Píše se rok 1949. Ed Crane (Billy Bob Thornton) je kadeřník v malém městečku Santa Rosa někde na jihu Kalifornie. Jeho žena Doris (Frances McDormand) pracuje v místním obchodě a potají preferuje intimní společnost svého šéfa, Velkého Davea (James Gandolfini). Ed prostě nemá jediný důvod ke spokojenosti se svým doposud marněným životem. Jednoho dne se přijde k Edovi ostříhat člověk jménem Creighton Tolliver. Svěří Edovi svůj tajný sen - založit velkou síť chemických prádelen. Bez počátečního kapitálu deset tisíc dolarů je to ale stále jen sen

Každá scéna buduje tu následující, jedno překvapení za druhým exploduje s nemilosrdnou logikou, každý záběr je vybírán s maximálním účinkem, enigmatická tvář B. B. Thorntona se zarývá hluboko do paměti - tomu všemu dohromady se říká režisérská virtuozita. (oficiální text distributora)

Misterioso

Vlastně poprvé mě Coenovci trochu zklamali (mám pocit, že je to až na šestý pokus, což je pro ně stále velmi dobrá vizitka :-)). Ne snad, že by tenhle film byl špatný, v podstatě je to příjemný filmeček, ale jestli je v tomhle filmu nějaká genialita, tak mě dalece minula. Možná jsem se jen nedíval pozorně, nebo je souzeno najít ji jen některým, ale já shledávám jen některé části tohoto filmu skvělými (např. Billy Bob Thornton!), avšak jako celek mě to prostě nechytlo... Nicméně tenhle film nezavrhuji, konec už mě trochu lámal, zda nehodnotit alespoň o stupínek líp, ale já si ponechám rezervu na případnou druhou projekci. ()

Ifcik

neviem cim je tento film vynimočný! Keď som sa na to pozeral s odstupom, ako by sa na neho pozerali ostatní ľudia, tak yb mi to došlo dosť zvláštne. Dokázali by ste mať radi človeka, ktorý frfle na všetko, čo vidí, len sedí a nič nevraví, dokonca sa ledva porozpráva s vlastnou ženou? Veď za tým človekom by nikto nestál a môže si za to sám, že mal prázdny dom, keď mu zomrela žena. On mal v podstate kamaratov svojej ženy. Je pravda, že mal fakt smolu ale môže si za to sam svojim prístupom k životu a takých ľudí je na svete viac. A celkovo ma tento film dosť nudil. Jediné, čo sa mi páčilo bolo, že to bolo čiernobiele! ()

Horác

Film, kterej je tak strašně přestylizovanej, až tím unavuje, a tak strašně pomalu vystavěnej, až tím uspává. A ještě ke všemu mi na obalu dvd napsali celý děj. ()

ALchemik

Pro mně je to spíš " film, který nebyl ". Líbila se mi kamera a zajímavé černobílé zpracování filmu, a jako pevná nit vinoucí se příběh o tom, že každá špatnost dojde odplaty, i když se vše zdá zdánlivě zamotané. Jinak znovu už do tohoto filmu určitě nepůjdu. ()

kolly13

Vintage film. Skvělý Bob Thornton v roli holiče, jenž si emoce odložil na "jindy". Propracovaný scénář, dobrá volba reálií a doplňujících herců (přec Scarlett tu není tak dobrá jak třeba Leonardo v Co žere Gilberta Grapea, naopak Tony Shalhoub alias pan Monk je konečně borec). Ani nevadí slow motion výprava, v případě, že mu dáte šanci. ()

brasek

Snímok je jednu chybu... nudí! Ak nuda neprekáža a chcete sa kochať kamerou, atmosférou doby konca 40. rokov, príbehom malého amerického mesta tak si to určite pozrite. ()

matow

Zaujímavá dráma v štýle film-noir ktorá vás vtiahne do deja postupným gradovaním a neopakujúcou atmosférou starých kriminálok,čo k tomu dodať...Billy Bob má u mňa za rolu navonok kľudného ale vnútri depresívneho Eda súkromného Oskara! ()

ynot

Nuda. Souhlasím s Golfistou. Moc nechápu to vysoké hodnocení. Atmosférou to na mě trochu působilo jako Nouzový východ - jedna velká poválečná depka, jenže podstatně slabší. Pokusím-li se chabě napodobit básnický styl zdejšího pana Prasátka: Několikrát jsem se přistihl, jak v duchu říkám Billymu Thorntonovi: Proboha už něco řekni a nečum. Za tu pantomimu mu mohli židovský bratři dopřát aspoň to pokouřeníčko od Skarlettky Johansonovic, ale to ne, v tom filmu nesměla být jediná radost. ()

gpx

Pro mě trošku špatně zařaditelný film, který obsahuje nudné, vtipné, divné i jednu akční pasáž. Celkový dojem je ale takový, že sledování Muže, který neblil ztráta času rozhodně není. ()

Lukasenko

Vcelku pomalý film, u kterého jsem se ale bavil o mnoho více než u dalšío filmu bratrů Cohenů u Farga. Černobílá barva mu dává nádech klasiky a ja vím, že za několik let to opravdová klasika žánru noir bude, pokud se jí nestala už teď. ()

xander

Kedˇ sa povie film bratov Coenovcov väčšinou ide o kvalitný snímok, ale úplne iný ako väčšina hollywoodskych trhákov. Hrajú v nich skvelý herci a vedľajšie postavy sú výrazné, často kultové. Vecičky ako hudba alebo kamera kladú bezchybne. A taký je aj Muž, ktorý nebol. Zaujímavý, nadčasový a Coenovský, aj kedˇ nie za 5 hviezdičiek ale určite vydarená pocta filmu noir. ()

pat_rafter

něco tak neuvěřitelně nudného a nezáživného se hned tak nevidí...billy bob thorton je pro mě uspávací herec. tohle se coenům opravdu nepovedlo ()

Bohulib

Jednoho dne holiče Eda Carna napadne, že by mohl se svým životem něco udělat a to na úkor tušeného milence své ženy. A od té chvíle se mu začně hroutit pod rukama všechno, na co sáhne. Od manželství až po sny o talentu a nevinnosti hezké Birdy. Ani ti mimozemšťani ho nechtějí. Je skoro div, že se nepokazí elektrické křeslo. Skvěle natočená jízda z kopce. ()

Hrobař

Po čertech hořký drama geniálních bratrů Coenových ... jen u málo lidí mi kouření sedne jedním z nich se stal Billy Bob Thornton ...srdcovka ! ()

Tomulka

Perfektní režii a dokonalou kameru předčil jen struhující výkon Billyho boba Thorntna. Jeho laxní vzhled ve tváři občas prostřídán lehkým nadšením (skoro nepostřehnutelným) a párkrát snad údivem je dokonalostí samou málo herců to tak umí. Děj by mohl být rošku svižnější, ale jinak jsem si to užil. ()

naytsirk

Billy Bob Thornton v jedné z mých nejoblíbenějších rolí, jako holič, který z pusy nevyndá kouřící retko… Krásný film... ()

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků