Rytíř Bowen vyznává zásady starého rytířského kodexu z dob krále Artuše a snaží se je naučit i svého žáka, mladého prince Einona. Když je krutý král Freyn zabit při vzpouře sedláků, stává se Einon králem, sám je však v bitvě těžce zraněn. Jeho matka společně s rytířem vyhledá draka a požádá ho o pomoc. Drak výměnou za slib, že bude mladý král vládnout spravedlivě, obětuje na jeho záchranu polovinu svého srdce. Mladík však přísahu nesplní a stane se z něj krutý tyran. Rytíř Bowen se v domnění, že zlo do králova srdce zasel drak, se rozhodne pomstít. O dvanáct let později je z něj potulný drakobijec, který za peníze zabíjí draky ohrožující jednotlivé vesnice. Když se konečně setká s tím pravým, pustí se s ním nejprve do dlouhého nerozhodného boje, ale když pochopí pravdu, že zlo pochází z člověka, s drakem se sblíží a uzavře s ním dohodu. (TV Nova)

Shakers

Celkom sympatický film. Príjemný drak, herec Dennis Quaid, vizuálna stránka filmu, krásne hrady a krajina slovenska, zaujímavý dej a skvelý soundtrack od Randyho Edelmana .Rozprávkovo dobré. Obľúbený soundtrack: World of the Heart, To The Stars, Finale. 85% - 4* ()

DJ_bart

Skvělý devadesátkový fantasy s až pohádkovými motivy a tou nejsympatičtější filmovou potvorou – drakem Dracem. Tohle jsem jako děcko prostě miloval. Dík mami žes mi to DVDýčko tehdá koupila v trafice! ()

lamps

Jeden z mých opravdu oblíbených filmů. Krásné a zábavné dobrodružství, u kterého se výborně odreagujete a na konci možná i uroníte nějakou tu slzu. ()

Boogeyman

Když jsem zadal Dračí srdce do vyhledávače CSFD, překvapilo mě, že se u něj objevil modrý čtvereček. Vždyť se jedná o jednu z nejlepších pohádek pro odrostlejší. Ústřední duo zarputilého cynického rytíře (skvělý Quaid) a smutně dobráckého draka (neslyšel jsem originální hlas Seana Conneryho, ale pochybuji, že nějak výrazně překoná bezchybný český dabing) je skvěle sehrané a jejich postupně se rodící přátelství navzdory hluboce zakořeněné nenávisti je silné a uvěřitelné. A to i vzhledem k faktu, že jeden z nich je kompletně vytvořený pouze týmem programátorů. Ve své době byly speciální efekty ve filmu naprosto úžasné a posouvaly na novou hranici to, co Spielberg naznačil v Jurském parku. A ani dnes se triková stránka Dračího srdce nemá za co stydět.…Nejsem vyložený sountrackář, málokdy mě zaujme instrumentální hudba, ale tady je přímo nádherná. ()

salahadin

Nejlépe hrál vlastně drak namluvený starým pardálem Seanem, zbytek hereckého ansámblu (až na Peta) by měl zvolit jinou profesi, myslím, že zrovna v Tescu nabírají skladníky. Kolportování letáků také nezní špatně. Edelmanova hudba zní skutečně pohádkově, skoro mi tu chyběla Sněhurka a komando trpaslíků. Příběh je zkrátka povedená nenáročná pohádka pro celou rodinu, která v žádném případě neurazí. Bohužel ani nenadchne. Akorát režie se mohl ujmout někdo, kdo umí vyprávět. Rob Cohen to neumí. ()

kingik

Sympatická pohádka, které ovšem k vyššímu hodnocení chybí nějaký vyšší rozměr, něco nezapomenutelného. Dennis Quaid si se svou rolí poradil dobře, ale ten drak byl lepší. Hodně to tlačí na divákovi emoce a celý film působí mírně lacině, asi velký rozpočet to zrovna nemělo. ()

Legas

Roztomilá pohádková taškařice, kde drak Draco je suveréně nejlepší postavou a jakmile na chvíli zmizí z plátna, už nedočkavě čekáte, kdy se zase objeví. Hlas mu propůjčil skvělý Sean Connery. ()

InJo

Krásná a moc příjemná fantasy (můj VELMI oblíbený žánr) se skvělým drakem Dracem. Bohužel tenhle film má na tento žánr netradičně docela smutný konec, ale přeci jen není citově vydírající jako u spousty jiných filmů. ()

HoneyBunny

Řekněme tři a tři čtvrtě hvězdičky. Mám hrozně ráda pohádky a když se nějaká povede, mám tendenci jí nadržovat. Hlavní nápad je skvělý, stejně jako hudba a zpracování draka. Slabinami jsou výprava, hlavní záporák a nedomakanost scénáře. Nemám nic proti Robu Cohenovi, ale možná by to chtělo evropského režiséra. ()

Anderton

Rob Cohen nie je typ pre rozprávky, ale stále je mi takto sympatickejší ako pri jeho akčných výplachoch. Inak všetko je tu čistý priemer, viac ako euro televízna rozprávka typu Fantagiro, ako hollywoodsky veľkofilm. Dračie srdce je bez ohľadu na to, či sa vám páči alebo nie, pre každého Slováka povinnosť. Ako napríklad aj Peacemaker. ()

Frajer42 odpad!

Spoilery! Já mám vůči většině pohádek zřejmě nějakou skrytou averzi, která mi během sledování způsobuje takřka až depresivní náladu. Tento snímek mě opravdu neskutečným způsobem nebavil. Dovedu ocenit snad pouze velmi příjemnou hudbu, sympatického hlavního hrdinu a na svoji dobu velmi kvalitně zpracovaného draka. Zbytek pro mě bylo naprosté utrpení. Zbytkem myslím zejména žalostný příběh, který v sobě neskrýval ani špetku nějaké zajímavosti. Naopak byl neskutečně stupidní. Pojednával o podprůměrně inteligentním rytíři, který nabral chybného dojmu, že mu drak zkazil dobré mravy nadcházejícího krále, který ve skutečnosti nikdy dobrý nebýval. Rytíř se tedy rozhodne začít zabíjet všechny draky v království. Poslední drak, který byl příčinou rytířova rozhořčení nad zabitím svých druhů mávne rukou a stane se s rytířem největším kamarádem, za kterého neváhá klidně položil život. Představte si podobnou situaci v běžném životě. Jste například německý učitel. Jednou jdete na nákupy k židovskému prodejci a něco si od něj koupíte. Židovský prodejce vám vrátí méně peněz, než si myslíte, že by vám měl vrátit. Velmi vás tato domněnka rozzlobí, stanete se diktátorem a rozhodnete se celou židovskou rasu vyhubit. Opravdu si nemyslím, že je tato pohádkou ideálním krmivem, které by mělo formovat mysli mladému publiku. Osobně bych se nad stupiditu příběhu klidně povznesl, ale brutálně mě snímek nudil, a to jsem se na něj celkem těšil a vkládal do něj své naděje. I když musím objektivně pochválit několik kvalitních prvků, tak je můj celkový divácký dojem žalostný. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka gegina31. ()

Kothy

Kouzelná fantasy o drakovi, který zraněnému princi daruje část svého srdce, aby přežil. To se mu ovšem vymstí. Na tu dobu celkem slušné efekty. "Klidně vydržím nespat i tři dny. Já tři týdny." :D ()

Smok

Je možné, že sa na mojom hodnotení odráža to, že som videl až v roku 2009 a na dnešné pomery tá animácia až tak uchvacujúca nie je, príbeh ma nejako nechal chladným a tak jediným pozitívom zostáva to, že v 1996om nám tu behali za chrbtami po Strečnianskom hrade americkí filmári. ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011