Rytíř Bowen vyznává zásady starého rytířského kodexu z dob krále Artuše a snaží se je naučit i svého žáka, mladého prince Einona. Když je krutý král Freyn zabit při vzpouře sedláků, stává se Einon králem, sám je však v bitvě těžce zraněn. Jeho matka společně s rytířem vyhledá draka a požádá ho o pomoc. Drak výměnou za slib, že bude mladý král vládnout spravedlivě, obětuje na jeho záchranu polovinu svého srdce. Mladík však přísahu nesplní a stane se z něj krutý tyran. Rytíř Bowen se v domnění, že zlo do králova srdce zasel drak, se rozhodne pomstít. O dvanáct let později je z něj potulný drakobijec, který za peníze zabíjí draky ohrožující jednotlivé vesnice. Když se konečně setká s tím pravým, pustí se s ním nejprve do dlouhého nerozhodného boje, ale když pochopí pravdu, že zlo pochází z člověka, s drakem se sblíží a uzavře s ním dohodu. (TV Nova)

Jano...

Mám fantasy rád, takže som toho v tomto žánri videl/čítal pomerne dosť. Dragonhearth aj tak patrí k tomu najlepšiemu, čo z fantasy príbehov poznám. Môže za to výborný príbeh, brilantný záporák v podaní Davida Thewlisa, sympatický drak a geniálne postavy... navyše som sa po scénach s Kriváňom a Bešeňovou (po Kriváni v Eragonovi) utvrdil v tom, že Slovensko je krajinou drakov. ()

Matli

Jak je to starý, tak je to krásný. Na dnešní dobu to působí trošku lacině, ale ten drak je hodně dobře udělanej (na tu dobu). Příběh je sice jednoduchej, ale scénář je na jedničku. Je znát, že ten film má srdce, na konci i slza ukápla. A ta hudba, po ´´dlouhé´´ době zase něco originálního a krásnýho. 77% ()

JoSte

Absurdně lidsky mluvící a gestikulující drak (Sean Connery) a absurdně krásná Dina Meyer v prazvláštním, odlehčeném příběhu nakrúcanom na Slovensku. ()

Johnny

Peknučká rozprávka, ktorej veľká devíza je nádherne zanimovaný drak Sean Connery a hviezdička naviac je Slovenská scenéria... ()

P.J.2

Pohádka pro děti od 10-ti let....Musim uznat že nejsympatičtější postava je drak....a nepopírám že mi slzička neukápla ne konci:D..prostě mi tahle pohádka sedla... ()

BathoryMan

Najúžasnejší film mojho detstva a mojho ranného dospievania!!!Ked mi nakonci zabili mojho oblúbenca Draca,slzil som ešte týžden potom!!! ()

DHDV

Jedna z nejkrásnějších pohádek! Řádím tento film hned za jestřábí ženu. Výborná hudba a asi jedna z nejlepších rolí co kdy Dennis Quiad předvedl. Film si vás získá upřímností, jednoduchostí, humorem a určitou myšlenkou. Celkově je tento film velmi vydařený a nejen tím že v závěru hraje na city… drak je stejně sympatický jako Sean Connery!!!! ()

Akana

Pěkná fantasy pohádka pro chvíle malátného spočinutí na gauči. Tak akorát romantiky, dobrodružství i humoru bez výraznějších rzivých skvrn na brnění. 70% ()

hazaba

Šílená kravina, jediný sympaťák je drak, mluvený Seanem Connerym. A pak taky ukecaný páter/historik/poeta. Jo, a taky člověka hned na první pohled zarazí, jak moc okatě je snímaná slovenská krajina v čele se Spišským hradem. A to má prý být Anglie... ()

char_t

Upozornění: Tohle není žádné drama, ani akční film, a víceméně ani fantasy. Je to jen promakaná pohádka, dobrá pohádka. ()

Hapretor

Nejhezčí fantasy pohádka, co znám. Výborný dabing S. Conneryho. Skvělé gagy. Draco je ten nejlépe vykonstruovaný drak, co byl na plátně. Jediný svého druhu. Pán prstenů je "počítačový" hit. Tohle je klasika "dělaná od srdce". Abych nezapomněl: hudba je parádní. A konec filmu je "jednoduše" dojemný. ()

Anduril

Veľmi pekný príbeh, ktorý ma chytil za srdce už ako malého. Teraz, po mnohých rokoch, sa mi tiež veľmi páčil. Skvelé obsadenie, herecké výkony, nádherná slovenská príroda, na tú dobu super efekty a ten drak proste paráda. Omnoho sympatickejší ako Zafira v Eragonovy. Proste nadčasový film / teda rozprávka. Odporúčam ho všetkým čo ho ešte nevideli, ale aj tým ktorý ho videli strašne dávno. ()

Ombak▼Penari

Velmi pěkný film. Ikdyž by si to bývalo zasloužilo i nějaké to zlepšení, zvlášť pokud jde o davové scény, které působí dost levně a nízkorozpočtově. Nicméně je to film, který potěší celou rodinu a příjemně pohladí po duši. Na svou dobu moc krásně udělaný drak a skvěle obsazený Denis Quaid v roli pravého, nebo spíše pohádkového rytíře. Rozhodně film, který stojí za shlédnutí. ()

fablefavorit

Tradiční fantasy, pojednávající o chrabrostí rytířů, dobrosrdečností draků a o štěstí pro ty, kteří si to ve skutečnosti vůbec nezaslouží. Navzdory prostinkému ději film nabízí překvapivě propracovanou dynamiku mezi jednotlivými charaktery, jež mezi sebou vedou slovní přestřelky, někdy moralizující, někdy dramatické a často vtipné (Maso!). Bowen a Draco jsou asi nejsympatičtější fantasy dvojice vůbec a sledování jejich poutě mě neomrzelo ani na chviličku. Co však razantně odděluje Dragonheart od ostatních pohádek podobného stylu, je konec. Ten je i po několikátém shlédnutí jako nůž do srdce a závěrečné pohledy všech přítomných, podtržených nádhernou hudbou, přivodí nejednomu divákovi záchvaty pláče. Krása. ()

Wallis3

Někdy jednoduše působící a ničím neuchvacující...ale je to jen zdání. Drak je přenádherný, rytíř je sympaťák, hudební doprovod víc než dobrý , když se Draco mění ve hvězdu, když si Bowen opakuje v dešti rytířskou přísahu - nejsilnější okamziky filmu. Tohle je prostě ta síla!!! ()

GIK odpad!

Hloupý je už začátek, kdy se král nechá utlouct buranama z vesnice. O pár let později se dcera jednoho z křupanů záhadným způsobem dostane na hrad a za nezájmu všech okolo se pokusí nového krále zabít. On si jí potom chce vzít za manželku. Poté sledujeme rozvíjející se přátelství mezi drakobijcem a velmi nepovedeným digitálním drakem. Do počítačového draka se nakonec zamilují úplně všichni hadrníci a neváhají obětovat své životy za jeho záchranu. Nudná stupidita ()

Barak

Já nevím, ale mě Dračí srdce nudilo. Nesympatické obsazení, nudný příběh, který by se dal srazit do hodiny, chabá výprava, film se snaží být nějakou variací na různé ty velkolepé válečné o špatném králi a bojovníkovi, který to všechno urovná a zachrání lid, ale vůbec mu to nejde - vyzní spíše hloupě. Musím však uznat, že triky byly hodně povedené a drak byl ohromný sympaťák - asi nejlepší volba v castingu :) -, jinak nestojí za řeč.... 5/10 ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011