Oscarový snímek Babe: Galantní prasátko, který si vysloužil celkem sedm nominací na Cenu Akademie včetně nominace na nejlepší film, je inspirativní příběh o nesmělém yorkšírském selátku, které nemá své místo na zemi do té doby, než jej farmář Hogget (James Cromwell) vyhraje na trhu. Babe zjišťuje, že může být vším, co si jen přeje, klidně i vítězem v soutěži ovčáckých psů. Malé hrdinské prasátko, s velkou pomocí svých nových přátel na dvorku, uhání vstříc velké výzvě v úsměvné rodinné komedii, kterou si zamilujete. (Magic Box)

JohnMiller

"Zvieratkovské" rodinné filmy mi spôsobujú nepríjemnosti s trávením, no na neskutočné prekvapenie ma toto malé prasa naozaj bavilo. Parádny scenár, slušné efekty, parádna atmosféra a pekne nenásilne zapracované všetky klišé prvky rodinných filmov. Naozaj príjemné prekvapenie ()

berusche

Tomuhle počinu dává šmrnc hlavně český dabing. Prasátko je tak dokonalé, že snad každou věkovou skupinu dojme a všichni si budou pamatovat: Berane ovce, berane ovce, ve jménu našeho pána ... no a na závěr, kdyby ty dámy s červeným obojkem vystoupily z řady, bylo bych vám velmi zavázané. Nemám slov a plakala jsem pokaždé, když ho ta hnusná vyčůraná kočka vystrnadila z baráku, chudák naivní milé prasátko. ()

ZoltanCZ

7 nominací na oscara a jedna proměněná, 71% na ČSFD....tady jde asi něco mimo mě. Viděl jsem to poprvé když mi bylo 13 let a tehdy to byl odpad. Teď mi je 21, už nejsem v pubertě, tak dávám 1*. Kdo ví, až budu senilní dědek, třeba se to vyšplhá až na čtyři... ()

C0r0ner

Těžko něco očekávat od filmu s názvem Babe - galantní prasátko. Výsledek je přesně takový, jaký by si mohl každý představit. Co mě ale zaráží, je umístění v červených číslech. Do prdele, vždyť je to film o praseti, co chce být ovčáckým psem! Asi jsem retard já, ale tohle vážně nedávám. 30% ()

zette

Po vizualni strance se jedna skutecne o moc hezky film, pribeh mi ale prisel strasne nudny a natahovany (pro deti). ()

pakobylka

Velice rodinné ... nicméně nepředpokládám, že přestanete jíst vepřové. V každém případě uvidíte OPRAVDOVÁ zvířátka, jen tu a tam (pro větší efekt) drobně digitálně vylepšená ... v příběhu, který vám přiblíží všechna úskalí jejich nelehkého údělu, vyplývajícího ze soužití s člověkem. Vyprávění je sice trochu kostrbaté a v několika málo okamžicích i maličko skličující, ale na druhou stranu má všechny atributy toho správného pohádkového dobrodružství. Škoda, že se galantní prasátko ve finále neobejde bez pomoci, když nedokáže okouzlit svým šarmem i cizí ovce. Já vím, že nenásilné ponaučení spočívá (kromě jiného) právě v mezidruhovém přátelství bez předsudků, ve vzájemné podpoře a výpomoci, ale možná to šlo zařídit i jinak. Přesto nade mnou zvířátka dle očekávání hravě zvítězila ... vidím to na přesvědčivé 4* ()

WolfR

On je to fajn rodinný filmeček a ty zvířátka jsou kouzelná, ale ta nominace na Oskara? To už je moc, 4 hvězdy. ()

laik_60

určite jeden z lepších filmov pre deti a také to "rodinne sledovanie"... pekne zvieratka (psy aj sufolky ovce ). Milý a poučný dej. ()

LeoH

Na to, že šlo o vysněný projekt režiséra Mad Maxů a Čarodějek z Eastwicku, to mohl být mnohem větší úlet, i když své zářné momenty to rozhodně má, jak dokládá volání staršího (15letého) potomka, že máme novou vánoční pohádku, po scéně „Christmas means carnage“. Ideový obsah od „dobrým slovem dokážeš víc než řevem“ přes „větší překážkou v komunikaci než hloupost druhé strany jsou oboustranné předsudky“ až po „tvé předurčení není dáno tělem, v kterém se narodíš, ale touhou, kterou máš v srdci“ je z pohledu dospělého idealisty zcela v pořádku, jenom si nejsem jistý, kolik z těch ponaučení v této formě prosákne do hlaviček mrňatům, kterým by měla být určena, a nakolik šlo spíš o cílené dláždění cestičky k Oscarům. ()

Drew Barrymore je rozmazlená čubka

Drew Barrymore je rozmazlená čubka

17.06.2007

Vlažné přijetí Šarlottiny pavučinky je důkazem, že mluvící zvířata ve stylu Prasátka Babe už nikoho nezajímají. Ve studiu Walt Disney to však někdo očividně nepochopil ;-). Jinak by Raja Gosnell… (více)

Renée producentkou

Renée producentkou

21.03.2006

Tak se zdá, že držitelka Oscara za výkon v Návratu do Cold Mountain a někdejší idol kulatějších třicítek ze dvou filmů o Bridget Jonesové, má v plánu rozběhnout také kariéru producentky. Pracovně… (více)