Rytíř Bowen vyznává zásady starého rytířského kodexu z dob krále Artuše a snaží se je naučit i svého žáka, mladého prince Einona. Když je krutý král Freyn zabit při vzpouře sedláků, stává se Einon králem, sám je však v bitvě těžce zraněn. Jeho matka společně s rytířem vyhledá draka a požádá ho o pomoc. Drak výměnou za slib, že bude mladý král vládnout spravedlivě, obětuje na jeho záchranu polovinu svého srdce. Mladík však přísahu nesplní a stane se z něj krutý tyran. Rytíř Bowen se v domnění, že zlo do králova srdce zasel drak, se rozhodne pomstít. O dvanáct let později je z něj potulný drakobijec, který za peníze zabíjí draky ohrožující jednotlivé vesnice. Když se konečně setká s tím pravým, pustí se s ním nejprve do dlouhého nerozhodného boje, ale když pochopí pravdu, že zlo pochází z člověka, s drakem se sblíží a uzavře s ním dohodu. (TV Nova)

Gilmour93

Kdo by nechtěl vlastního draka a k tomu bez alkoholového přičinění.. Cohenův nejspíše životní počin, taková il buono, il brutto, il drago fantasy a tím myslím i tu fintu na vesničany ala Blonďák a Tuco. Dojemná, vtipná, zajímavě obsazená, bez nabubřelých digitálních efektů a pubescentního sorcerera s 1,5 dioptriemi. A to přece není zas tak málo.. ()

Lynn

Jedna z mých nejoblíbenějších fantasy, kterou jsem jako malá milovala a stále se k ní ráda vracím. Konečně totiž někdo považuje draky za celkem hodná a milá stvoření. ()

genetique

To, že sa jedná o slovenskú scenériu som zistil až neskôr a až potom som pochopil, prečo mi bol film tak úchvatne srdcu blízky. Navyše postava draka na mňa vplýva ohromným kľudom a rozprávkovosťou. Svojou charizmou u mňa predčila aj Falca! A príbeh milý, jednoduchý, zábavný, pekná nostalgia. 80%. ()

Ainy

Já v zásadě proti dabingu nic nemám, ale tento film byl jím naprosto zdevastován. Jinak díky za krásnou a milou podívanou. Nejvíce zde musím ocenit skvělý soundtrack, který dračí příběh olemoval mnohem silnějším zážitkem. V kůži rytíře Bowena bych nechtěla být ani na okamžik. I když ... okamžik ... já jsem v ní vlastně tak nějak byla. Život mě přivedl před podobné rozhodnutí, které bych nejraději vymazala ze svých vzpomínek. Jenomže to nejde. Takže vím přesně, jak těžké to pro něj muselo na konci být. Film měl všechno, co má dobrá fantasy mít. Napínavý děj, statečně bojující lid na straně dobra proti krutovládě a zlu a dojemný závěr. Ave Draco ()

3DD!3

Skvělá fantasy, ve které doslova září ten nejsympatičtější drak co kdy byl. Konec je neuvěřitelný doják a bývám z něho hodně na měkko. ()

Arachneuss

Normálně bych udělil čtyři hvězdy, ale jsem zděšen, že jeden z mých nejoblíbenějších pohádkových příběhů má modré (?!) hodnocení. Na svou dobu naprosto krásný drak a Dennis Quaid také hrozně sympatický. Příběh je sice ohraný, ale díky Dracovi je až odporně poutavý. A hudba, ach ten hlavní motiv, to je slast pro uši! Kdyby tak Cohen zůstal u totohle a nepouštěl se do pitomostí typu xXx nebo Mumie 3. Edit - 14.9.2010: Konečně je hranice 71% překročena! ()

Le_Chuck

Krásny, jednoduchý rozprávkový príbeh na sobotné popoludnie pri kávičke a vianočnýh koláčikoch. Background v podaní Slovenskej prírody a Spišského hradu, kedy som objavoval miesta, ktoré som pretrajdal s batohom na chrbte milo poteší. Chválim aj prijemný Edelmanov soundtrack. Jeden z filmov, na ktorý mám slabosť. ()

Kaka

Je to pořád svěží, zábavná a vtipná věc. Lehká odreagovačka, kde triky zestárly jen nepatrně a hlavní hrdinové jsou pořád nadčasově charizmatičtí. Film s jasným poselstvím. Trochu to kazí nízky rating, ale nedá se nic dělat. Už svého času legenda. ()

