Mladý a energický Chuck Barris, který se soustředí na svou vrcholnou kariéru v rozvíjejícím se televizním průmyslu, je sledován podezřelou postavou, která ho rychle vláká do uzavřeného a nebezpečného světa CIA. Zatímco se Barris dostává na výsluní jako dynamický televizní producent – díky tak netradičním a oblíbeným pořadům jako jsou The Newlywed Game či The Gong Show, které sám uvádí i moderuje – pravidelně provádí nájemné vraždy pro vládu Spojených států. Jak sledovanost jeho pořadů roste, Barrisův život se začne vymykat kontrole poté, co zjistí, že se sám ocitl na černé listině CIA. (Cinemax)

M.i.k.e

Clooenyho zajímavý režijní debut vyprávějící fiktivní (asi) příběh reálného televizního producenta Chucka Barrise, ve kterém Kaufman nabízí svůj nejnormálnější film a Sam Rockwell jeden ze svých nejlepších výkonů ve kterém ukazuje že zvládne nejen polovyšinuté magory, ale s přehledem i vážnější polohu...70% ()

raptorrr

V tomhle brilantnim komedialnim thrilleru prokazuje Clooney rozhodne velmi vysokou davku reziserskeho talentu. Jak uz to u scenaristy Charlieho Kaufmana byva, pripravte se na neco, co jste jeste nevideli (treba Brada Pitta a Matta Damona, kteri stravi na platne nekolik vterin a nereknou ani slovo). Take Julia Robertsv roli, kterou byste od ni asi tezko cekali a nutno jeste dodat, ze take Rutger Hauer si po dlouhe dobe zahral neco, za co se nemusi stydet... ()

dezorz

clloney mozno je len taky herecky ksicht, ale za kamerou to vie sakra dobre. napodiv. a vie si vybrat. hercov, scenar, uchylky. kurnik, ten chlap ma viac nadhladu, nez zvysok hollywoodu dokopy. snad mu ho nejaky spion neukradne. ()

Streeper

Tohle mi nesedlo. Byla to nuda. Ničím mě to moc nezaujalo, snad jen Sam Rockwell byl skvělý. Nevím zda George udělal dobře, že tohle natočil. Vážně mi ten film nic nedal, jen nudu. ()

tomtomtoma

Film Milujte svého zabijáka je pro většinu diváka nejpřitažlivější svým provokativním cejchem tajuplně nebezpečné a dobrodružné možné skutečnosti. Charlie Kaufman dokáže vyprávěné příběhy obalit mysteriózní stylovou aurou, kde zdánlivě nesouvisející drobnosti mají svou spojitost a předurčenost. Sled obrazů i jejich konzumně zběsilý styl je osvěžující snahou o originální tvůrčí postup. V rámci mainstreamového proudu jde skutečně o jeden z nejosobitějších filmových výtvorů a pohrává si nápaditě s realitou, kde vládne mamon blahobytu. Cesty na vrchol mohou být rozdílné, můžeme diskutovat o herectví a popularitě, ale nejpůsobivější je výpověď v důkladně připravených obrazech. Linou se prostřednictvím nadýchaných obláčků blikajících barev pokušení a manipulace. Obrazy detailně vystihují náladu všeho řečeného, jízlivě se kochá natřásanou perutí nastaveného zrcadla a vlastní sarkasmus si s uspokojením vychutnává. Obrazy řeknou mnohem více než slova a mámení tmy. Ústředním bodem příběhu je Chuck Barris (dobrý Sam Rockwell, jako chlapec Michael Cera), cílevědomý moderátor, televizní producent a zabiják CIA. Život v pohodlí a blahobytu je prvotním impulsem, vše ostatní záleží na míře odolnosti a přizpůsobivosti vlastních vnitřních světů. Pro opojnou a těžce uchopitelnou chuť slávy a bohatství jsme schopní udělat mnoho. Vše se dá využít, vše se dá použít, vše lze řídit a vést, vše lze záměrně táhnout k extrémům s uklidňující ukolébavkou hmatatelného komerčního úspěchu. Chuck všemu vládne s cynickým výsměchem a občasné zakolísání a pochybnosti ho v nastavené cestě pouze utvrzují. Hlavní ženskou postavou je Penny Pacino (velmi zajímavá Drew Barrymore), snad jediná Chuckova spřízněná duše. Nezávisle si létá kolem jeho hlavy, aby občas naléhala a žila své představy. Tajuplnou postavou je Jim Byrd (pozoruhodný George Clooney), Chuckův řídicí agent se stále vážnou tváří. Výraznou postavou je Patricia Watson (šarmantní Julia Roberts), atraktivní agentka s nejasnou pohnutkou a mrazivou zbraní sexuální přitažlivosti. Z dalších rolí: německý špion CIA s válečnou zkušeností a touhou po zabíjení Keeler (zajímavý Rutger Hauer), mocný šéf televizní stanice ABC Larry Goldberg (Jerry Weintraub), svérázný instruktor CIA Jenks (velmi zajímavý Robert John Burke), přehlíživý Chuckův vedoucí CIA Simon Oliver (Michael Ensign), či Chuckova první sexuální zkušenost Tuvia (zajímavá Rachelle Lefevre, jako malá Chelsea Ceci). Skutečnost reality není podstatná, nejpůsobivější je vystižení přízemnosti ducha lačnosti konzumní společnosti a vylíčení jedné z variant úspěchu. Nejde o drama, ani o životopis, hlavní je cynický černý humor, který davovou omezenost hází s výsměchem po hrstech na všechny strany, zajíkavě řehtá. Z intelektuálního hlediska by šlo filmové dílo považovat za alegorii, ale ve skutečnosti chce jen bavit a těšit. Způsob a styl je inspirující, George Clooney svojí režijní prvotinou zaujal. ()

