Rytíř Bowen vyznává zásady starého rytířského kodexu z dob krále Artuše a snaží se je naučit i svého žáka, mladého prince Einona. Když je krutý král Freyn zabit při vzpouře sedláků, stává se Einon králem, sám je však v bitvě těžce zraněn. Jeho matka společně s rytířem vyhledá draka a požádá ho o pomoc. Drak výměnou za slib, že bude mladý král vládnout spravedlivě, obětuje na jeho záchranu polovinu svého srdce. Mladík však přísahu nesplní a stane se z něj krutý tyran. Rytíř Bowen se v domnění, že zlo do králova srdce zasel drak, se rozhodne pomstít. O dvanáct let později je z něj potulný drakobijec, který za peníze zabíjí draky ohrožující jednotlivé vesnice. Když se konečně setká s tím pravým, pustí se s ním nejprve do dlouhého nerozhodného boje, ale když pochopí pravdu, že zlo pochází z člověka, s drakem se sblíží a uzavře s ním dohodu. (TV Nova)

moviepill

Draci sú moje obľúbené potvory, Dennis Quaid sympaťák. K tomu nádherná baba, vtipný mních a jeden slizký had. Triky na dvoch-troch miestach zaváhali, ale dolaďuje to hudba a slušne uplakaný koniec. :-) Ako hovorím - mám rád draky, takže 5*. "To the stars, Bowen. To the stars..." ()

rasto87

K tomuto filmu mám naozaj zvláštny vzťah a to aj kvôli tomu, že ako mladý chalan som behal vždy okolo keď sa to natáčalo či už v Nezbude alebo v Strečne, bolo to tam naozaj fakt super porobené i keď vo filme moc Záberov na to nebolo. V nezbude až jeden prelet draka a bolo po perfektnej výstavbe. Avšak aj samotný film je spravený fakt super a spolu s Eragonom to radím medzi najlepšie filmy s drakmi. ()

gefr

Bože kolik hodin já u tohohle jako prcek probulel :D. Super fantasy příběh, pěkně zpracovaný s epickým závěrem. ()

Domas88

Slabota velká, takové o ničem film mně vůbec nepustil k sobě a to měl být dobrodružství a fantasy a akční, nevím prostě jen se jim to nepovedlo úplně jak by mělo, záporák je úplně nepovedený a děj je holt o ničem.. ()

x_ander

Dragonheart sice nezapře, že patří do kategorie těch levnějších filmů (jako drak je udělaný skvěle, ale jinak to má takový televizní look), ale to mu ničeho neubírá na své pohodovosti. Je to prostě fajnová fantasy pohádka, která pobaví. ()

hrumsrt

Samozřejmě, že nám těch draků moc nezůstalo, když je v každém druhém filmu zabíjejí ;). Drak vládne, baví mě ten jeho humor.. Příjemný film s řadou fantasy prvků, na které jen tak nenarazíte. Prostě pohádka pro celou rodinu. 65% ()

Petr59

Nevyrovnaná pohádka/fantasy s originálním příběhem, ale horším vyprávěním. Násilné a kruté scény jsou střídány vyloženě pohádkovou klidnou atmosférou. Chvíli to připomene něco na způsob Hry o trůny a vzápětí zase spíše Za humny je drak. Chyba není v postavách. Jejich charaktery jsou vykresleny dobře. Záporák je slizký, drak je sympaťák a rytíř Bowen je takový klasický hrdina z pohádek. Snad jen ten kněz mi tam trochu vadil. Jeho verše mi připomínaly Mrazíka a sem se to nehodilo. Ze začátku příběh vypadá velmi poutavě a diváka navnadí. Konec naopak zase dojme. Jenže dění mezi začátkem a koncem (většina filmu) je takovou nezajímavou a místy nudící výplní, která se úplně nepovedla. Z hlavní dějové linky se odbíhá k méně zajímavým věcem. Film neví jestli chce být strhujícím fantasy nebo roztomilou pohádkou. Dostaneme takový kompromis - od všeho půlku. A to, i přes veškerou roztomilost draka a dojemný konec, není dobré východisko. Fantasy má vypadat trochu osudově. Tady se to úplně nepovedlo. Čekal jsem víc. Hudba, lokace a triky jsou ale v pořádku. Řemeslná stránka je  lepší než obsahová. Vidím to na čistý průměr. ()

freeeeedom

Pekný rozprávkový príbeh ktorému nechýba humor ani dojatie, navyše podfarbené skvelou Edelmanovou hudbou a točené v nádhernych slovenských exteriéroch. ()

romulus

Mám rád fantasy filmy, i když tenhle byl jen z poloviny, tak si myslím že mu to moc neubralo!!!Dennis Quaid je dobrý a drak z ILM je taky roztomile udělaný!!!Jenom škoda, že jsem ho neslyšel v originále v podání Seana Conneryho. Proto jenom 3 a půl hvězdičky!!! ()

elliniass

Možná trochu přehnané hodnocení, uznávám. Těhle 5* se nedá srovnat s těmi, které jsem dala jiným "pohádkám", ale pro tuhle mám slabost. Hlavní píseň filmu je prostě úžasná - umocňuje závěrečnou scénu u které vám je už tak do breku, krásné provedení draka a princ Einon je tak ohavný, že svou roli už ani moc nemusí hrát a jeho vzhled dotvoří odpornost jeho postavy. ()

The_God

Skvělý film pro strávení pěkného odpoledne u tv s pravděpodobně nejsympatičtějším drakem v historii filmu, zvláště díváte-li se na to v původním znění, kde Draca mluví nepřekonatelný Sean Connery. Příběh je typickou pohádkou, kde zvítězí dobro nad zlem po té, co chvíli zlo vedlo. Herci hrají opravdu dobře, režie je taktéž na výši a hudba je perfektní, obzvláště závěrečná skladba. 4* ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011