4400

Sci-Fi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2004–2007), 31 h 14 min (Minutáž: 41–84 min)

Joel Gretsch, Jacqueline McKenzie, Jenni Baird, Peter Coyote, Madison Pettis, Richard Kahan, Michael Moriarty, Jody Thompson, Garret Dillahunt (více)

Série(4) / Epizody(42)

4400 pojednává o skupině přesně čtyř tisíc čtyř stovek lidí, kteří se objevili 14. srpna poblíž Mount Rainier ve Washingtonu. Tato skupina nemá na první pohled nic společného. Různý věk, různé národnosti, ale přesto mají něco společného. Byli uneseni září bílého světla od roku 1946. Po jejich návratu americká vláda zvlášť pro tuto situaci zřídila úřad National Theat Assessment Command, zvaný NTAC. Navrátilci si nepamatují nic ode dne svého únosu, jsou dezorientováni, ale nepřibyl jim žádný věk.
Těchto 4400 lidí bylo uneseno mimozemšťany, jak si mnozí myslí, ale ve skutečnosti to jsou pozemšťané z budoucnosti, kteří chtějí zabránit katastrofě na Zemi. V budoucnosti je vymyšlena jakási látka s názvem promicin. Tato látka dodává lidem ze 4400 paranormální schopnosti jako telekineze, telepatie, vidění budoucnosti, předtuchy atd.
Tyto nadpřirozené schopnosti se nelíbí právě NTACu, který se těchto sil ve velké skupině lidí bojí. Postupně se proto snaží naočkovat všechny 4400 inhibitorem, tedy látkou zpomalující reakci promicinu. Na většinu tento inhibitor zabírá. Vedlejším účinkem se pak projeví ztráta imunity, její selhání či oslabení. Na tento stav vědci reagují vakcínou proti inhibitoru, která je vyprodukována z krve Isabelle Tylerové, která inhibitor nedostala. Díky Jordan Collierové a jejímu týmu agentů se tisíce dávek promicinu dostává na veřejnost, k obyčejným lidem, kteří mohou získat schopnosti 4400. (TV Nova)

Allein4

Z počátku se mi to moc líbilo, ale pak jsem z toho byl více a více zklamaný...je to pořád to samé dokola, nevyužitý potenciál, moc řečí a nic jiného...dokoukal jsem druhou sérii a skončil s The 4400, protože mne to nudilo...raději jsem zase začal koukat raději Stargate od začátku :))) ()

MathewBB

Kam se hrabou "Hrdinové". Naprosto dokonalý seriál - zkuste zkombinovat Akta X s komixákama a máte 4400! Dodatek: Poslední série stála za houby, ubírám hvězdu :) ()

marien1039

Tenhle seriál má jeden velký klad oproti všem těm Dexterům a Housům - má konec. Což je něco, co neskutečně ocenuji. Je fajn vidět, že i v dnešní době pěněz se objeví inteligentní producent, který řekne: "Ne, už nebudeme vařit z vody a vydělávat prachy na přesluhujícím seriálu. Ukončíme ho důstojně a v plné parádě." Z konce je přesně patrné, co se bude dít dál, není to jako když filmaři vymýšlejí další a další neschopné fillery, jen aby vydělávali. Vymyslet super zápletku umí každý, ale vymyslet její konec, aby měl hlavu a patu, už je práce opravdového frajera. Když člověk přežije první řadu slabších dílů, čeká ho už mnohem lepší pokračování. Jasně, jako v každém seriálu, i zde můžeme nalézt přehnaná gesta a občas nějakou nesmyslnou vsuvku, ale to prostě k podobným seriálům patří, i k těm kvalitním. ()

neon13hc

Dobrý nápad, dobrá látka, ale zpracování je dost průměrné. Některé postavy ploché až hamba, jiné překombinované. Na to, co jsem o tomto seriálu slyšel, docela zklamání (I když pravda, jakýkoliv seriál, který jsem shlédl ledva jsem dokončil Fringe, musel dostat na frak) ()

