Elegantní poručík Ray Tango zneškodní kamión převážející drogy. Drsný polda Gabe Cash si o tom s úšklebkem přečte v novinách a vzápětí se musí bránit útoku najatého čínského vraha. Obou policistů už má Yves Perret, mocný král podsvětí, plné zuby a rozhodne se je zlikvidovat. Na mysli ovšem nemá obyčejnou vraždu. Vláká je do opuštěné budovy, kde se oba muži poprvé osobně setkají. Vzápětí objeví zavražděného muže a než stačí cokoli podniknout, jsou zadrženi agenty FBI a obviněni z vraždy a odsouzeni na základě Perretem podvržených důkazů. Nejenže jsou veřejně zostuzeni, ale navíc se ocitnou ve vězení, které dříve hojně zásobovali těmi nejhoršími zločinci. Je jisté, že tady dlouho na živu nevydrží. Zbité policisty první noc na poslední chvíli zachrání zástupce vězeňského správce, který jim také poradí jak uprchnout. Následující noci oba využijí příležitosti a skutečně se jim podaří uniknout. Každý sám se pak pouští do pátrání po muži, který je dostal do pasti. (TV Nova)

helrohir

Typická akčná komédia ála osemdesiate roky, so šablónovitými postavami (jeden elegantný slušňák, druhý mierne uletený búrlivák) a priehrštím vtipných hlášok. Samotná zápletka je skôr priemerná a akcia tiež nič moc. Pozitívom je určite to, že súhra hlavných postáv funguje na výbornú a tie perly čo občas vypustia z úst sú fakt zábavné. Sly možno trochu zaostal za očakávaniami, takže aspoň z môjho pohľadu je hlavnou hviezdou Kurt Russell. Na základe obsadenia som čakal niečo výraznejšie, ale napokon je z toho len B-čková akčná udalosť, takže prevláda skôr sklamanie. 60%. ()

0verseer

"Kdo si sakra myslíš, že jsi?" "Myslí si, že je Rambo!" "Rambo je trouba." Tango a Cash je na jednej strane dobrými hláškami naprataný buddy movie akčňák parodujúci častokrát sám seba, ktorému nechýba vcelku netradičná zápletka (dvaja policajti v lochu) a zaujímavá dvojička Stallone & Russel rozhodne nepostradá vzájomnú chémiu, lenže na druhej strane je to až moc prehnané. Nehovoriac o xy nelogických momentov (najviac ich bolo v pasáži vo väzení), ktoré sú moc aj na takúto večernú popcornovú zábavku. Záver s upraveným autkom na štýl starších filmov Jamesa Bonda mi tu absolútne nesadol, 6/10. ()

horor2

Kult! Klasika! Srdcovka! Parádní akční komedie, ve které dominují Stallone s Russellem. Teri Hatcher je sexy. Jack Palance + Brion James taktéž paráda. Konec mezi zrcadly, to je památné :-) ()

Sharleen

Tak som včera prišla na to, že som Tango a Cash nikdy nevidela od začiatku do konca. Kurt a Sylvester boli super dvojka, Sly sa mi páčil práve v takýchto úlohách a Kurt bol veľký feši, (teda až na ten účes na Jágra) a silno mi tu pripomínal rolu v Cez palubu. Tempo našlapané, hlášky zaručené, všetko ako má byť. ()

soviczka

Tango a Cash, Cash a Tango... Mí dva oblíbení herci v hlavních rolích a navíc Teri Hatcher, která tady ještě vypadá jako pořádná kočka. Co víc si přát? ()

PlayEasy

V tomto jednom se s většinou světa shodneme, že tohle je právoplatně akční kult a Sly a Kurt vytvořili legendární dvojici dvou poldů, tedy elegantního Tanga a drsnýho Casha. Akce a hlášky naprosto fungují a pokud se nemýlíme, tak to jsou dvě klíčové věci k velmi dobré akční krimi-komedii, což tohle bezpochyby je a Jack Plance jako záporák také ok, takže moc toho k vytknutí není, snad jen (typicky) špatné herecké výkony akčních hvězd, ale s tím jsme počítali a krásná Tangova sestra (Teri Hatcher) společně s velmi dobrým závěrem jenom dvakrát podtrhly, že tohle je klasika klasik akčního filmu! 75% ()

