Malvína (TV film)

Pohádka / Romantický

Česko, 2003, 56 min

nepříliš špatné, ani dobré, průměrné, s občas bez záměru vtipnými dialogy(1.12.2012)

• Peytl

Marmeláda Plekancová je morem pro všechny projekty, kde by se snad mělo hrát. O hovně v hrdle netřeba hovořit.(14.12.2014)

• Pohrobek

Scénáristicky docela nápadité a originální, jinak v mezích obvyklé zoufalosti současných studiových pohádek. A Vondráčková není podle mě žádná herečka, i když tady vlastně hrát ani nemusela.(27.2.2005)

• Jezinka.Jezinka

Natočíme podivný hybrid, protože potřebujeme nějaké trochu vtipně dramatické zápletky, použijeme kouzla, budeme se tvářit, že to má myšlenku, drhnoucí dialogy děti nepostřehnou, protože jsou hloupoučké, budeme předstírat, že to je náramná bžunda a nazveme to pohádkou. Lucce i Chantal to sluší a to je tak všechno.(25.11.2012)

Na rozdíl od slovenské verze Malvíny je novější české zpracování pohádkovější a jazykově vtipnější. Místo letadla, které má poručík Artur Raffleton v předloze, se mu v české úpravě porouchal motocykl. Malvína (celkem vhodně zvolená Lucka Vondráčková) považuje technický výdobytek za „nebohé zvíře“:-) Polidšťování Malvíny je trochu jinačí než v Klapkově předloze. Navíc vystupuje postava kapitána Richarda Trefila, ale tvůrci ji nevyužili dokonale. Paní Randásková (v předloze Arlingtonová) je ve filmové verzi mnohem lépe charakterizována a navíc ji skvěla zahrála Bára Srncová. Škoda, že scénáristka Květa Kuršová úpravy nedotáhla do konce, pohádka mohla být pohádkovější. Hudba: Václav Vondráček.(15.2.2010)