Elegantní poručík Ray Tango zneškodní kamión převážející drogy. Drsný polda Gabe Cash si o tom s úšklebkem přečte v novinách a vzápětí se musí bránit útoku najatého čínského vraha. Obou policistů už má Yves Perret, mocný král podsvětí, plné zuby a rozhodne se je zlikvidovat. Na mysli ovšem nemá obyčejnou vraždu. Vláká je do opuštěné budovy, kde se oba muži poprvé osobně setkají. Vzápětí objeví zavražděného muže a než stačí cokoli podniknout, jsou zadrženi agenty FBI a obviněni z vraždy a odsouzeni na základě Perretem podvržených důkazů. Nejenže jsou veřejně zostuzeni, ale navíc se ocitnou ve vězení, které dříve hojně zásobovali těmi nejhoršími zločinci. Je jisté, že tady dlouho na živu nevydrží. Zbité policisty první noc na poslední chvíli zachrání zástupce vězeňského správce, který jim také poradí jak uprchnout. Následující noci oba využijí příležitosti a skutečně se jim podaří uniknout. Každý sám se pak pouští do pátrání po muži, který je dostal do pasti. (TV Nova)

Movie Gourmet

Tomuhle říkám fakt klasika. Vtipná akčňárna, spíš akční film než komedie, ale přesně jak píše "Cival", hlášky zde mají navrch nad samotnou akcí. Tahle nerozlučná dvojka je ale něco jako Batman a Robin nebo Bonnie a Clyde. Dokonale jim to spolu na plátně funguje, je to vtipné a má to šmrnc. Verdikt: 4* a 80 %. ()

bobstock

Správně hustí a vtipní hrdinové, co nemíjej cíle a proti nim správně oslizlí padouši bez slitování, kteří mají pod palcem úplně všechno. Jedna z těch posledních klasik 80tek. 70% ()

Emo-haunter

Komentář od JFL pobavil, to se pak dá ten film vnímat možná krapec jinak. Nicméně celkem solidní filmek, pocta béčkovým filmům osmdesátých let, i odkazy na spoustu legendárních filmů z téže doby. Dobré hlášky, kvalitní akce, a sympatická ústřední dvojice. Já se hodně bavil, zasmál se, a film si zkrátka řádně užil. Tak to má být! Možná je Ray vážně teploučkej! ***7,3/10*** ()

thunnus

Je to pěkná blbost, ale na oddech je to ideální. Chvilku jsem dokonce váhal, že dám i vyšší hodnocení, ale nakonec jsem si přecejen řekl, že to zas tak úžasné není. Některé hlášky ale stojí za to. Bohužel takových filmů je víc, takže zůstávám u (trochu lepšího) průměru. ()

Ad4mson

"Jóo, tebe znáám. Ty jsi hrál v Barbaru Conanovi." Kultovní snímek Andreje Končalovského, který ani po 20 letech nestárne. Mezi Stallonem a Russelem to dokonale funguje, slovní přestřelky jsou nezapomenutelné. Harold Faltermayer složil vynikající 80´s hudební doprovod, který sedí jak prdel na hrnci a závěrečná skladba "Best of what I got" skvělý výsledný dojem jen podtrhuje... "Se svým IQ si i beze zbraně veelmi nebezpečný"......HEROES AGAIN...Paráda ()

Thomm

Smrtonosná zbraň bez Glovera a Gibsona. Je to o třídu slabší, ale pořád slušná sranda a správný hlášky. ()

bolan

Pro nostalgiky co vyrůstaly na videokazetách to má svoji hodnotu, ale jinak je to béčková trapnost s rádoby tvrďáckýma kecama. Dal bych s klidem i pouhé 2 hvězdy, ale řadim se k těm video-nostalgikům. ()

Santino7

Skvele fungujúca ústredná dvojica a neskutočne štýlové hlášky. To sú veci, ktoré sa mi vybavia ako prvé. Ray Tango (Stallone) a Gabe Cash (Russell), tak toto obsadenie skutočne vyšlo. Pre mňa osobne jedna z najväčších klasík akčného žánru a myslím si, že právom. Po obsahovej stránke to je síce možno tak trochu vata - nič prevratné, skôr primitívne. No spôsob, akým je to podané je naozaj skvelý. Má to atmosféru (dámy a páni, koniec osemdesiatych rokov!), grády, vtipné úderné hlášky, šmrnc. A mimochodom, Teri Hatcher je naozaj prekrásna... Takže kde je problém? Tango & Cash je síce pomerne stará záležitosť, má už predsalen svoje roky - no zub času tomuto snímku ublížiť snáď ani nemôže, pribúdajúce roky skôr pomáhajú. Skutočná srdcovka, jedna z top záležitostí akčného žánru. 4/5 ()

Blue.Shark

Sympatické akční dílko, ve kterém je sice méně akce, ale o to více hlášek a komediálních prvků. A ta atmosféra je bezchybná. To je přesně důvod, proč mám tak rád Smrtonosné zbraně, kterým se tenhle koncept podařilo uchopit ještě o něco lépe. Smrtonosné zbraně ale nemají Kurta Russella v sukních :)) ()

petikacka

Tak tohle je 80.-ková klasika...Sice akční film, ale natočený s humorem a v té době si dělali srandu Stalone se Švarcíkem ze sebe navzájem a to mě bavilo...Za mě 85% ()

jorgus

Jedno z nejlepsich buddy movies, co jsem videl:)skvela chemie mezi Stallonem a Russelem, hodne dobre hlasky,zajimavy pribeh..jen to finale mohlo byt trochu jine:( ()

Honny2

Oba herce v hlavních rolích mam velmi rád a zde se pěkně doplňovali. Film se mi líbil až na poslední "bitku" s tím komixovým auťákem, to mi tam moc nepasovalo. Jinak jsem si užil vězeňskou část, tam to bylo opravdu dobře zvládnuté. Celkově je tohle pěkný průměr mezi Stalloeho akcemi. ()

JohnFarst

Tango a Cash. Cash a Tango. Jeden ako druhý. Navonok odlišní, vnútri rovnakí hajzlíci. Film plný protikladov ktoré sa nakoniec predsa len priťahujú. A takiež plný nezabudnuteľných hlášok a gagov, akčných a bojových scén a tej správnej tvrdej romantiky. Veď koho by nebavilo pozerať sa na Stalloneho ako nadáva svojmu Rambovi do chudákov? T a C je správny parťácky film ktorý, v dobe keď im vládli Smrtonosné zbrane, rozvíril trocha vody. Dvojica Sly a Russel je navýsosť podarená a všetky ich potýčky a hádky sú zahrané presvedčivo a pritom s ľudským nadhľadom. Inak sa scénar pridržiava starých pravidiel akčňákov a nemá celkovo čím prekvapiť. Réžia tiež nie je bohvieaká takže si celý film pre seba ukradli hlavní hrdinovia a celom sa pri natáčaní bavili. A hlavne, že film baví nás. ()

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

18.02.2016

Tarantino a Cash

Tarantino a Cash

26.07.2006

Kdepak, žádný remake nebo pokračování dnes již klasického buddy snímku Tango a Cash se nechystá. To se jen kdysi zářivá hvězda akčního žánru Kurt Russell spolčil s režisérem Quentinem Tarantinem za… (více)