Sám doma

• slovenský

Sám doma

Rodinný / Komedie

USA, 1990, 103 min

Jeden z nejpovedenějších, jestli vůbec nejpovedenější rodinný film, který jsem jako malý miloval a i dnes mi dokáže navodit příjemnou vánoční atmosféru. Macaulay Culkin byl tenkrát malý, roztomilý a hlavně ještě ne bohatý a tak se bylo čím bavit. Krom toho zde hraje, i když krátkou chvíli, můj oblíbený John Candy a tak není co řešit. Kdykoliv v televizi dávají Sám doma, můj čas a oko padne na něj a nemůžu se vždycky dočkat na tu chvíli až si budou po baráku rozdávat ty pizzy, chvíli na to odjedou a on zůstane v celém domu sám. Nádhera.(25.12.2007)

• dobytek

Na tomhle filmu je nejhorší asi to, že se v něm zahazujou herci jako John Candy nebo Joe Pesci. Ale uznávám, že v dětství jsem měl tenhle film rád.(30.4.2006)

Zatiaľ neprekonaná americká vianočná komédia. Všetko čo sa k nám spoza veľkej mláky na vianoce dostalo nesiaha tomuto filmu ani po Kevinove kotníky.(10.6.2005)

Macaulay Culkin ve své nejslavnější roli. Určitě jeden z filmů, bez kterého si nedovedu představit Vánoce. Joe Pesci a Daniel Stern jsou v roli zlodějů k sežrání a na jejich místech si neumím představit nikoho jiného.......(1.12.2007)

Když jsem snímek viděl poprvé v kině v Paláci kultury oslovoli mě to hlavně vánoční atmosférou, místy jsem se nad prckovou obranou bavil,ale celkově jsem nezměrně přál vítěství zlodějům . Tenhle film hodnotí člověk asi jinak když ho vidí sám doma a nebo v Paláci kultury.(17.10.2006)

• - Macaulay Culkin si za svou roli filmu vydělal "jen" 100 tisíc dolarů. Za druhý díl již ale inkasoval 4,5 milionu. (Hejtmy)

• - Na portrétu, kde je údajně Buzzova dívka, je převlečený chlapec, Chris Columbus nepovažoval zesměšňování dívky za správné. (Mr.Critic)

• - Prvá natočená scéna bola v obchode, kde Kevin (Macaulay Culkin) kupoval zubnú kefku. Poslednou natočenou scénou bolo, keď Kevin prebehol suterénom plnej vody. Zábery boli natočené na plavárni miestnej strednej školy. (Karush)