Když je na zasněžené silnici v Severní Dakotě nalezen chladnokrevně zavražděný strážník a dva nevinní kolemjdoucí, Marge Gundersonová, policistka v pokročilém stadiu těhotenství, zahájí vyšetřování, které odhalí nebezpečnou hru chamtivosti a břídilství. Jerry Lundegaard, manžel, otec a obchodník s auty z Minneapolisu, který dlouho trpěl v područí svého bohatého šéfa a tchána, vymyslí propracovaný plán, jehož nedílnou součástí je únos vlastní ženy. Chce za ni výkupné ve výši jednoho milionu dolarů, aby mohl splatit nahromaděné dluhy z hazardu. Jenže všechno, co se může pokazit, se nakonec skutečně pokazí. Pod skrovným a přátelským zevnějškem policistky Gundersonové se totiž skrývá bystrá mysl a nelítostné morální postoje, díky nimž lehce prokoukne odfláknutý a mizerně zahlazený zločin, spáchaný zmatenými, ale velice nebezpečnými únosci. (HBO GO)

ursinko

25.10.1997 Kino1.Máj, Vrútky. Tak to bola vtedy iná pecka. Nič z toho čo sa na plátne udialo som ani trochu nečakal. Frances McDormand bola vynikajúca. Zápletka, niektoré scény....slasť sledovať. Rozhodne jeden z najlepších filmov bratov C. A myslím že Peter Stormare si zahral jednu z prvých "cáklých" úloh. ()

Pitrsss

Coenovina až na dřeň kosti. Děj, plynoucí tempem kapek krve, dopadajících na nekonečnou, zasněženou pláň plnou beznaděje, kdesi v Severní Dakotě. Geniální kamera, zabírající postavy z těch nejbizarnějších úhlů pohledu. Prosťounký soundtrack, který ale neskutečně přesně dokresluje tu mrazivou atmosféru nicoty. Absolutní humor. Černý humor. Coenovský humor. Geniální herecké charaktery, podpořeny ještě lepšími hereckými výkony, z nichž prostě nelze vybrat ten nejlepší. Cynismus a ořežječmenský, roztomile tupý přízvuk. Drtička na větve a krev. To je Fargo. 90% ()

JK-Stinger

Opět Coenovci trochu mimo mojí mísu. Je pravda, že jejich filmy jsou prostě jiné, ale pro mě to není zrovna v tom pravém slova smyslu. Na jedno shlédnutí je to docela v pohodě (bohužel jsem u toho asi dvakrát usnul), ale víckrát to opravdu vidět nechci. ()

Psice

Nerozumím hvězdnému úspěchu filmu Fargo a vlastně ani úspěchu dalších filmů z dílny bratrů Coenů. Zkrátka jsem se smířila s tím, že některým věcem v životě prostě neporozumím - Fargo je právě ten případ. To, co Coenovi označují jako humor, mi přijde jako totální nuda. Není to určitě tím, že bych jejich "vtípkům" nerozuměla - jen mi to celé přijde trapné. Tolik pochvalovanou atmosféru nebo snad něco, co se alespoň trochu podobá napětí, jsem za celou dobu nezaregistrovala. Navíc byli do filmu nasazeni tak odpudiví herci, že by snad měl člověk dostat nějakou medaili jen za to, že se na ně dokázal koukat celých 98 minut... Filmy Coenových jsou pro mě vždycky něčím tak plytkým a nestravitelným, že už odmítám dávat Coenům šance (po Zbytečné krutosti, Bratříčkovi, Lebowském a Muži, který nebyl). ()

WinstonS

Možná jediný film, který neumím popsat. Nevím proč, ale myslím, že tady jsou veškerá slova zbytečná. Prostě se na Fargo podívejte. ()

Nolanofil

Je tu pár výborných scén a postáv ktoré si obľúbite pri vzájomných konverzáciách, ale aj pri prostom mlčaním. Prostredie je chladné, vraždy chladnokrvné a samotný film miestami nudný . ()

Sunny.69

Dobrý nápad, dobrý provedení, dobrý závěr. Dobrý všechno, ale.... Ale nevím. Něco, něco tomu strašně moc chybí. Chvílemi mi to přišlo opravdu prázdné a nijaké. ()

Martinius

prilisna autentickost i naturalizmus sa nie vzdy musi vyplacat. to je aj v pripade tohto filmu. film je tak "rozstiepeny" na vyrazne silne a vyrazne slabe sceny, z ktorych su podaktore uplne zbytocnym balastom (marge a "mike", chaba snaha o vykreslenie jerryho). na druhej strane nehorazne dominuje fantasticke duo buscemi a stormare (dajte im vlastny film, prekonaju aj pulp fiction) a takpovediac jasne tahaju cely pribeh. bez nich by bol fargo len chaby podpriemer. PS: macy nesadol ani mne. ()

Yokolobuna

Překvapivě průměrná podívaná s pár velice slušnými momenty. Těch je ale skutečně málo a dost času je to jen velká nuda, která nutí pokukovat po hodinkách. Postava šerifky byla naprosto příšerná, odpudivá a otravná. Prostě jí přejete aby spadla do drtičky... Kecy, že je vše podle skutečné události, také nepotěšily. ()

poet

Podla mna trošku prechvalené vzhľadom k tomu aké hodnotenia to na csfd ma... Tento film je zaujímavý skôr bizarnými scénami ako nejakým príbehom ktorý by ma vedel nadchnúť. Trochu mi to pripomenulo Pulp fiction lenže to by to muselo mať daleko lepší scenár. Ale aspon to nemalo taký hollywoodsky záver :) ()

