Rytíř Bowen vyznává zásady starého rytířského kodexu z dob krále Artuše a snaží se je naučit i svého žáka, mladého prince Einona. Když je krutý král Freyn zabit při vzpouře sedláků, stává se Einon králem, sám je však v bitvě těžce zraněn. Jeho matka společně s rytířem vyhledá draka a požádá ho o pomoc. Drak výměnou za slib, že bude mladý král vládnout spravedlivě, obětuje na jeho záchranu polovinu svého srdce. Mladík však přísahu nesplní a stane se z něj krutý tyran. Rytíř Bowen se v domnění, že zlo do králova srdce zasel drak, se rozhodne pomstít. O dvanáct let později je z něj potulný drakobijec, který za peníze zabíjí draky ohrožující jednotlivé vesnice. Když se konečně setká s tím pravým, pustí se s ním nejprve do dlouhého nerozhodného boje, ale když pochopí pravdu, že zlo pochází z člověka, s drakem se sblíží a uzavře s ním dohodu. (TV Nova)

Bat55

Prenádherný záver filmu, u ktorého, priznám sa, som vždy ako malé decko reval. Fajn urobený drak, fajn herci a až dojemná hudba umocňuje spolu s mojou nostalgiou film na veľmi silné 4* a časom možno aj na plný počet. Pomaly najkrajšia americká rozprávka. /80%/ ()

SarumanKo

Moja detská srdcovka a snáď prvý fantasy film, ktorý som kedy videl. A vždy, keď ide v telke, si ho znovu rád pozriem. Síce je možné výčítať mu všeličo, od lacnej výpravy po moralizujúci scenár a nesmierne nesympatického Thewlisa, ale klasika je klasika. Skvelá hudba, skvelí herci, skvelý príbeh, skvelé slovenské lokality. A navyše - žiadny digitálny drak ani do dnešných dní nepokoril Draca a to je už 15 rokov. To niečo znamená. (80%) ()

ABLABLABLA

Vtip, bitvy, draci (teda spíš jen jeden), přátelství, zlo x dobro, jednoduše velmi dojemný příběh fantasy minulosti se vším všudy a ještě k tomu s Dennisem Quaidem v roli nebojácného rytíře. A jak bylo často psáno přede mnou jeden z nejsympatičtější draků ve filmu (když nepočítám animovanou Bezzubku z tohoto bomba snímku). ()

kaylin

Dřív se mi tenhle film velmi líbil, ale jak člověk stárne, vidí, že je to jenom taková jednodušší hollywoodská podívaná, která sice začíná docela drsně, ale následně se mění v dobrodružnou komedii, aby ten vážnější tón, který se na začátku objevuje, na povrch už nevyvstal. Tohle mi celkem vadilo a nepomohla ani skutečnost, že se to odehrává na Slovensku. ()

MajklCZsk

Dračí srdce má pro mne prapodivné kouzlo. Jako malý jsem vyrůstal na fantasy literatuře a filmech. V rámci jistého studování fantastiky mě nejvíce uchvátil právě tento film. Mohl za to sympatický a skvěle napsaný charakter draka, či hlavní protagonista a záporák. Je mi pak k pláči, když pomyslím na to, jak můj oblíbený film zprasili v dalších pokračováních, které nemají s původním filmem ani nic společného. ()

jajinka

Trošku krvavější pohádkový příběh s milým drakem a vtipnými (sice předvídatelnými) scénami.. Dojemný konec a špetka poučení.. ()

Derek

príjemná rozprávka s tak nechutne krásnou hudbou (aspoň to čo je vo filme, zvyšok som z cd nepočul) a sympatickým quaidom. dej je typicky rozprávkovo jednoduchý, avšak to vôbec nevadí a je stále sa na čo pozerať (a môžete i hádať na ktorú zrúcaninu svk hradu sa pozeráte), prekvapí i humor ktorého je tu neúrekom (a je dobrý). ()

Bones!

Taková poháda pro"odrostlejší děti", což neznamená, že by si v ní dospělí nemohli nic najít. Kromě klasického boje dobra se zlem, tu není nouze o komické situace a vtipné dialogy a k tomu v podstatě docela dojemný závěr...Myslím, že zasloužené 4* ()

L_O_U_S

Slabší film. Ten hajzlík, který jezdí po venkově a střílí lidi jen tak pro legraci, mi trochu pije krev. Záporák, na kterém je špatné úplně všechno. (303.) ()

kajas

Velmi sympatický fantasy příběh s báječným drakem v hlavní roli, konec mě dojímal. Poznáváte ve slizkém Einonovi profesora Lupina z filmů o Harry Potterovi? Mně to trvalo dlouho ;) ()

lekr

Výpravná americká fantasy, jejíž hlavní plus je malebná krajina, ve které se snímek odehrává. Na to, že je to vlastně pohádka, jsou v ní povedené dialogy a celkem i roztomilý dráček. A ten konec, dokonce sem se i málem rozbrečel. Jak američani pohádky neumí, tohle se jim povedlo!! ()

Elyssea

Ničím neurazí, ale také si ho moc v hlavě neuchováte. Klasický průměr snad až na báječného Draca:-) ten se opravdu vyvedl. ()

joker.george

Pro mě to býval nepřekonatelný film, který jsem viděl jako nejmenší a neubránil jsem se na konci slzám. : )) Ale ani po dlouhém čase kouzlo příliš nevyprchalo, i když si všímám nedostků, to ale na tom nic pochopitelně nezmění. ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011