Olafsson

Je to taková akční oddechovka, mzi hlavními hrdiny je dobrá chemie a odsejpá to. Jeden z akčňáků mého dětství, tudíž je tam i špetka nostalgie při sledování. Jo a Teri Hatcher je tady sladká jak med. :) ()

Kimkong

Mírně podprůměrný akční film. Začátek je zajímavý, ale konec se zvrhne v naprosto přehnanou naháněčku. ()

JosefTomas

Určitě by to chtělo trochu lepší návaznost, protože občas se scény náhodně kupí a sem tam je něco uspěchané. To naštěstí nahrazuje skvělá chemie mezi hlavními herci, zběsilé tempo a výborné akční scény, kterých je požehnané množství. Jako příjemná oddechová podívaná to funguje nad míru dobře, ale při důkladnějším rozboru nedostatky mohou vyjít na povrch a leckdo může být zklamaný. Já naštěstí ne. :) ()

PlysovyMacko

Výborný buddy movie, ktorý má chémiu, iskru a štýl. Dvaja poliši musia prežiť pobyt v lochu, utiecť a vybaviť zloducha, ktorý ich tam dostal. Humor je založený na rozdielnosti hlavných hrdinov elegána a neurvalca a ich doberaní. V druhej polke prepálená akcia a samé výbuchy. ()

Bilky

Malokedy sa mi stava ze by som po rokox menil hodnotenie akcaku a este k tomu smerom hore! Pridavam 1* za nestarnuce hlasky a aj ten odvazny casting s ulohami naruby pre Tanga a Casha- sikovny a osviezujuci tah. ()

Cannabis

oceňuji vtipné dialogy, které kompenzují přemíru akčních scén... milé překvapení od Sylvestera Stallona... 4 hvězdičky **** ()

smrtubohem

Kombinace Russell a Stallone šlape perfektně, báječně se doplňujou a já s nima prostě nemám problém. Kvalitní krimi, znamenitý pobyt ve věznici a ještě znamenitější útek z ní. Přebytečným předimenzovaným bojovým auťákem v závěru filmu to trochu ztrácí na kvalitě, ale čtyři hvězdy po právu. ()

johnson

Jeden z mých oblíbených akčních filmů. Dvojka Sly + Russell si sedla naprosto perfektně. Hlášky sou prostě nezapomenutelný. Perfektní zkloubení komedie a akce, ze kterého vychází taková trošku více brutální komedie. Prostě paradní střílečka s prvky komedie jak má být. ()

Bratr

I když je to povedená akční komedie s dobrými hláškami, rozhodně mi neutkvěla v hlavě tolik, jako jiné, lepší kousky. Takže takový dobrý průměr k pobavení ve všední dopoledne, když je člověk nemocný. ()

infernet

Jako malej kluk jsem tenhle film viděl mockrát a opravdu jsem ho hltal. Teď už ho tak nehltám, ale pořád se na to dá dost slušně koukat a v žádnym případě to nenudí. A mlaďounká Teri Hatcher je prostě k sežrání. ()

weasel.p

Oceňuji jedině část ve vězení, jinak průměrný až podprůměrný typický namachrovaný a nesmyslný akčňák 80. let s blbým finále. ()

Merwin

Další film mládí :) Jak bych ho nemohl mít rád... Nejlepší je hláška na Stalloneho: "Si myslí že je Rambo!" ()

natalanka

Pro mě vražedná kombinace mé oblíbené dvojice herců. Dát tyhle dva dohromady byl skvělý počin. Akčňák, který má šmrnc, vtip a koule. Kdo tento žánr miluje rád tento film ocení. A já se těším až mi ho zase někdy budou dávat v televizi. Pak jdu vařit kafe, vypnout děti a zainstalovat se do křesílka. :-)) ()

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

18.02.2016

Tarantino a Cash

Tarantino a Cash

26.07.2006

Kdepak, žádný remake nebo pokračování dnes již klasického buddy snímku Tango a Cash se nechystá. To se jen kdysi zářivá hvězda akčního žánru Kurt Russell spolčil s režisérem Quentinem Tarantinem za… (více)