Rytíř Bowen vyznává zásady starého rytířského kodexu z dob krále Artuše a snaží se je naučit i svého žáka, mladého prince Einona. Když je krutý král Freyn zabit při vzpouře sedláků, stává se Einon králem, sám je však v bitvě těžce zraněn. Jeho matka společně s rytířem vyhledá draka a požádá ho o pomoc. Drak výměnou za slib, že bude mladý král vládnout spravedlivě, obětuje na jeho záchranu polovinu svého srdce. Mladík však přísahu nesplní a stane se z něj krutý tyran. Rytíř Bowen se v domnění, že zlo do králova srdce zasel drak, se rozhodne pomstít. O dvanáct let později je z něj potulný drakobijec, který za peníze zabíjí draky ohrožující jednotlivé vesnice. Když se konečně setká s tím pravým, pustí se s ním nejprve do dlouhého nerozhodného boje, ale když pochopí pravdu, že zlo pochází z člověka, s drakem se sblíží a uzavře s ním dohodu. (TV Nova)

Suzie05

Pěkná pohádka, která chytne za srdce. Dennis Quaid je sympaťák každým coulem a drak háže jednu hlášku za druhou. Takže skvělá dvojka. Triky jsou na tehdejší dobu na docela slušné úrovni a nebýt několika nudnějších pasáží to mohlo být i za 4. ()

Marek1991

Príbeh a dej sa mi nepáčil, vizuálne efekty ušli, postavy tiež, ale ako prišiel, tak aj odišiel, ničím extra zaujímavá rozprávka. ()

corpsy

Podobne ako u PEACEMAKERa, pre slovenského diváka povinnosť. Film nieje nejako nadpriemerný, aj keď triková stránka je jednoznačne na vynikajúcej úrovni. Je to skôr hodnotenie z nostalgie. Spomienky na krásne 90. ()

liquido26

Vcelku povedené fantasy, ke kterému jsem sice přistupoval trochu skepticky, protože jsem očekával nějakou srdcervoucí blbinu, ale nakonec jsem byl příjemně překvapen. ()

curunir

Film, ktorý je naivný a smiešny ako väčšina amerických rozprávok. Animácia Draga (Sean Connery) je na výbornej úrovni, ak ju porovnáme z dvojkou, ktorá sa stala absolútnou žumpov. 3* dávam aj kvôli scenériam najkrajšej krajiny na svete, kde sa tento film nakrúcal. ()

ConanVJ

Tento fantasy filmek mám hodně rád. Pro mě je to doposud nejhezčí film s drakem vůbec. Filmek má krásnej příběh ukončenej hodně emocionálně. Efekty se mi hodně líbí, i když to není kdoví jaká špička jako dnes. Prostředí je parádní a výprava povedená. Přátelství rytíře a draka je místy vtipné, místy smutné. Vše doprovází výborná hudba, kterou si vždy rád poslechnu. Za mě 100% :) ()

Kryton

Opravdu vynikajíci fantasy,která nepostrádá vtip.Nadherné přatelství draka s rytířem,kteří spolu knězem,krásnou dívkou a tlupou vesničanou se snaží osvobodit od krutého krále.Škoda jen toho konce,pomalu se mi chtělo brečet!Od teď se budu dívat na oblohu a hledat Draca. ()

themic

Na dobu natočení toho filmu, jsou triky úchvatné dokonce i herci..:) Pokud mám hodnotit zpracování, tak super, ale tedy už jsou teď lepší pohádky s lepším příběhem no a dokonce i horší než tady "Dračí srdce"..! Na svou dobu dobrý..:) ()

Korbitch

Dojemný příběh o rytíři a drakovi, jenž překonají předsudky a počáteční odpor k sobě navzájem a stanou se přáteli na život a na smrt. Tuhle pohádku budu jednou pouštět svým dětem spolu s Nekonečným příběhem a Ronjou, dcerou loupežníka. ()

Alqarin

Totální srdcovka! Na tomhle filmu jsem vyrůstal a miloval ho. Ačkoliv je to béčková fantasy, tak skvostně vyvedeného draka, který má navíc obrovské charisma, jinde opravdu nenajdete. Navíc kdo si jako já potrpí na lehkou fantasy nezatíženou o tunu kýčovitých kouzel s uvěřitelným a částečně reálným světem, musí si hrozně chrochtat. Lepší dračí film neznám. ()

MartinezZ

Téda. Nu, i Eragon se mi zdál lepším fantasy snímkem a tím je zřejmě řečeno takřka vše. ~~~ Tomuhle spíše přísluší zařazení Fantasy / Komedie / Parodie. ~~~ Hláškující mnich ála Robin Hood, poslední z čestných rytířů starého řádu, kterému ale šíblo a v každé třetině filmu byl přesvědčen o něčem jiném, David Thewlis jako princ nebyla nejlepší volba, animace draka byla drahá, takže ze začátku máme fantasy jen díky scénám "Hele, mimo záběr kamery je drak, jéééé", sám Drak by mohl vystupovat v nějakém baru ve one-man bavičské show, scénář protkán lacinými gagy a na konci nesmí chybět důvod k urození slzy a hluboce moudrý proslov. Jediný klad tu snad byl Dennis, kterému ten rytíř celkem sedl. ~~~ Safiro, ty to vidíš... ()

zlabus

Po delší době viděno znovu a nemám důvod nedat krásně nostalgických 5*. Už jen ten krásně dojemný závěr, který funguje i při x-té repríze. ()

Tayen

Pěkný nápad, pěkná hudba a miluju pohádky, ačkoliv mám raději ty, kde je drak zlosynem - jsem prostě na klasiku a vesnické ženy, které se ve středověku pouští do boje není nic pro mne. Ale krásný a dojemný konec to všechny vyrovnává. Díky bohu, že se tam hromadně netleská, ale jenom brečí, jak je tomu u některých komerčních amerických snímků. ()

javak810i

Trochu netradiční dračí pohádka z mého dětství, kterou jsem si jako malý pouštěl z VHS snad pořád. Na svou dobu nabízí velmi dobré efekty a krásně vyvedeného draka. I herecké výkony stojí za zmínku. Především trojce Dennis Quaid, Pete Postlethwaite (rip) a mladý David Thewlis jako slizký záporák. ()

Ellmariachi

Jsem na třech. Strašně silnejch třech, ale 4 dát nemůžu. Celý dílko s přihlédnutím na rok výroby byl fajn. Hlavní hero super. Sympaťák. Pohodář. Zrzka fakt pěkná.Naproti tomu mladej král neuvěřitelně škaredej. Drak bez problémů. Celý to ale bylo dost bloudění bez cíle. Najednou kde se vzala tu se vzala vzpoura. Nejsilnější moment pro mě byl uvěznění draka. Jenže nic víc. Nic co by mě chytlo za koule a drželo je. Takže závěrem. Pěkná pohádka, kterou vždy pochválím a doporučím. Mezi mou smetánku se ale nedostane. 69 procent. ()

ArsenalEagle

Hravé fantasy s nádechem střední Evropy, poutavou hudbou a pohádkovou chemií mezi Quaidem a Conneryho drakem, který byl (minimálně ve své době) jedním z nejpoveděnějších digitálních hrdinů. Thewlise mám spojeného se sympatickými dobráky, ale role slizounskýho napřesdržku se zhostil parádně. Primárně rodinná (čti dětská) zábava, ale i po letech potěšila i mě. ()

buldock

Velmi dobrá rodinná fantasy s neuvěřitelně sympatickým a nádherně trikově zvládnutým drakem , která ovšem trpí až moc televizním provedením jednotlivých soubojů a bitev , ale jelikož se jedná o béčkovou produkci , dají se tyto nedostatky odpustit. Musím zmínit velmi zajímavý a originální příběh a velmi dobrý casting hlavních protagonistů v čele s velmi dobrým Dennisem Quaidem a krásnou Dinou Meyer. Myslím si ovšem , že pokud by tento materiál byl svěřen schopnějšímu režisérovi , býval by byl i výsledek ještě lepší. ;-) Film: 73% ()

Macejko

Vynikajúca fantasy klasika. Sympatické postavy, výborná hudba, no a samozrejme najlepší filmový drak všetkých čias. Slovenské exteriéry tomu navyše dodávajú krásny punc familiárnosti. ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011