Malvína (TV film)

Pohádka / Romantický

Česko, 2003, 56 min

• Slarque

Televizní pohádka na nedělní odpoledne. Neurazí, ale chvíli po jejím skončení, si nevzpomenete, že jste ji viděli.(9.12.2007)

• honajz

Strašně zdlouhavé a nerozhodné, čím to vlastně chce být. Dokonce jsem i postrádal informaci, že jde o adaptaci knihy Jerome Klapky Jeromeho. Zbytečně natahované na větší stopáž. Za pochvalu stojí exteriéry, ale jinak trvá čtvrt hodiny, než se letec (vlastně zde motocyklista, pardon) seznámí s vílou, další čtvrt hodinu, než ji zavede ke strýčkovi. Konečně by se mohly dít věci, ale během další čtvrt hodiny se jen změní povaha jedné maminky (jejíž manžel vypadá jako její otec), a protože víla je zamilovaná do vojáčka, tak ještě udělá pár kouzel, která se pak během minuty vyřeší, dojde na třetí hudlan, a je konec. Ono to asi chtělo být takové hezké, poetické, z malého městečka, kam přijde víla a kouzlí, ale to by se víla musela nějak projevovat, ne jen koukat jako sůva z nudlí, to by muselo přijít něco dramatického už od začátku. Takhle je to celé takové vachrlaté, divně poskládané - ale hlavně zdlouhavé. Bál jsem se, že třeba když někdo půjde spát, bude ho kamera celou dobu snímat. Btw, netušil jsem, že v pohádkách bývá vílám vidět přes průhledné košilky bílé kalhotky.(15.12.2014)

• Gimli

I když nese tato pohádka poselství o tom, že bychom někdy měli být spokojeni s tím, co máme, nezachrání jí to. Je totiž natočena mimořádně odfláknutě, režie veškerá žádná, kamera působí příliš prázdně a herci jsou vesměs mizerní, nejspíš i proto, že nemají moc co hrát. Jedinými klady jsou pěkné triky a Pavel Kříž.(28.1.2004)

• Tommassi3

"Podruhé jste mě políbil.. Potřetí ze mě bude člověk !!" Možná by se Lucii Vondráčkové víc hodilo, kdyby se z ní po třetím polibku stala aspoň průměrná herečka !!(20.9.2013)

• Pohrobek

Scénáristicky docela nápadité a originální, jinak v mezích obvyklé zoufalosti současných studiových pohádek. A Vondráčková není podle mě žádná herečka, i když tady vlastně hrát ani nemusela.(27.2.2005)