Mladý a energický Chuck Barris, který se soustředí na svou vrcholnou kariéru v rozvíjejícím se televizním průmyslu, je sledován podezřelou postavou, která ho rychle vláká do uzavřeného a nebezpečného světa CIA. Zatímco se Barris dostává na výsluní jako dynamický televizní producent – díky tak netradičním a oblíbeným pořadům jako jsou The Newlywed Game či The Gong Show, které sám uvádí i moderuje – pravidelně provádí nájemné vraždy pro vládu Spojených států. Jak sledovanost jeho pořadů roste, Barrisův život se začne vymykat kontrole poté, co zjistí, že se sám ocitl na černé listině CIA. (Cinemax)

venus

Zajímavý scénář, dobří herci... film se ale táhl jako nudle, chtělo to větší spád a více střihu. Nudné dialogy by nikomu nechyběly. ()

Xmilden

Tenhle film je určen pro úplně jinou část publika než jsem já. Na Clooneyho filmech jsem si nikdy zase tolik nepochutnal. Tohle se mě nelíbilo navíc už kdysi a teďka to lepší není. Rockwell předvádí pozoruhodný výkon, ale na to abych zvedl své hodnocení to určitě nestačí. 40% ()

sepp

Jeden z nejlepsich filmu roku - musim smeknout pred rezijnim potencialem G.Clooneyho. Naprosto ojedinele a originalni drama, typicky hrava Kaufmanovinka, kdy vizualni stranka efektne doplnuje vypraveni pribehu. ()

lesumir

Na tomhle filmu mě potěšila pouze jedna věc a to ta, že měl jenom hodinu čtyřicet minut, jinak bych se asi zabil. Nemám moc ve zvyku vypínat filmy ještě před koncem, takže jsem to vydržel, ale bylo to něco neskutečného. Clooney se toho zhostil dobře, dělal to hlavně pro efekt a pobavení diváka, ale na mně tohle prostě nehraje žádný vliv, chci kvalitní podívanou, né navoněnou bídu, která se tváří jinak, než jaká doopravdy je. Asi jsem si špatně přečetl titulek, protože jsem vážně očekával něco úplně jiného. Sam Rockwell mi byl po celý film nesympatický, možná díky své vizáži bezdomovce a nebo hloupých grimas ala Austin Powers. Jsem rád, že jsem viděl Georgův režisérský debut, ale prosím, už nikdy víc! ()

kinej

Podle mého je Confessions of a Dangerous Mind zatím nejslabší kaufmanovka. Možná, že je to tím, že se musel držet knižní předlohy. Na rozdíl od ostatních Kaufmanovek zde chyběl humor. Ale u Kaufmana člověk nikdy neví, co chce vlastně říci. Clooney odvedl docela dobrou práci a přizval si i kámoše z Ocean´s Elewen. Schizofrenní není bohužel jen hlavní hrdina, ale i celý film. ()

Fiftis

Občas som to jednoducho nechápal. Myslím že priemer je ten pravý výraz pre tento film. Clooneymu sa na pozícií režiséra celkom darí, Milujte svojho zabijaka síce nie je tak kvalitné dielo ako Dobrú noc a veľa šťastia, napriek tomu sa musí nechať že je to tiež zaujímavé dielo. Clooney si proste našiel tému, spôsob a hlavne svoj štýl režírovania, čo sa cení. Jasné, tento film je až preštylizovaný a určite to všetko bolo v skutočnosti trošku inak, než ako sa nám to snažia vykresliť, ale nič to nemení na fakte, že spôsob akým bol tento film natočený baví, tie farby, komentáre, hudba a do toho skutočné výpovede. Navyše Clooney je pomerne dosť vážená osobnosť Hollywoodu a tak sa v jeho filmoch objavuje kopa uznávaných osobností čo je taká čerešnička na torte. ()

JohnnyD

Zaujímavý režisérsky debut podľa knihy, ktorej pravosť nikto nikdy nedokázal, no George "nepočíta sa" Clooney má na viac. ()

Boogeyman

Opěvovaný Clooneyho režisérský debut mě nijak neuchvátil, dokonce bych mohl říct, že jsem se u něho nudil. A nezabavilo mě ani skvělé obsazení. ()

Silas

Film sebevědomý a suverénní jako jeho hlavní postava...v hlavě mi zůstane jako fajn fragmentovitá "dobovka". ()

k212

Vlastně to ani není komedie, ale někdy na tváři dokáže vyloudit podivně pokřivený úsměv nebo snad úsměšek? Forma pseudodokumentu sice není novátorská, nicméně velmi funkční, herecké výkony jsou skvělé (jen mě trochu děsí ten kroužek neustále se opakujících herců v režii Sodenberga a Clooneyho). Prostě lehce úsměvná - lehce mrazivá podívaná, která se tváři jako nezávislý experiment, což mu ostatně sluší. ()

Legas

Zajímavá záležitost. George Clooney je asi opravdu šikovný chlapík. Před kamerou to obstojně válí a za ní je také suverén. Možná byl film místy příliš rozvleklý a chtěl maličko popostrčit, ale určitě mě přinejmenším dobře pobavil. Drew Barrymore se mi moc líbila a Sam Rockwell doslova válí. Dále jsem byl mile překvapen z účasti spousty známých tváří. ()

Webb

3/4 filmu - průměrná režie i nezajímavý scénář s předvídatelným, pro mě ne moc zajímavým dějem (minimální špetka vtažení do děje tu byla). Herci předvádí svůj standard a postavy, které hrají, opět nezajímavý (teda až na George Clooneyho). Hodnocení 40%. Poslední půl hodina filmu - režisér Clooney se rozjel, je zručný a finále vygradoval zajímavými flashbacky Sama Rockwella. Po scénáristické i dějové lince tu došlo také ke zlepšení a závěrečná soutěž s názvem "Stará hra" (vezmete na jeviště tři staré chlapy s nabitými pistolemi, ohlédnou se za svými životy, pochopí kdo jsou, čeho dosáhly, jak blízko byly splnění svých snů. Vítěz je ten, kdo si dokáže nevystřelit mozek, dostane ledničku) je opravdu dobře vymyšlená. Hodnocení této části 80%. Celkově však jen [5,5/10] ()

Jordan

Prvé, čo som videl od Georgea Clooneyho, bol jeho druhý film (Good night and good luck), tekže jeho debut som išiel pozerať s istou dávkou skepsy . . . ale ostal som až mrazivo ovalený a prekvapený. Na debut to je teda sakramentsky dobrý film. Kto by bol kedy povedal, že vo fešákovi Clooneym začínajúcom v Pohotovosti sa schováva taký režijný potenciál. Treba však uznať, že hlavným základným a pevným kameňom filmu je geniálny scenár Charlieho Kaufmana a tiež veľmi príjemné herecké výkony. Skrátka, naozajstná filmová lahôdka a veľké plus pre Georga, ktorý si tým u mňa napravil reputáciu po trochu nudnom G.N.a.G.L. (aj keď to chronologicky nesedí, ja viem) ()

HoneyBunny

Čím víc filmů z pera "geniálního" Charlieho Kaufmana vidím, tím víc mi připadá jako loser. Jinak Clooney režíruje dobře, Rocwell zase dobře hraje, takže za dobré tři hvězdy. ()

Anderton

Ak Charlie Kaufmann, tak Michel Gondry, alebo Sike Jonze. Ak George Clooney, tak ako herec. Ak charizmatická hlavná postava, tak nie Sam Rockwell. Clooney mi ako režisér nevyhovuje. Niekoľkokrát som vypadol ako divák z deja (to je Kaufmannovská metafora). Ale milujte svojho obľúbeného režiséra. Aj keby ním bol práve Clooney. Ja ich milujem už viacerých, on tam zatiaľ chýba. VIDENÉ ZNOVA: Toto je film pre odrastlejšie publikum a tým pádom beriem v podstate všetko napísané späť. ()

teutates

Opäť Charlie Kaufman,čo viac k tomu dodať..?!"Skazený"snímok plný zvratov,intrig,nečakaných myšlienok...Za oponou stojí George Clooney,ktorý svoje kvality predvednie aj na filmovom plátne.Herecký koncert strieda ďalší herecký koncert!Známych tvári dostatok(potešila ma dvojica B.Pitt,M.Damon-len okamih stačil k zmene mojej mimiky:)Rozhodne dielo,ktoré poteší,avšak k dokonalosti ešte ten nejaký krôčik chýbal..! ()

Anglický pacient se dočká televizní adaptace

Anglický pacient se dočká televizní adaptace