• cheyene

Už jsem viděl horší pohádky. Na této nezaujme herečka princezny, ale ostatní herci celkem ujdou, když tedy pomineme extra třídu jako Somr, Preiss, Navrátil.(28.12.2014)

Naštěstí se tam nebojuje tolik, aby člověk pocit trapnosti z ne úplně povedených soubojů nepřekonal. A ta samotná zápletka sice není originální, ale jsou i vyčpělejší témata.(11.10.2010)

• Rosana

Ale tak pohádka s motivem převlečené princezny putující s převlečeným princem kteří se do sebe zamilují, ten se chytne vždycky, proč ne.(17.5.2009)

• Tommassi3

"Alexandra, Alexandra ?? To zní jako když o sebe cinkají meče.."(27.12.2014)

Jako obvykle jsem si nedělní pohádku dala během přípravy oběda víceméně formou rozhlasového vysílání. Audio stránka "Zkřížených mečů" obstála bez problémů - chápala jsem, co se odehrává, byla jsem ušetřena různých rádobyvtipných pazvuků a povykování, nic mi nedrásalo uši. Paradoxně ty chvíle, kdy jsem se odlepila od plotny a do vnímání se zapojily také oči, byla jako plácnutí mokrým hadrem přes hubu. Klasická televizní lacinost a herecká topornost... jsou i horší, mnohem horší, ovšem tenhle příběh by si prostě zasloužil víc: víc peněz a kvalitnější zpracování. 58%(25.7.2011)