Muž, který nebyl

The Man Who Wasn't There

Muž, ktorý nebol

Drama / Krimi

Velká Británie / USA, 2001, 116 min

Hrdina - naivni a pomerne hloupy holic v podni B.B. Thorntona je vynikajici. Vecne zapalena cigeretka, vyraz nepritomnosti a minimum slov. Kdyby nebylo hercu jedna se o pomenre obycejnou kriminalku v retro stylu s vymakanou zapletkou... A za absolutni bonus povazuji talire. Tragikomika pribehu je v urcitych momentech vybrousena k dokonalosti.(9.3.2004)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $18,916,623(31.12.2006)

Přiznávám, že všechny ty hrátky s noirovou formou mě naprosto převálcovaly. Samotný příběh o člověku, který je tak bezvýznamný, že vypadá, jako kdyby vůbec neexistoval, je dobře vymyšlený, ale nevím, jestli by, nebýt té výše zmiňované formy, na mě tak zapůsobil. Režie, celé to nasvícení, scéna havárie a Scarlett Johansson. Tyto věci bych vyzdvihl zvlášť.(6.12.2005)

Oscar 1 nominace: Kamera. . . . . . . . Zlatá Palma - výběr(23.2.2004)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $7,504,257Tržby Celosvetovo $18,916,623║ Klasicky uvlečené ako je zvykom od Coenovcov, príbeh akurát tak unudí. /40%/(2.9.2008)