asinus

pomalejší rozjezd střídá v momentě, kdy děj nabere obrátky, režisérská, kameramanská, herecká, zkrátka filmová exhibice, na kterou je radost koukat. bohužel tohle tempo George neudržel a snad ani udržet nemohl. třeba se to jednou, někdy příště, podaří... ()

pakobylka

Můžete ho milovat, litovat - nebo nenávidět, můžete mu fandit nebo jím můžete pohrdat … ale nebude vám lhostejný - až vás zcela bez přípravy vtáhne do svého života. Neukáže vám ucelený obraz, spíš jen trochu chaotické a trochu bezútěšné útržky vzpomínek - ale uvidíte je pod nemilosrdným, ostrým světlem: Chuck Barris před vámi s hořkým, sarkastickým úsměvem odkryje ta nejtemnější místa své duše … a nechá na vás, jestli ho odsoudíte. ()

Juto

Clooney vo svojom režijnom debute ukazuje silnú filmovú fantáziu, ale hybnou silou filmu je scenár Charlieho Kaufmana, žánrovo ohýbajúci skok, ktorý stiera všetky hranice medzi skutočnosťou a fantáziou. 7/10 ()

c.tucker

Povedáná Clooneyho režíjní prvotina, myslím, že to zvládl docela z přehledem a k tomu všemu ještě dobrý herecký výkom Sama Rockwella. ()

campix

Zajímavý námět, obsazení i režisér. Milujte svého zabijáka byla režijní prvotina George Clooneyho a byl jsem na ní celkem dost zvědav. Námět ten samozřejmě nezklamal a ani náhodou nenudil, bohužel ke konci příběhu dochází dech a sklouzává do průměru místo toho aby gradoval. Herecky to taky není až na Rockwella žádný zázrak a ty opravdové hvězdy, které si Clooney díky kamarádství pozval se zde pouze mihnou a tak Milujte svého zabijáka nakonec nepůsobí až tak kompaktně a zapamatováníhodně. Nicméně je to Clooneyho prvotina a myslím, že se od něj dočkáme ještě zajímavých věcí. ()

dr.fish

Není to asi zas až tak vyjímečný film, ale Sam Rockwell je dobrou volbou. Už jen kvůli němu má cenu to vidět. Takových filmů jako tento je velká řada, takže je to jen o tom, jaké kdo má rád herce. Mne Rockwell baví. 80% ()

otík

Zajímavý, ne však extrémně zábavný film, kde je hodně známých osobností, ale exceluje zcela jasně a vládne všem Sam Rockwell. Nejlepší scéna je s jedem v kafi. Ta mě dostala a musel jsem si ji pustit víckrát. ()

URBAN

Scénárista abc který pracuje pro CIA není vůbec špatný nápad , ještě když to je podle skutečného příběhu , ale bohůžel jen na papíře . Na obrazovce to tak bezva není . Nějákou dobu možná , ale ne po celý film . Navíc hlavní postava mi nebyla niják sympatická . ( 7.6.14/MAC ) ()

Aargh

Kaufman opět drží laťku zatraceně vysoko, Clooney se překonal a Sam Rockwell svým bezchybným výkonem znovu ukázal, jak neprávem opomíjeným hercem je. Hodnocení spíš ****1/2, do pěti bodů mi přece je kousek chybí. ()

Anglický pacient se dočká televizní adaptace

Anglický pacient se dočká televizní adaptace