Milenec

Není nic bolestnějšího než láska… Saigon, konec dvacátých let minulého století, patnáctiletá francouzská školačka se vrací z prázdninového pobytu na venkově u matky. Na přívozu přes řeku Mekong upoutá pozornost bohatého mladého Číňana a ten jí nabídne odvoz do Saigonu. Již během společné cesty do města mezi nimi vzniká výrazné napětí, jež záhy přerůstá v intenzivní vztah – spíše erotický, než citový. Nezkušená dívka, pocházející z nemajetných poměrů, začíná prostřednictvím svého sedmadvacetiletého přítele objevovat svět fyzické lásky i svět peněz. Zatímco Číňan zcela propadá jejímu kouzlu a zamiluje se, dívka mu dává najevo, a jako by tím utvrzovala i sebe samu, že ji k němu váží jen sex a peníze. Styky mladičké bílé dívky se světáckým Číňanem však nemohou zůstat dlouho utajeny... Příběh se ve filmu začíná odvíjet jako vyprávění staré spisovatelky, jedná se o autobiografický román "Milenec" známé francouzské spisovatelky, dramatičky a filmové režisérky Marguerite Durasové, který vydala v roce 1984 a získala za něj prestižní Goncourtovu cenu. Nezvykle otevřeně v ní vzpomíná na svůj bouřlivý milostný vztah, který prožila jako patnáctiletá, když žila se svou matkou a bratry ve francouzské kolonii Kočinčíně (jižní Vietnam) ve dvacátých letech minulého století. Film režíroval Jean-Jacques Annaud, autor slavných filmů Jméno růže, Medvědi či Nepřítel před branami. (Česká televize)

wodacka

Kdo u tohoto filmu hledá zajímavou dějovou linku o něčem, bude zklamán stejně jako já. Na to málo, co se ale ve filmu odehrává, je to hezky zpracované, o tom žádná. Co mě ale nadchlo, je kamera, která by ode mě sama za sebe dostala 5 hvězd - jemná práce s obrazy především na začátku filmu, kde jsou i slova zbytečně navíc. A chválím i jinotaj s bonsají, která rozkvétá ve chvíli, kdy vztah hlavních hrdinů končí. ()

Evikju

Film o mladé školce, která přijíždí do Saigonu a poznává mladého Číňana. On bohaty z nejlepší rodiny, zaslíben Číňance, ona jen mladá, chudá Francouzka. Film nabitý erotikou, ale taky zklamáním, které celou dobu viselo ve vzduchu. ()

BigJohn02

Bába vzpomíná na pubertu v Kočinčíně. Spousta krásných záběrů na přístav a rýžová pole a do ní vsazený slakobolný příběh Lolitky ze zchudlé francouzské rodinky a bohatého Číňana. Jane March byla v mládí krásná a ochotná se svlékat - kouká se na ní hezky, její zubatá, trochu opičí tlamička je zatraceně sexy. Jen ty otravné komentáře, které v průběhu filmu nahrazují a vysvětlují děj, lezou na nervy. ()

Sejkorka

Trochu sonda do historie, trochu (více) erotiky. Nejen při milostných scénách. V zajímavostech se píše, že to snad chvílema nehráli, ale "jeli" naostro. Jo na setinu vteřiny jsem zahlédl Číňanovo ... pohlaví. Na začátku vypravěčka hovoří, jak se jí změnila tvář v 18 letech. Čekal jsem jak, ale po ukončení příběhu jsme ji viděli v pokročilém věku, zezadu. 65% ()

freebob

Erotické drama,jindy skvělého Anauda mě bohužel moc nezaujalo.Cely film se mi docela táhl a té romanci jsem nějak nerozuměl.Jane March to ale moc slušelo. ()