Obklopuje nás rozporuplný svět násilí a netolerance. V něm žije i Danny Balint (RYAN GOSLING), jehož odpor k zdánlivé pasivitě vlastní židovské komunity zavedl až do řad skinheadského nacistického gangu. Tam si jej povšiml prominentní fašista Curtis Zampf (BILLY ZANE - Titanic). Danny se pod jeho vlivem stává součástí nebezpečného světa amerických nacistických bojůvek a v tajných tréningových táborech se učí nenávidět a zabíjet. U Curtise se však také setkává s Carlou, dívkou se sklonem k sadomasochistickému sexu. Danny s Carlou posouvá hranice svých milostných prožitků, ale díky jejímu zájmu o židovskou víru také znovu poznává svoji vlastní příslušnost. Jeho život je rozpolcen mezi dvě protikladná vyznání a volba kým se stát je těžká. Ta naše není o nic lehčí... (oficiální text distributora)

Dont

Skvělý Ryan Gosling v roli mladíka rvoucího se se svým pravým já, se svým původem, svou minulostí, svou vírou, ideály… Některé pasáže byly vynikající, např. scéna z „nápravného“ sezení nebo hádky s učitelem a spolužáky ze školy podávané prostřednictvím flashbacků. Jindy jsem měl ale trochu rozporuplné pocity a úplně mi to do sebe nezapadalo. Občas na mě film působil takovým nedodělaným dojmem, hlavně ve druhé půlce, kdy se děj trochu roztříštil. Ve výsledku jen lepší tři hvězdy, ale určitě netradiční film, byť tahle tematika mě trochu míjí. ()

Fanucci

Ohromně zajímavý snímek. Aby člověk pochopil některé dialogy a slovní přestřelky, musí o Judaismu vědět hodně. Nejsem ignorant a vím toho poměrně dost, ale místy jsem se ztrácel. Film inteligentního člověka nutí přemýšlet a to se mi líbí. Postava hlavního hrdiny je skvěle zahraná a některá témata, která prezentuje např. novináři New York Times, jsou skutečně interesantní a k zamyšlení (židovská pasivita a kladení pasivní rezistence, vyžívání se v roli vyvoleného, utlačovaného národa atd...) ()

Lischai

Já tomu prostě nerozuměl. Jen je těžké říct, jestli jsem chování těch postav nechápal, protože mě Henry Bean pečlivěji nevedl mentalitou amerických nácků, nebo jenom protože tam nic k pochopení není. Každopádně úplný závěr filmu se schodišťovou scénou si mě získal. ()

MartinNDL

Jakej je rozdíl mezi tím mlaďákem ze Sedmi statečných a Fridrichem Nietzschem? V síle argumentace. Více méně ta nesmyslně oblíbená hra pro ošklivý univerzitní děti v USA má význam, A síla Svatého boje a zároveň zákeřnost je v tom, že hlavní postavě to pálí, je tím atraktivní a nejen, že převyšuje okolí, ale taky ji díky tomu divák fandí a je mu ji líto. Zákeřnost je v tom, že standardní nácek je tam stupid, kterej cituje Irvinga nebo Zundela a každýmu je jasný, že jenom papouškuje nějaký logo ze stránky www.howtobetruenazigay.com. Takže o co vlastně jde divákovi? Vlastně si přejeme, aby se z ošlivýho nácátka stalo krásné žiďátko. Je pak ještě důležité, že (zdánlivá) myšlenka filmu je o pravidlové absurditě ideologií, o ztrátě víry a vnitřní cestě (zkušenosti), která někdy přebíjí slepotu? Vlastně je to celý hra. Nejdřív je vám líto Žida, když ho bije nácek, pak se smějete nebo nadáváte na nácky, jenže jeden nácek je Žid a pak vám je ho nakonec líto. ()

Rocky88

Velice zajímavý snímek, kterému dodává šťávu výborný výkon Ryana Goslinga. První polovina snímku neměla chybu, což se bohužel nedá říci o té druhé, kde se často objevovala paní nuda se svou dcerou nechápavostí. Balintovo chování prostě nebylo někdy dost opodstatněné. Zachránil to ale konec v kostele a polytematický konec. ()

shyster

Svatý boj měl být hlavně o hlednání ztracené víry hlavního hrdiny. Jenže až na posledních 10 minut, jde jen o změť postojů, o snaze vyvolat kontroverzi, o snaze ukázat, že scénarista a režiser v jednom vědí o židovské víře velice mnoho a vidí rozpory v této víře a nebojí se je nám ukázat. Tenhle film prostě není žádnou "kultovní" provokací, ale jen samooháněním toho, jak je někdo zběhlý ve své víře. Proto příběh žida, který pro ztrátu víry zakotvil v nacistickém hnutí, je přímo směšný a nelogický. ()

selviskhed

Židovský chlapec ve škole::"Existuje Midraš, který to podporuje. Můj otec četl knihu Shaloma Spiegela, která říká, že lzák zemřel a byl znovu zrozen." Učitel: "Tenhle Midraš nikdo neuznává". Chlapec:-"Já ano! Já ho uznávám. Ale dobře, řekněme, že Bůh dodal berana. No a co? Jakmile Abrahám zdvihl nůž, bylo to, jako by ho už zabil ve svém srdci. Nikdy na to nemohl zapomenout, stejně jako lzák. Jednu neděli oznámil jeden kněz, že se na faře promítá film "Believer", česky "Svatý boj". No, kdo by se zajímal o film, který se jmenuje "Believer" a promítá se na faře, že? Pak jsem si přečetl oficiální text distributora, v duchu jsem se zasmál, jestli teď církev nastupuje starý KKK styl, představil si jak na projekci na faře dojde jen pár lidí převlečených za strašidla, vduchu se zasmál podruhé a zůstal jsem doma. O to víc mě mrzelo, když jsem zjistil, že takhle nějak měl vypadat film, kvuli kterému Ed Norton tvrdě nabíral hmotu. K té diskuzi tedy - Svatý boj si bez pochyby zaslouží o hvězdu víc než Kult hákového kříže. Mnohem lepší scénář, mnohem lépe napsaná hlavní postava, mnohem přirozenější změna, míň doslovnosti, míň moralizování, mnohem lepší punch line. ()

Rodriguez

Čekal jsem trochu víc násilí a brutality. Něco jako byl "Kult hákového kříže"! Tohle bylo takové nemastné neslané. 40% ()

Pajky3

Rozpolcenost hlavního hrdiny nám přináší a prezentuje několik zajímavých myšlenek. Jak je můžeš nenávidět, když o nich nic nevíš? je jen jedna z nich. Ryan Gosling hraje Dannyho skvěle. Při představě, že to takhle fakt je, se člověku nedělá nejlíp. Tajné výcvikové tábory pro nácky. Přesto, že film donutí popřemýšlet, tak není tak silnej jako Kult hakového kříže. ()

Gaaron

Sbírka nesmírně silných a inspirativních myšlenek, provázaná už tehdy skvělým Goslingem a korunovaná jednou z nejsilnějších point, se kterými jsem měl kdy tu čest. Totální srážka do kolen a čistá scénáristická genialita ve čtyřech slovech. ()

Juto

Hlboký a neobyčajný film, ktorý sa nebojí pozerať zlu do tváre, respektíve pripustiť, že zlo môže byť komplikovanejšie a dokonca atraktívnejšie, ako by sme si chceli pripustiť. 7/10 ()

Ripper

Velmi zajímavý film s výborným hereckým výkonem Ryana Goslinga.Film se snaží podobat Kultu hákového kříže i když nutno uznat že jeho kvalit nedosahuje.První polovina je velmi působivá, ale časem se tempo vytrácí a vůbec konec filmu mě přijde trošku slabší, ale i tak určitě zajímavý snímek, který stojí za to schlédnout. ()

filmharmony

Vnitřně naplněný film, skvělý výkon Goslinga, jeho vlastní hledání kdo jsem, kam patřím... Už Gorkij říkal: "Žijí ve mě dva lidé a jeden druhému nerozumí..." . Jeden milující, jeden nenávidící, který je ten pravý? Oba. Teď už jen najít příměří... ()

kosta73

To, co ze začátku vypadalo, jako klon Kultu hákového kříže, časem přerostlo v poměrně filozofické dílko s několika jedinečnými myšlenkami. Od plného ohodnocení mě odradily některé ( podle mě ) nereálnosti ve scénáři. Výkon hlavního protagonisty ale zaslouží absolutorium. ()

danliofer

Má smysl klást si otázky, na něž není uspokojivých odpovědí? Má smysl klást si otázky, i když odpovědi na ně jsou zneklidňující až bolestivé? Ano, má... I proto stojí tento film za viděnou... ()

flyboyeda

Nejlepsi role Ryana Goslinga. Tady jeste hraje a ne jen smutne kouka. Skvely a hodne premyslivy film o vire, nenavisti a hledani vlastni identity. ()