Asi nejlepší Chytilová, famózní Suchařípa, mrazivá Pospíšilová...(9.7.2007)

• Tommassi3

"Panebože, jestli vona není frigidní !!" ;)(26.8.2013)

• dobytek

Ani nevim, proč se na ty filmy od Chytilový vůbec koukám. Asi tak po 2 minutách filmu, kdy na obrazovce vidíte detail, jak si někdo stříhá nehty na noze a do toho nějaký hnusný zvuky, jsem měl pocit, že se asi půjdu vyblejt. Pak se objevil Leoš Suchařípa a musim uznat, že mě chvíli docela bavil. Ale jak už tady někdo napsal, on se prostě nehodí pro hlavní role. Ta jeho arrrrtikulace mě bavila pár minut, pak mě začal nudit a ke konci filmu jsem ho měl už vyloženě plný zuby. Když se k tomu přidá otřesná kamera, zmatenej střih a pro mě vyloženě odporná hudba, což je u Chytilový zvykem, tak je dílo dokonáno. Nedávno jsem viděl film Playgirls II, což je podle čsfd nejhorší film všech dob. Tohle mi teda přišlo daleko horší. Takže tuhle blbost házim do odpadu a doufám, že od Chytilový hodně dlouho žádnej další film neuvidim.(16.3.2011)

Užasný Leoš Suchařípa ve své životní roli. Však mu také postava lva salónů pohybujícího se v bludném kruhu svého stereotypního života poskytla opravdu hodně možností. Před nějakou dobou jsem viděl Truffautova muže, který miloval ženy, v němž také vystupuje milovník nepříliš zapadající do společenských norem. Truffout byl ke svému hrdinovi schovívavější, neboť ho nechal hned na začátku zemřít, zato Chytilová nechá fauna upadnout do jeho nejhorší noční můry.(11.11.2009)

Starnúci pracovník zahraničného obchodu rád zvádza mladé slečny. Veľmi jednoduchučký dej rozvinutý spojenou kreativitou režisérky a spoluscénaristky Ester Krumbachovej výrazne získal na kvalite práve nadstavbou. Či už ide o výtvarné riešenie záberov prírody, Prahy podfarbené hudbou s výraznou Stivínovou píšťalkou, alebo o tragikomické počínanie donjuana mierne za zenitom (nezabudnuteľný Leoš Suchařípa). Zánik a zúfalstvo osamenia utopené v odoznievajúcej vlne rozkoše sa vari nikde tak pekne nepodarilo ukázať. Okrem uvedeného ma nadchla i opilecká scéna v závere filmu, ktorá ozaj nemá chybu. Chytilová bola v 80. rokoch (a koncom 70.) v plnej forme a filmy z tohoto obdobia sú podľa mňa jej najsilnejším tvorivým obdobím.(28.10.2004)

• - Ústřední Stivínův flétnový motiv k filmu je možné slyšet ve skladbě "Glömd" na albu Sons of Koop, vydané v roce 1997 skupinou Koop. (insurgentes)

• - Při natáčení režisérka tradičně terorizovala svoje herce. Leoš Suchařípa později začal brát prášky na uklidnění, aby křičící Chytilovou dokázal snášet. (BoredSeal)

• - Snímek byl natočen v exteriérech barokní Prahy. (Lynette)