Malvína (TV film)

Pohádka / Romantický

Česko, 2003, 56 min

• honajz

Strašně zdlouhavé a nerozhodné, čím to vlastně chce být. Dokonce jsem i postrádal informaci, že jde o adaptaci knihy Jerome Klapky Jeromeho. Zbytečně natahované na větší stopáž. Za pochvalu stojí exteriéry, ale jinak trvá čtvrt hodiny, než se letec (vlastně zde motocyklista, pardon) seznámí s vílou, další čtvrt hodinu, než ji zavede ke strýčkovi. Konečně by se mohly dít věci, ale během další čtvrt hodiny se jen změní povaha jedné maminky (jejíž manžel vypadá jako její otec), a protože víla je zamilovaná do vojáčka, tak ještě udělá pár kouzel, která se pak během minuty vyřeší, dojde na třetí hudlan, a je konec. Ono to asi chtělo být takové hezké, poetické, z malého městečka, kam přijde víla a kouzlí, ale to by se víla musela nějak projevovat, ne jen koukat jako sůva z nudlí, to by muselo přijít něco dramatického už od začátku. Takhle je to celé takové vachrlaté, divně poskládané - ale hlavně zdlouhavé. Bál jsem se, že třeba když někdo půjde spát, bude ho kamera celou dobu snímat. Btw, netušil jsem, že v pohádkách bývá vílám vidět přes průhledné košilky bílé kalhotky.(15.12.2014)

• Pohrobek

Scénáristicky docela nápadité a originální, jinak v mezích obvyklé zoufalosti současných studiových pohádek. A Vondráčková není podle mě žádná herečka, i když tady vlastně hrát ani nemusela.(27.2.2005)

Na rozdíl od slovenské verze Malvíny je novější české zpracování pohádkovější a jazykově vtipnější. Místo letadla, které má poručík Artur Raffleton v předloze, se mu v české úpravě porouchal motocykl. Malvína (celkem vhodně zvolená Lucka Vondráčková) považuje technický výdobytek za „nebohé zvíře“:-) Polidšťování Malvíny je trochu jinačí než v Klapkově předloze. Navíc vystupuje postava kapitána Richarda Trefila, ale tvůrci ji nevyužili dokonale. Paní Randásková (v předloze Arlingtonová) je ve filmové verzi mnohem lépe charakterizována a navíc ji skvěla zahrála Bára Srncová. Škoda, že scénáristka Květa Kuršová úpravy nedotáhla do konce, pohádka mohla být pohádkovější. Hudba: Václav Vondráček.(15.2.2010)

• Tommassi3

"Podruhé jste mě políbil.. Potřetí ze mě bude člověk !!" Možná by se Lucii Vondráčkové víc hodilo, kdyby se z ní po třetím polibku stala aspoň průměrná herečka !!(20.9.2013)

• Jezinka.Jezinka

Natočíme podivný hybrid, protože potřebujeme nějaké trochu vtipně dramatické zápletky, použijeme kouzla, budeme se tvářit, že to má myšlenku, drhnoucí dialogy děti nepostřehnou, protože jsou hloupoučké, budeme předstírat, že to je náramná bžunda a nazveme to pohádkou. Lucce i Chantal to sluší a to je tak všechno.(25.11.2012)

• - Natáčelo se také na zámku Líšno u Benešova. (M.B)