Jezinka.Jezinka

Avalone, ó Avalone, tebe já hledám na každé z cest .... ó ano, svatý Avalone, mé hledání cenu má. Mé hledání je duchovní, ano duchovní. Pohádka se zlým drakem, krásnou princeznou, statečným králem, čestným rytířem, tak Dračí srdce nic z toho není ani nedopatřením. Drak je laskavý filosof s velkou touhou po, ne nebudu spoilerovat, statečný rytíř je statečný, ale taky tak trochu podvodník, princezna tu vůbec není, místo ní tu je krásná Kara (ale ta je zas TAK krásná, že je jedno, že není princezna) a král? Starý král je agresivní monstrum, což se mu vymstí během asi prvních deseti minut, a ten mladý není o nic lepší. Kdo by to byl řekl, že se z Kary časem vyklube statečná bojovnice Hvězdné pěchoty a z krále učitel obrany proti černé magii? Že on ho ten vlkodlak kousl někde v téhle pohádkové zemi? A ne, že by se tu nepotkal s dalším z kouzelnických kolegů. Miluju tuhle pohádku, dokonce natolik, že mám výrazné pochybnosti o vnímavosti a citlivosti každého, kdo tenhle příběh nedokáže, ke své škodě, ocenit. ()

castor

Ještě když nebylo největším nebezpečím lidstva globální oteplování, úbytek zásob pitné vody nebo terorismus, létali nám nad hlavami draci. Ještě než rutinér Rob Cohen začal sázet na testosteronem nabitou jízdu s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile, xXx), natočil dobrodružnou pohádku, která pro mě byla vždy jen solidně odvedeným řemeslem. Nic víc, nic míň. ()

MM_Ramone

Nepodarená, zle natočená, rozprávka, na ktorú som sa skúšal už viac krát pozerať, ale zakaždým ma to dokázalo akurát tak otráviť. Vôbec sa mi to nepáči. Je to lacné. Televízna kamera, neschopná réžia, primitívne digitálne triky a hrozne zlé herecké obsadenie. Vymäknutý Dennis Quaid sa vôbec nehodí na predstaviteľa chrabrého rytiera. No to nič nie je proti tomu ako David Thewlis zahral zápornú postavu princa Einona. To mal byť princ? Na mňa pôsobí skôr ako pripitý, smradľavý bezdomovec. Fantasy scenár pritom nie je až taký špatný, ale to spracovanie naozaj za moc nestojí. ** ()

ripo

Veľmi, veľmi, veľmi dementný scenár pohybujúci sa na rozhraní starej TV rozprávky Made in Mlynská dolina, šľahnutej s rýchlokvasným DisneyWorldom. Hotová katastrofa .... Jediným sympatickým prvkom bol animovaný drak .... ()

Hild

Film mého dětství, vidět film poprvé teď, tak asi nedám plné hodnocení, jenže kdysi jsem z filmu byla hotová. Nádherná pohádka na kterou se kdykoliv podívám znovu. Pro mě se jedná o nejlepšího draka, co se kdy objevil ve filmu, navíc z filmu pochází jedna z nejkrásnějších filmových hudebních skladeb, kterou můžu slyšet pořád. ()

Davies182

Co jsem vlastně čekal? Mít deset let, pláču blahem a ve škole se se ctí rytíře rvu za můj oblíbený fantasy film. Dnes... to sice není tak úplně k smíchu, ale ta cílová skupina je prostě zřejmá na první pohled. Chvílemi jsem převracel oči v sloup, chvílemi se naopak divil, že ten podivný guláš komedie a akce celkem funguje. Infantilní, úsměvné - nikdy více. Bráno čistě jako doplnění mezery a zároveň jako součást tématického týdne s Davidem Thewlisem :-). ()

-bad-mad-wolf-

3 + 1 za blaho v dětství, dík. Dennis Quaid & Draco spolu navíc založili chemicky výborně vybavenou firmu, jejíž činnost v oboru "ojebáváme lidi ve středověku a jsme super" by zasloužila klidně i seriál. ()

Phobia

Netradiční fantasy - pohádka s poměrně neobvyklým dějem, jen ty "vtipné" scény mohou na dospělého diváka působit poměrně trapně, zatímco pro děti to může být místy nuda (možná; já to jako děcko neviděla a nejsem v hodnocení zatížená žádnou nostalgií). Přesto jde o dobrý pohádkový nadprůměr. Neurazilo, nenadchlo, potěšilo - 68%. ()

LiVentura

O hrdinství, cti a zlu, které je zde představováno mocným králem "pohádkové" říše. A o rozpůleném srdci, jež je klíčem k pravdě. ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011