Muž, který nebyl

The Man Who Wasn't There

Muž, ktorý nebol

Drama / Krimi

Velká Británie / USA, 2001, 116 min

Oscar 1 nominace: Kamera. . . . . . . . Zlatá Palma - výběr(23.2.2004)

Nádherně zrůdná americká 50. léta. Dobrá filmařina, dobré tempo vyprávění. A nadskutečně věrné obludné detaily.(12.10.2009)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $18,916,623(31.12.2006)

Coenovi na nas prichystali dalsi skvelou lahudku. Film samotny je sice jako jeho hrdina - tj. velmi pomaly. ale presto je divak po celou dobu pevne vtazen do deje, ktery mu nedava prostor o oddechu. No a co predvedl Billy bob Thornton je naprosto uzasna studie toho jak hrat, nebyt pri tom moc viden a prece cely film odtahnout na svych bederech.(30.7.2002)

Vyděl jsem to třikrát. Třikrát jsem usnul. Co vím jen, tak řeší nějakou vraždu. Nezajímavá zápletka a strašně pomalé ! Pomalé filmy mi nevadí - jsem velký fanda Jima Jarmusche. Ale tohle byla vážně nuda ! Nezlobte se na mě ! Za zmíňku stojí snad jen kamera a Scarlett Johansson, která byla skvělá a mohla mít ve filmu více prostoru ! Kdybych měl film hodnotit jako ukolébavku, tak je to jasných 5. Možná tomu dám ještě jednu šanci, ale zrovna teď se mi nechce spát ;-) Zajímavé komentáře: Mahalik, JohnRambo, pejpr, Aiax(17.4.2009)