Muž, který nebyl

The Man Who Wasn't There

Muž, ktorý nebol

Drama / Krimi

Velká Británie / USA, 2001, 116 min

Bratři Coenové jsou prostě výborní režiséři a dokáží ve zlato proměnit film, jehož hlavní slabinou by pravděpodobně bylo pomalé tempo.(28.6.2005)

Bratři Coenové mají neuvěřitelný cit pro film a potvrzují to i v tomto snímku. Na světě je mnoho zručných a výborných režisérů, ale ne všichni mají onen zmíněný cit pro kinematografii. Musím se přiznat, že mi chvíli trvalo, než mě tento snímek začal bavit, avšak za ty zvraty v ději, sympatického hlavního hrdinu a závěrečnou dvacetiminutovku to stálo.(16.4.2014)

Smolař, který nebyl noir.(25.2.2003)

Naprosto nádherný film, pro mne určitě nejlepší od Coenů a to nejen pro výkon skvělého Billy Bob Thorntona, černobílou kameru, výborný scénář, ale i pro dokonalost každého záběru a vypravěčský způsob hlavního hrdiny. Všichni herci zahráli výborně, na což jsem u Coenů celkem zvyklá, ale Billy Bob Thornton byl prostě neuvěřitelný, můžete se celý film soustředit jen na něj a skvěle si to užijete.(28.9.2005)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $18,916,623(31.12.2006)