poster

Sám doma

 • USA

  Home Alone

 • slovenský

  Sám doma

Rodinný / Komedie

USA, 1990, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • brit84
  *****

  Vánoce bez Kevina a jeho pochcanýho bratrance Fullera? To si nedokážu vůbec představit.(15.12.2011)

 • Jossie
  *****

  Kromě toho, že je to dobrá zábava, z toho dýchá tak neuvěřitelná vánoční atmosféra, že nemohu jinak, než za 5*.(26.9.2005)

 • Renton
  ****

  Scénář: John Hughes .. V mládí jsem to miloval (víc)!!(15.3.2004)

 • Dudek
  *****

  Nejlepší vánoční film všech dob, i tak by se dala tato milá komedie nazvat. Velice chytrá zápletka o zlodějích, kteří se rozhodnou vykrást přes Vánoce jednu velice nudnou ulici nepostrádá pravou vánoční atmosféru a navíc se stane i několik zázraků. Na začátku se seznámíme s malým Kevinem (skvělé hrající Macaulay Culkin), který nejenže má problémy se svým chováním a především bratry, ale dokonce se o sebe ani nedokáže sám postarat a má strach z temného sklepa a mluvícího krbu. Když se jednoho dne opět pohádá se svým nejstarším bratrem, vykřikne odvážné přání, chce aby celá rodina McCallisterů zmizela a on tak mohl zůstat sám a nemusel neustále poslouchat jejich příkazy. To ovšem ještě tento malý dareba netuší, že se mu toto přání splní. Celá rodina totiž příštího dne v rychlosti opustí dům, neboť jim vypadl proud a oni musejí stihnout letadlo do Paříže, na Kevina, který byl za své chování zavřen na půdu však zapomenou. Kevin si nejdříve myslí, že se mu splnilo jeho přání a má velikou radost, poprvé v životě si totiž může dělat co chce. Jenže po čase zjistí, že starat se o domácnost není nijak lehké, zvláště, když zjistí, že do jeho domu chtějí vniknou Mokří banditi a zabavit veškerý majetek. Kevin musí překonat svůj strach a dům ochránit, co však zmůže malý chlapec proti dvou dospělým lupičům... Dokonalý film(30.12.2005)

 • Chupacabre
  *****

  Super. Kdyby bylo více takovýchto Kevinů, bylo by po lumpech.(31.12.2007)

 • - Okázalý dům v georgiánském stylu, v němž se snímek natáčel, byl 20 let po uvedení snímku na prodej za 2,4 milionů amerických dolarů. (Eluap)

 • - Plakát a obal DVD, kde se Culkin drží za tvář a křičí, byl inspirován známým obrazem Edvarda Muncha "The Scream". (don corleone)

 • - Film se dostal do Guinessovy knihy rekordů jako nejvíce výdělečná komedie v kinech. Celkem film vydělal neskutečných 533 milionů dolarů. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace