Obklopuje nás rozporuplný svět násilí a netolerance. V něm žije i Danny Balint (RYAN GOSLING), jehož odpor k zdánlivé pasivitě vlastní židovské komunity zavedl až do řad skinheadského nacistického gangu. Tam si jej povšiml prominentní fašista Curtis Zampf (BILLY ZANE - Titanic). Danny se pod jeho vlivem stává součástí nebezpečného světa amerických nacistických bojůvek a v tajných tréningových táborech se učí nenávidět a zabíjet. U Curtise se však také setkává s Carlou, dívkou se sklonem k sadomasochistickému sexu. Danny s Carlou posouvá hranice svých milostných prožitků, ale díky jejímu zájmu o židovskou víru také znovu poznává svoji vlastní příslušnost. Jeho život je rozpolcen mezi dvě protikladná vyznání a volba kým se stát je těžká. Ta naše není o nic lehčí... (oficiální text distributora)

90125

Ryan Gosling je v tomto filme vyborny. Tu rozpoltenost jeho identity som zozral naplno. Zo zaciatku skinheadsky nacek, ktoreho vacsina z nas "normalnych" nemusi, neskor vlastne polutovaniahodny chudak, s tazkym osobnostnym problemom. (stal sa z zida nacek zo strachu pred nenavistou voci zidom ?...) Poucenie z filmu : Je daleko lepsie zit bez akehokolvek nabozenskeho obmedzenia mysle a radsej pouzivat svoj vlastny rozum. Je lepsie delit ludi podla kotegorii : schopny neschopny, vychovany-nevychovany, zlodej-slusny clovek apod., ako delit ludi na krestanov, moslimov a zidov. Tema isto silna, pretoze hrozba neonacizmu je stale aktualnejsia, ale film samotny ma svojim malo prepracovanym pribehom az tak nevzal. 59 % ()

lola10

SÍLA ! Asi by to měl vidět každý kdo si dnes říká "nácek, fašoun, rasista..." Každá idea těchto extrémistických hnutí nejspíš musela mít i nějaké své drobné pravdy, jinak by si nikdy nenašla tolik příznivců. Ale to, co se odehrává v mladém židovi, který ty pravdy vidí na obou stranách si vážně nedokážu představit ani ve snu ... Ryan Gosling to hrál bravůrně ! Bála jsem se, že mi do této role nebude příliš sedět, ale velmi mě potěšil, opravdu skvělý výkon ! Film Vás donutí přemýšlet a oproti zmiňovanému Kultu hákového kříže se mi líbilo hlavní téma: nacismus a judajismus, což byl úplný prvopočatek všeho toho zla, které se odehrálo a odehrává... ()

Mark1983 odpad!

Ti filmy o skinheads mě nikdy nijak zvlášť nebraly, ač v nich nevidím žádné působivé osobnosti, ale primitivní bytosti, které potřebují čas od času klackem dostat přes ruce, aby je nestrkali, kam nemají. Navíc jejich postoj je spíše o fanatismu a ne o zachování bílé rasy, které dělají spíše ostudu. Kdyby se zaměřili na skutečné problematisty a ne na barvu pleti, jejich vážnost by pak stoupla. ()

OdinSS

Tento film má jeden z nejnesmyslněji napsaných scénářů. Mladý žid je členem hnutí skinheads a uznává židovské zvyky. Každý kdo o tomto hnutí ví aspoň minimum, tak je mu jasné, že to nebude mít ani hlavu ani patu. ()

Rahowaa

Myslím, že je to hodně dobrý film s hodně dobrým nápadem....Nevím, jestli je to kultovní film, ale rozhodne jde o kvalitní kousek! ()

jardel24

Hned úvodní scéna, ve které hlavní postava Danny potkává v metru židovského mladíka a za zvuků sugestivní monotónní hudby ho bezdůvodně zpráská, navodí kvalitní atmosféru. Po chvilce je tak jasné, že Danny je rasista a ještě k tomu militantní. Nezůstáváme ale jen u příběhu, kdy zmatený kluk chce vraždit židy, scénář celou myšlenku opakovaně dokáže posunout do zcela nové roviny. Podrobnosti si odpustím, ať někoho neochudím o filmový zážitek. Přiznám se, že film na mě hodně zapůsobil, ale závěrečná scéna s nastraženou výbušninou mi přišla nelogická. Naopak následné zobrazení "nekonečné nicoty" bylo celkem vtipné. Zůstává ve mě odkaz, že samotné náboženství je OK a společnosti může prospívat, ale církve či podobné komunity plodí jen nesvobodu a násilí. ()

RonnieR

Gosling, Gosling a ešte raz Gosling! Celý film na ňom stojí a padá! Skvelý výkon!!! V porovnaní S Kultom hákového kríža je to asi remíza! 80%. ()

ImDude_man

Myšlenkově neskutečně intenzivní film. Dost dlouho jsem ho rozdýchával. Skrze ostře vyhraněné názory a zároveň rozporuplné pocity hlavní postavy, židovského nácka Dannyho, jakoby si režisér filmu promítal své vlastní pochybnosti, svůj vlastní boj s židovstvím a judaismem. Nelze nezmínit skvělý herecký výkon Ryana Goslinga v roli hlavní postavy. Geniálně zpodobněné kontrasty ostrých názorů na judaismus vs jeho láskyplné ošetřování a oprava zneuctěné a poškozené tóry, jeho agresivita vůči vlastním lidem i ostatním náckům vs záblesky něhy (lze-li něco takového popsat u vztahu opepřeného používáním s-m prvků) ke Carle, jeho inteligence a schopnost formulovat názory vs tupost a buranství soukmenovců z náckovských táborů, jsou výmluvnými atributy jeho boje se sebou samým. Odpálení se v synagoze se podobá sebeobětováním islámských radikálů ovšem v kontrastu k těmto aktům sebezničení je Danny díky vlastnímu preventivnímu evakuačnímu zásahu jedinou obětí nálože, kterou sám nastražil. Strašně moc chtěl zabít nějakého Žida. Ne o tom jen mluvit. Tak to nakonec udělal... ()

Deivulak

1 hvězda za nádhernou Summer Phoenix jinak odpad! Ten film je neskutečna kravina sem se ani na to nedodival a to se mi stalo poprvé že sem něco nedokoukal.Velké zklamání. ()

triscimy

Výborný drama, po jehož skončení máte v hlavě víc otázek než odpovědí. Nic do vás nehustí, je na vás, jaký si uděláte obrázek a náhled na věc. ()

nihiliste

Kultovní snímek, který po American History X přinesl další z příběhů ze "svobodné" Ameriky. Ryan Gosling famózně zahrál žida, který bojuje se svým vlastním "já" a sám se nemůže rozhodnout, kam vlastně patří. Co nakonec zvítězí? Příslušnost k židovské komunitě a láska ke svým blízkým, nebo sympatie k ortodoxnímu hnutí? ()

Ywec

Po slušném rozjezdu přišlo velké zklamání pro diváka... film do diskusního kroužku, ale méně již ke koukání. Nulová akce:( jen jedna menší strkanice bez špetky realismu. Hlavní postava projde v průběhu filmu dosti nezdařile vykreslenou přeměnou, které nepomůže ani odvolávání se na slušný potenciál určitých nosných myšlenek tohoto dílka. První polovina velmi zajímavá, završená zvláště elektrizujícím sezením "tváří tvář" nevyzrálých neonacistů proti vyrovnaným obětem holocaustu. Ale co se proboha stalo pak? tajné nošení židovských propriet pod tričkem s hákovým křížem?? ehm... rozpačité, a uplně do ztracena tento film zavedla závěrečná "pointa". Nechápu jak ho může tolik lidí velebit a vyzdvihovat, dle mého mínění není za co, Gosling sice dobrý, ale hraje postavu vycucanou z pera scénáristy. ()

silencewater

No rozhodne bych to nenazvala drsnym dramatem a uz vubec bych film neprirovnavala k Romper stomper, to je podle me uplne jina liga.. a vlastne mi ani neprislo, ze je film o nacousich, spis tak my prislo ze je o zidech, daleko vic se priblizime jeich komunite a myslim ze logicky, kdyz hlavni hrdina je semita ovsem tak jako kazdy si svou viru nevybral, skratka se jako zid narodil a dost ho to stvalo. to pochopi jen ted kdo si nekdy prozil natlak rodiny, okoli a zivotni situace k bezmezne, bezhlave vire. Dala bych spis tri hvezdy, ale Gosling byl velice charizmaticky a presvedcivy.. ()

JerryPilsen

Originální pojetí,které lží jenom na výborném Goslingovi,což je málo.Drama rozpolceného člověka,hledajícího sama sebe je od půlky otravně utahané a bez pointy. ()

OrelCop

Jednoznačně nejlepší film, motající se kolem skinheads. Perfektní děj, skvělé herecké výkony, za mě 92%. ()

Martazoe

Jako příběh mi to přijde dost překombinované a některé postavy se chovají tak prapodivně, že se tomu nedá moc věřit. Ovšem něco jiného je duchovní rozměr filmu, ten mě dostal. Když film skončil, stále jsem o něm musela přemýšlet. Je tu několik myšlenek, které jsou celkem provokativní a hlavně je zde naznačeno, že touha po tom božském v nás, může vést opravdu různými cestami. ()

Oxytocin

Mladému židáčkovi se zhnusí jemu vyučovaná víra a myšlenky, které hlásá, a proto se přidá k "temné straně síly", skupince nácků. Film je převážně filosofický a inteligentní nutící přemýšlet, o čem člověk třeba nikdy neuvažoval či narážka na skutečnosti o židech. Samotní náckové jsou ve filmu spíše vedlejší a ani "gang" není nijak zvláštně početný oproti např. Kultu hákového kříže. Ryan Gosling představuje chytrého mladíka s charismatem, který má dále prezentovat jako ambasador protižidovské myšlenky, ale zápasí sám se sebou a se svojí minulostí. A jako Darth Vader "překvapivě" si nakonec zvolí "světlou stranu síly" (netvrdím, že jím židovská ve skutečnosti je). Film má trochu vláčný děj a až příliš jednoduchý závěr. ()