poster

Za nepřátelskou linií

 • USA

  Behind Enemy Lines

 • Slovensko

  Za nepriateľskou líniou

Akční / Drama / Thriller / Válečný

USA, 2001, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hrabka
  ***

  Můj oblíbený thrillerový akčňák, který bohužel trpí laciným americkým hrdinstvím. Prostě mě doslova přivádí k šílenství, když tak napínavý a zajímavý děj dokáží shodit četné scény, jak celá armáda po uši ozbrojená a pálící po Owenovi Wilsonovi vším možným ho nemůže ani trochu zasáhnout natož bez problému zabít. Wilson asi ovládá Matrix. Plytkost takovýchto scén je typická pro Američany v mnoha filmech, ale sem se zrovna nehodí. 65%(29.12.2007)

 • Allien.9
  ****

  Na první zhlédnutí perfektní válečný akčňák. Skvělý (výjimečně nevtipný) Owen Wilson.(24.7.2008)

 • golfista
  **

  Do sestřelení letadla je to snesitelný, ale to, co příjde potom je taková pitomost (včetně režie), že se sám divím, jak jsem tolerantní. Scéna s helikoptérou a závěrečnej skok ze skály srazil moje hodnocení téměř do odpadu. Pokud se chcete dovědět něco o téhle válce, pak snad Země nikoho . I ty dvě hvězdičky mi připadají moc.(27.12.2003)

 • Tosim
  ****

  Teda vy s tím americkým patriotismem naděláte...už byste ho mohli jaksi "vypnout," jak jste zkušení diváci, no né? ;-) Ale k věci: zajímavý nápad, sympatické obsazení, často jsem měl hodně ztísněné pocity (hrob) a zajímavě akční hudba Dona Davise. Podtrženo, sečteno mi to vychází na to, co mi vychází :-)(15.3.2004)

 • sud
  *

  Režiséru Johnu Mooreovi se podařilo natočit válečný film, který po celou svoji délku postrádá jakoukoli válečnou atmosféru. Špíš mi to připomnělo americký akčňák (a nijak valný), který pro osvěžení děje vymění prostředí Newyorské betonové džungle do rozbombardované Bosny. 30%.(1.11.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace