Skupina maskovaných zločinců obsadí banku a drží v ní rukojmí. Jejich velitel Lorenz je ochoten jednat pouze s detektivem Quentinem Connersem. Ten však byl nedávno suspendován po nevydařené akci. Je však vrácen do služby a spolu s mladým kolegou, detektivem Dekkerem se vrhá do akce! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Lacike

Zo zaciatku to vyzera, ze budeme sledovat vyjednavanie policajta Stathama vs. zlodeja Snipesa v style filmov Inside Man a podobne. Lenze po nahlom uteku Snipesa z banky nas caka este mnoho zvratov a ani k ocakavanemu stretu Snipes-Statham nakoniec nedôjde. Trochu to vynahradi slusny suboj Snipes vs.Phillippe. Len skoda, ze ja taky kratky. Prekvapivo tu ma najviac priestoru Ryan Phillippe, ktory dokazuje, ze nie je len hviezdicka teenagerskych filmov, ale je dokonale uveritelny aj ako drsny akcny hrdina. Vzhladom na rozpocet si tvorcovia nemohli dovolit vela akcnych scen, ale podla mna je ich tak akurat. Dockame sa nahanacky, prestrelky, bitiek a aj par pôsobivých vybuchov. Proste z kazdeho rosku trosku. Ich prevedenie mi pripada old schoolovo prehladne. Takze som spokojny. No a akcne sceny su vyplnene putavou vyplnou so zaujimavymi zvratmi, ktore mi perfektne sadli, takze ani na chvilu som sa nenudil. Trochu ma mrzi len to, ze Snipes dostal prilis malo priestoru. 7/10. ()

MoiJe

Perfektny film ak chcete niekomu dokazat, ze Statham nie je az taky super ako si dotycny myslel. Kopa hroznych kecov. ()

Terva

Dramatická, pěkná a děj podtrhující hudba Trevora Jonese nás uchvátí již při úvodním přepadení banky v podání Lorenza ( Wesley Snipes ) z jehož úst uslyšíme větu směřující k zákazníkům, kteří jsou v bance.....Měli jste jík k bankomatu. Lorenzo se zmocní asi 40 rukojmí a chce jen jednu věc, povolat suspendovaného komisaře Connera ( Jason Statham ). No, a pak začne ten správný CHAOS. Knihu Teorie chaosu napsal James Gleick a Lorenzo z ní vybral pár citátů : ....nic není tak, jak se zdá, ale je to i opačně... i chaos má svůj řád - http://cs.wikipedia.org/wiki/Teorie_chaosu Zajímavé akční drama se spoustou chaosu, kde jsou nám servírovány stále nové skutečnosti, a se zajímavým koncem i spoustou dobrých herců. Ve filmu zazní songy You are the one, Bellisimo a Chaos. ()

moviesfan

Už když jsem viděl jméno Wesley Snipes, tak jsem si říkal, že to bude převážně jen o ,,bitkách". A světe div se - nebylo. Chaos se docela povedl, ale v průběhu filmu jsem si říkal jestli tvůrci neodhalili karty moc brzo. Pak se blížil konec a nastal přijatelný zvrat v dějové linii, který mě překvapil. Nebylo to sice nic světoborného, ale aspoň, že něco. ()

Marsik

** Po prvním shlédnutí jsme okamžitě pálil 4 hvězdičky a byl jsem se Stathamovým výkonem maximálně spokojen. Pocit z jeho výkonu po druhém shlédnutí sice zůstává, ale pokud objektivně zhodnotím celý film, musím jednu hvězdičku ubrat. Teorie chaosu je velice zajímavá, ale zdálo se mi, že zde to bylo znázorněno poněkud divně. Závěr samozř. velké překvapení, Wesley s přehledem roli zahrál, ale prostoru dostal na můj vkus málo a Ryanův výkon nic moc. Zkrátka jsem neměl po druhém shlédnutí tak pozitivní pocity jako po prvním, takže nyní dávám 65% ()

PauloZ

Solidní podívaná, i když pálím jen 3*. Cítím v tom snahu navázat na příběhově trošku podobné Sbal prachy a vypadni. Jenže oproti tomu je to mnohem profláklejší a po všech stránkách větší béčko. Závěr je ale celkem rafinovaný a překvapí. ()

ConanVJ

Průměrná kriminálka, kde je málo akce, ale děj je celkem zamotaný. Od stathama a Snipese bych čekal jiný druh filmu, ale i tak to není špatný. Za mě čistý průměr. 50% :) ()

spaceboyCZ

Zajimave pojata detektivka, riznuta akcnimi sekvencemi, v hlavnich rolich Jason Statham (Kuryr), Ryan Phillippe (Velmi nebezpecne znamosti) a Wesley Snipes (Blade) dokazali i z celkem nezajimaveho scenare vycucnout film, ktery nenudi, ma spad a temer nepredvidatelny konec (no dobre, poslednich 15minut uz vite, ze o co vlastne bezi :D ). Co mi akorat na celem filmu nesedelo, byla teorie Chaosu, ktera jaksi ke konci filmu nezapadla a sla vnivec...nicmene, bez tech tri vyse jmenovanych bych dal 2*, takto ale film pozvedli aspon na ty 3* :). ()

Kubick

Chaos se svým žánrovým zasazením využil potenciál těchto kategorií, nic víc, nic míň. Průměrná podívaná, u které nemusíte příliš přemýšlet, ale stejně se vám dostane tak trochu neobvyklého rozuzlení. ()

mysiak

Bolo by to obyčajné béčko...ale má to zaujímavé obsadenie - Statham, Phillippe a Snipes...a nakoniec sa z toho vyklul zaujímavý ale hlavne nenáročný film, ktorý bol takou jednohubkou a bol zručne natočený...ako keď hrá niekde Statham, tak to nemôže byť zlé...dobrý koniec a celkom fajn... ()

Pragrik

Nic extra.Na to, že tam hrál Wesley Snipes a Jason Statham bych očekával ještě větší akce, ikdyž střílečky a exploze tu jsou:) Závěrečný zvrat mi přišel docela dobrý a proto i za herecké obsazení přidávám jednu hvězdu navíc. ()

RAiken

Tony Giglio se očividně chtěl vyhnout klišovitosti podobně laděných snímků, ale povedlo se mu to jen tak napůl. Vyměnit ji totiž musel za spletitý scénář, který je pragmaticky zkonstruován tak, aby se snažil zakrýt od začátku plánovanou pointu. Přesto se dočkáme celkem přímočaré akce, která díky nepřehnané stopáži nepřestane nudit. Pozitivem je opět cool-hláškující-tvář Jasona Stathama, který prostě odvádí svůj standart a svou image drsného chlapce z předměstí rozhodně nenechá vyšumět v lahvi chladivého Spriteu, ale naopak přiloží pár dokonalých úsměvů. V kontastu s jeho živým charismatem rozhodně neobstojí Ryan Phillippe, u něhož mám pocit, že se jeho talent pomalu vytrácí a dává zapomenout na své dokonalé role v Crashi nebo ve Velmi nebezpečných známostech. Nemluvě o Wesley Snipesovi, který postupně upadá do béčkových vod. Dalším pozitivem je... ehm...no vlastně nic. Ale na jednoduchou zábavu po náročném dni a při vypnutém mozkovém centru spolehlivě zabaví... ()

MATADOR

Chytře napsaný, ale bohužel převídatelný film. Chytlavé bankovní přepadení, mohlo být přeci jen drobátko delší, protože poté snímek ztrácí grády a pomalu upadá. Nějaké nelogičnosti se najdou, ale pokud dokážete vypnout a pouze sledovat, nic vám vadit nebude ;-) Hlavně s dvojicí Statham, Snipes. *** ()

kalap

Pripadalo mi to , ako veľmi dobrá šachová partia ,kde Jason Statham v simultánke zvládol s prehľadom všetkých protihráčov. ()

Eldrick

Statham a Snipes v jednom filmu a taková nuda, ani do držky si nedali. Akorát skoro 2 hodiny blbě kecaj po telefonu, koho to má jako uchvátit?! ()

fmash

Nemám sice úplně čisté svědomí, když dávám trojku, ale Statham působí sympaticky a má pěkný kvartýr u jezera a zápletka je dostatečně komplikovaná, aby nenudila. Jinak je to spíš nepříliš pěkně upravené béčko s podle mého názoru nepovedeným castingem a s vyššími ambicemi, než se podařilo naplnit. Ale není to úplná hrůza, těch 60 % si celkem zaslouží. ()

GILLWANDER

Nie moc chytrý film a tiež nie veľmi vydarený. Ťahá vás občas za fusekle, občas sa necháte nachytať no aj tak sa film odhalí sám svojou absurditou. Chaos je rád tento film nie je chaos ale hatmatilka, ktorá si sama hádže polená pod kolená. Ďalší nevydarený snímok, ktorý sa tak strašne tváril cool až z toho mrazí. A Jason Statham opäť vyťahoval film z problémov. Kvôli nemu 3*. 60% ()