Píše se rok 1949. Ed Crane (Billy Bob Thornton) je kadeřník v malém městečku Santa Rosa někde na jihu Kalifornie. Jeho žena Doris (Frances McDormand) pracuje v místním obchodě a potají preferuje intimní společnost svého šéfa, Velkého Davea (James Gandolfini). Ed prostě nemá jediný důvod ke spokojenosti se svým doposud marněným životem. Jednoho dne se přijde k Edovi ostříhat člověk jménem Creighton Tolliver. Svěří Edovi svůj tajný sen - založit velkou síť chemických prádelen. Bez počátečního kapitálu deset tisíc dolarů je to ale stále jen sen

Každá scéna buduje tu následující, jedno překvapení za druhým exploduje s nemilosrdnou logikou, každý záběr je vybírán s maximálním účinkem, enigmatická tvář B. B. Thorntona se zarývá hluboko do paměti - tomu všemu dohromady se říká režisérská virtuozita. (oficiální text distributora)

matkoslav1

Za mě možná nejlepší cohenovka, které jsem se bál jak čert kříže. Obzvláště, když se kluci pustili do nepřebádaných vod černobílého filmu. Ale výsledek je impresivní, příběh je plný zvratů a rozhodně snese označení "nepředvídatelný". Doporučit rozhodně lze. ()

Nefarian

Dobrý film. Možná už není ani co dodat. Příběh vcelku zajimavý se zajimavým poučením do života. A hlavně zajimavým sletem událostí, které nakonec vždy zkončí smrtí. Každopadně z tohoto filmu mám stejný pocit jako z Parfém- příběh vraha (ikdyž to ani zdaleka podobné filmy nejsou!) Každopádně stojí za schlédnutí a 4 hvězdy si zaslouží už jen kvůli netradičnosti tohoto žánru v takovémto podání. ()

jefljdasfljs

Asi jsem některé filozofické úvahy nepochopil, nebo nevím.. Ale co se dá chápat na úvahách založených například na tom, že člověku rostou vlasy ještě po smrti, což je samozřejmě hloupý mýtus.. Ach jo. Nesnáším, když si nějaký filmař hraje na děsně chytrého. ()

Mate0

Výborne herecké výkony,hudba.kamera....první pule filmu se vykládají karty na stůl jedna za druhou,divák už poředem tuší co příjde....a v druhé půli to začne zakopávat.....ale scéna s poklici je super,mohlo to i zkončit jinak že zestarne,uvědomí si o co přišel.....celkově mě to nenadchlo :( ()

pouzivana

Cohenovci by se měli držet jejich klasiky a ne se pouštět do pokusů o umění. Vždy zůstanou daleko od vrcholu a uspokojí tím jen klasické rádoby fajnšmekry, kterých je tu naneštěstí dost. To, že je to černobílé a nechutně se to vleče, ještě neznamená, že je to nějaký umělecký počin. Ten film je dvouhodinové nic s fórkem na konec, který by dokázal tento film zachránit jen v případe, kdyby měl tak poloviční stopáž. Režie, jako vždy dobrá, herecké výkony taktéž, to stejné hudba, je to prostě nestačí. ()

Coumway

V prvom rade vynikajúci Billy Bob Thornton ktorý by zahral asi čokoľvek na svete.Film má už od začiatku nádych drámy s mierným nadhľadom zo strany atmosféry.Skvelí bratia Coenovci ktorí zápletku zvládli bravúrne a tak nemôžem hodnotiť inak ako 5timi hviezdičkami. ()

Rathe

Tak černobílé zpracování naprosto zapůsobilo. Billy Bob Thorton je vynikající, ale pořád mě tím jeho pohledem připomínal spíš nájemného vraha, drsňáka a rváče, než přihlouplého kadeřníka. Nicméně děj se mi líbil. Jak chtíč po penězích zničila, ale i vyřešila několik životů a otázek k nim. Monology kadeřníka Eda byly naprosto smysluplné. A závěrečný kontrast bílé místnosti a smrti v podání el. křesla byla vynikající. Klobouk dolů. ()

Zmetekluke

Skvěle natočené...hudba jedna báseň a na Coens mi to černobílé zpracování celkem sedlo...v podstatě nemám co vytknout, jen jsem čekal možná více těch magneficentních momentek, ale Thornton to zahrál skvěle a především pohled na mladičkou Scarlett hrající Beethovena...och, i já jsem v těch chvilkách našel svůj klid. ()

Dalajlada

Coenovi se opět vyznamenali. Vypravěčský styl nehybné Thortonově tváři perfektně sedl. Pomalé tempo jen prohlubuje dojem z toho, jak jsme vlastně bezvýznamní. ()

Sejkorka

Promakaný scénář. Holič Ed nakonec jde v podstatě zaslouženě na elektrické křeslo, ale za vraždu, kterou nespáchal. Předtím vydíral a zabil milence své ženy. Billy Bob Thorton je famózní. Vizuálně velice připomíná Ivana Trojana. ()

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků