Senzační svět je příběh Jacka Deebse (Gabriel Byrne), "undergroundového" kreslíře. Jeho život vybočí z běžných kolejí ve chvíli, kdy se objeví v dvojrozměrném světě, který sám vytvořil. Kim Basingerová hraje Holli Wouldovou, smyslnou kresbu, která se zrodila v Deebsově fantazii a zoufale se snaží stát lidskou bytostí. Brad Pitt, v roli detektiva Franka Harrise, je jediným dalším člověkem, který vstoupí do Senzačního světa. V tomto bizardním kresleném světě hledá Harris útěchu ze své životní tragédie. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Z0oMb3E

Štyri roky a žiadny progres. Skôr deklas. Nespomenúť fenomenálneho Rodgera sa pri hodnotení tohto filmu hádam ani nedá. Tak prečo tu kombinácia animákov a skutočných hercov nefunguje ako tam? V prvom rade Looney Toons všetci poznajú a zvieratká každý miluje. No tu sa nám predvádzajú nejaké podivné kreatúry, navyše dosť nekvalitne nakreslené. Čiže sa nedokážu tak naviazať na diváka až tak. Naopak to čo fungovalo pôvodne u Jessicy Rabbit to funguje aj u Holli Would. Dokonca si tvrdím povedať, že animovaná verzia Kim je ešte viac sexi ako živý originál. Reál Kim sa však výkonom svojho anime dvojníka nedala zahanbiť a jej hranie sa dalo uveriť. Toto sa však nedá povedať ani o Pittovi ani o Byrnem. Gumové nemastné/neslané výkony pochovali aj tie posledné nádeje na aký taký úspech filmu. Zombí herectvo bez emócií. Dosť neznámy a zastrčený poloanimák, ktorý stojí hlboko v tieni svojho Big Brtohera. A musím povedať, že právom. ()

dr.horrible

Pamätám si, jak som to v detstve pozeral s mamou v telke, a pri erotickej scéne Gabriela Byrnea s kreslenou Kim Besinger ma prinútila zakryť si oči, a počul som vzdychy, a nechápal som vtedy, prečo je v kreslenom filme sex (možno som si to navyše nejak asocioval s Králikom Rogerom?). Hrozne z toho cítiť koniec Bakshiho. Cez to, jak je to kultúrne fetišistický, čistý začiatok 90.tiek, svojim svojským štýlom zostal Bakshi stále zaseknutý niekde v druhej polke 70.tiek. Príbehy nikdy neboli jeho silnou stránkou. Grotesknosti jeho skákajúcich a výskajúcich postavičiek ale už odzvonila hrana. Vo filme je scéna, jak komiksového tvorcu Cool Worldu Gabriela Byrnea zastavia v obchode s komiksami fanúšikovia a predavačka mu hovorí, jak je jeho svet neskutočne inšpiratívny. A potom doňho prídeme a sú tam trebárs aj 15 rokov exspirované Bakshiho trademarky vynovené o pár neónov, a začínajúci Brad Pitt. Žánrovo jak keby existenciálna dráma, ale z ríše skečov. Cool, pokiaľ si pamätáte dojmy, aké ste z toho mali v dobe vzniku. 70% ()

belldandy

Tento film mi utkvěl v hlavě díky své temné atmosféře, která zcela postavila na hlavu radostné vyznění králíka Rogera. Komiksové postavičky žijí v naprosté anarchii, která může být "peklem" pro živou postavu. Z Bakshiho se asi nikdy nestane populární režisér, zůstává ale jedním z těch nejoriginálnějších. ()

ledzepfan

Dlouho jsem se tomu vyhýbal protože místní hodnocení, screeny a herecké obsazení naznačovaly, že se Bakshi definitivně odhodlal vskočit do sterilních vod mainstreamu a pobavit masy líbivou a korektní obkreslovačkou pro malé i velké popkorňáky... A světe div se-Ani hovno... Ralph se vyblbnul v bláznivém příběhu točícím se kolem tabuizovaného sexu mezi člověkem a kreslenou postavičkou, na každém kroku je nějáký bizarní charakter, nějáké to zběsilé animované černohumorné násilí a nějáká ta provokativní ženská křivka.. Nudná obkreslovačka ve stylu ohně a ledu se většinou nekoná (omezuje se jen na některé prvky ženských charakterů) a vše je plné crazy tvarů, pohybů a scén.... Pravda-už to není plné prdelí čuráků a cecků ale stejně je to až nebezpečně sexy. Bakshi si s tou hranicí erotické nosnosti(pro takový film) evidentně velmi nadšeně hraje a občas nechává probliknout i věci, které by měly zůstat skryté. Taková genialita jako Fritz, Heavy Traffic nebo Wizards to sice není a objektivně to jsou spíše čisté 4rudé, ale těch 54%tady -to je urážka kreativity a originality která mě nutí trošku tomu pomoct a lehce nadhodnotit. ()

ancientone

Bakshiho svety sa vždy pretínali s fyzickým, skutočným svetom ako jeho výstižné karikatúry a alegórie. V tomto celkovom kontexte pôsobí explicitný prienik fičkného a skutočného sveta v Cool World ako ochudobnenie a slepá ulička, kam posúvať Bakshiho estetiku. svoju subverzívnosť ale vie znovuobjaviť v porovnaní s inými filmami 8. a 9. dekády 20. storočia, postavených na rovnakom technickom princípe (Space Jam, Roger Rabbit). Je to vlastne film o tom, ako sa z priekopníka a podrývača stane iba podrývač. ()

• Postavička Nailse Spidera byla vytvořena podle spidermana z kresleného Bakshiho seriálu Christmas in Tattertown. Charlie Adler namluvil obě postavy. (dinamit_1)
  • Podle filmu byla ve stejném roce vytvořena počítačová hra od vývojářů "Twilight". Ve hře se policista Frank snaží udržet rovnováhu mezi kresleným a skutečným světem. (dinamit_1)
  • Když skutečná Holli (Kim Basinger) vyběhne z jazzbaru, ztratí pravý střevíc. V následujících scénách má opět oba střevíce na nohou. (dinamit_1)