Standic1

Spíš než krimi, drama nebo snad thriller je to komedie. Scén, které by se dali brát vážně spočítáte na prstech jedné ruky a pokud jde o nějakou zápletku nebo překvapivý zvrat, tak ani jedno jsem nenašel. Vím, že bratři Coenovci jsou uznávanými sourozenci, ale tímhle kouskem to moc nedokazují. Jediní, kdo mi z herců utkvěl v paměti bylo duo Stormare a Buscemi a policista, který na všechno říkal "jooo?!" nebo "jo" a nebo "hmm joooo!" a fakt mě strašně bavil. Čekal jsem, že lokalita, ve které se film natáčel, dodá filmu atmosféru (jako například v Insomnii), ale bohužel opět nic... Na to, jak je film vychvalovaný, jsem docela zklamaný. ()

Hepy13

S napínavým, dějově propracovaným, fantasticky obsazeným a zahraným seriálem, se tenhle nudnej film snad ani nedá srovnávat! ()

majec4

Velmi zvlastny film. Na jednej strane ma neskutocne pohltila atmosfera, ktoru zvyraznuje super soundtrack, no na druhej strane mam pocit, ze tej zvlastnosti je tam niekedy az vela. Film je preto prakticky nezabudnutelny, no nie som presvedceny, ze by som len kvoli tomu mal dat plny pocet. Najviac ma pobavil vyber hercov. Buscemi a Stormare boli riadna dvojka. Macy bol tiez dobre obsadeny. Na prvy krat sa priklanam k 4*, pri dalsom stretnuti nevylucujem vyssie hodnotenie. ()

petikacka

Poprvé viděno, bylo to pro mě jako zjevení... Všehovšudy pár postav, neskutečná zima a těhotná šerifka.. No, kdo by čekal takové drama... Z ničeho vzniklo něco a velmi mě to zasáhlo... Co těm Coenům dávali do kaše, že jsou tak kreativní a neustále drží laťku hodně vysoko???...Za mě 100% ()

Muel

| Dramercy Pictures | Nope, som mimo. Coeni sa tu zjavne snažili zachytiť atmosféru Minesoty s krimi nádychom a nie že by sa mi to nepáčilo alebo tak, ale ten film mi skoro nič nevedel poskytnúť atraktívne. Taká tarantinovka, len bez scenáristických inovácií, či rozvinutých postáv. Neurobilo to so mnou nič a aj keď kameru a výkony som ocenil, ostatné aspekty ma neuhranuli ani najmenej. Je to proste len fajn film. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

TheSpearCZ

U Farga mám extrémně rozpačité názory - talent bratří Coenů se tu nedá upřít, herci se tu vyznamenali (především Steve Buscemi jakožto "the funny looking guy"), nejvíce potěšila asi minutová scéna s vystoupením Josého Feliciana, kde se nabručená eskort holka kouká po Busconim jako kdy už teda půjdem nahoru, to bylo parádní. Několik těch akčnější scén je správně krutých, i když jich tu mohlo být víc, každopádně je to dle skutečných událostí, tak bych to ještě oželel, ale co nenechám být je fakt, že to celé dohromady prostě nefunguje. Těžko se to popisuje, všechny aspekty filmu jsou dobré, ale dohromady nefungují, a proto mi bylo jedno, jak to dopadne. A taky jsem nepobral toho Číňana a jeho účel, od té jeho schůzky v Raddisonu to šlo dolů. Nominaci na Oscara nepobírám už vůbec. Slabší 3* ()

hemul

Štylizovaný film a'la Hitchcock, ale nie schématický, tiež ako Hitchcock. Ale k Hitchcockovi tomu ešte štipka chýba. ()

Lukoye

Parádní příběh o jednom zinscenovaném únosu, chamtivém tchánovi a srandovních gangsterech. To všechno v zasněžené Minesotě a Severní Dakotě. Chvílema vostrá sranda. Milju tu ten prostor pro vyprávění, jako když chlápek s lopatou vysvětluje policajtovi že viděl nějaké podezřelé individua a rozhodl se to oznámit, protože mu to řekla žena. Nehledě na to že Buscemi je naprostej machr a srandovní jako málokdo jinej. ()

axiom

Vynikající film, který mně dostal. Ale nedá se vyprávět, musí se vidět. Zimní krajina Minessoty se na nás dere přímo z plátna, bílý sníh, rudá krev a černé myšlenky - to je skvělý kontrast. A hlavní vyšetřovatel - těhotna policistka se všemi problémy svého stavu a navrch s těmi zločiny, které řeší. Výborný je zde i W.H.Macy. Prostě skvělý film s výborným obsazením. Ale čemu se divit - stačí jen říct bratři Coenové. ()

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

18.08.2021

Coeni míří na Netflix

Coeni míří na Netflix

11.08.2017

Streamovací služba Netflix láká čím dál tím známější režiséry. Po Carym Fukunagovi (Bestie bez vlasti) tam zavítali i David Ayer (Bright) nebo Martin Scorsese (The Irishman), a teď je tu další velký… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller