kde není s čím srovnávat, nelze ani odmítat. Ačkoli tehdy i dnes jsem k repertoiru této kapely vyloženě laxní. ()

Eddard

Je to sice už pěkných pár let co jsem tuhle slátatninu viděl, ale rozhodně si nevzpomínám na nějaké hodně negativní pocity při sledování. Levný britský pretty pop, pět mizerně hrajících kořeněných kočiček, několik velkcý mužů brtiského humoru, (Stephen Fry, Hugh Lurie)... Jestli chcete normální film, raději se tomuhle "muzikálu" vyhněte, ale jinak to není úplné dno latríny. Pro nostalgiky, kteří Spice girls před deseti lety poslouchali to snad nějakou hodnotu má. Pro ostatní 20% ()

Stegr

Zlaté maliny 1998 - 1x - Nejhorší herečka HR (Melanie Brown, Emma Bunton, Melanie Chisholm, Geri Halliwell, Victoria Beckham)... ()

dr.horrible

A Hard Day's Night meets Charlie's Angels. Ale bez humoru, zato pekne trápne. Akcia lacná, vtipy ešte lacnejšie a nebál by som sa použiť slovo groteska. Nepatrím k tým, čo Spice Girls (World) vyčítajú všetek ten kalkul (konieckoncov Julien Temple to všetko začal už o dvadsať rokov skôr a pozrite ako to pekne dopadlo). Samotné Spice-ky zas tak trápne neboli (až na Victoriu - tak nesympatická postava sa len tak nevidí a herecky je na tom z dievčat tiež najhoršie, ale vtedy, keď ešte nevyzerala ako múmia, sa na ňu dalo aspoň pozerať) a v rámci svojich schopností (Madonna level) sa sem-tam snažili aj hrať. Horšia je tá celková debilita a naivita scenáristov, a to, že si sami zo seba robia srandu, to je tu povinnosť a nie niečo, čo by bolo potrebné chváliť. Pri týchto údajne zlých filmoch vždy dúfam v nejaký ten zázrak, no zase nič. Nenahnevalo ma to, nostalgia k časom základnoškolským sa u mňa tiež neprejavila, odpad to je a tú jednu hviezdičku dávam skôr zato, že milujem britský prízvuk. A za Emmu Bunton. ()