KapitanKuraz

Keď sa začal vysielať tento seriál, čuchal som v ňom parádneho nástupcu scifi kúskov z deväťdesiatych rokov. No nestalo sa tak a dielom začala veľmi rýchlo dochádzať šťava, čím sa dostal seriál do priemeru, našťastie toho lepšieho priemeru. ()

zeromen

Seriály moc nemusím ale pár krát za rok si nějaký pokud stojí za to koupím. V tom to případě jsem měla kliku. Seriál je zajímavý, chytlavý a slušně natočený ale Akta X to nejsou. :-) //viděno na DVD: 60% ()

EasternJoe

Mám za sebou tři díly, a zatím to není špatné. Nicméně, ještě nebudu hodnotit hvězdičkami. Líbí se mi takové "komorní" scifi, a v záplavě přepáleně komiksových "superhrdinských" scifi je tohle více, než příjemné rozptýlení. Patří to k poslednímu zlatému věku scifi (dle mého osobního žebříčku) 1990-2010. Konfrontace postav se změnami v reáliích společnosti mohla být o špetku hlubší a delší, ale jinak to je zatím pohoda. Neoficiálně 3,5 hvězdičky. EDIT: Po shlédnutí první série dávám 5 hvězdiček. Komornost, uvěřitelnost postav a zápletek jednotlivých dílů (když pomineme scifi), velice vyvážená kombinace epizodického a příběhového děje a pro mě neuvěřitelná absence klasických klišé příběhových elementů i hlášek... to všechno nyní katapultuje 4400 mezi jedny z mých nej, a to jsem teprve na začátku. A pokud je pravda, že děj je s každou sérií lepší a lepší, asi mám, co dohánět. Tohle scifi přesně naplnilo a naplňuje moji poptávku. Děkuji autorům a scénáristům! ()

CrazyWolf

Vinikající a originální seriál. Dobře stavěné záletky, pointy, postavy... několik drobností by se tomuto seriálu dalo vytknout, ale jde jen o malé pihy na kráse. Zatím nejlepší seriál, jaký jsem v posledních letech viděl. Už se moc těším na čtvrtou sérii. ()

PanHype

Mno, zatím jsem v půlce třetí série a musím říct, že mně tenhle seriál docela mile překvapil, zezačátku mi přišel jako takový horší civilnější Heroes s výrazně nižším rozpočtem, občas převídatelným dějem a řekněme "trochu" slabším hereckým obsazením, zvláště představitelka agentky Diany Skouris(super jméno:)) je opravdu slabá a totéž její seriálová dcerka Maia, jejíchž "herectví" mě vyloženě znechucuje.. ale i přes tyto chybky či chyby které se zčásti dají omluvit již zmíněným nižším rozpočtem, má seriál dost co nabídnout, překvapivě svižný spád, spousty dobrých nápadů, nejednoznačnost postav a (zatím?) kvalitní hlavní dějovou linku.. Navíc má zatím kvalita serií a dílů obecně vzestupnou tendeci. Je opravdu škoda že tvůrcům nebyl poskytnut tučnější budget, protože například absence speciálních efektu je celkem viditelná a je to škoda, z tohoto materiálu toho šlo vykřesat podstatně více.. takhle musím dát jen 2* 50%.. ()

Pattrick

Nenašel jsem si k němu cestu.. Viděl jsem pár dílu, ale bohužel, kde nic tu nic. Sice je to starší bratřík Heroes, ale Heroes mne chytli více. ()

anomaliana

Bola som veľmi sklamaná, keď stiahli 4400 z programu. Sci-Fi som nikdy nemusela ale tento seriál chcem ešte vidieť a poriadne celý od začiatku až do konca! Naozaj som doteraz nevidela nič lepšie. Hltala som to minútu po minúte a keď bol koniec som sa nevedela dočkať ďalšej časti. Hercov tam moc nepoznám ale sedeli mi, voči tomu nemám výhrady. Vlastne nemám žiadne výhrady. Začiatok bol veľkolepý a hneď som sa dostala do deju, nebolo tam zbytočné zavádzanie a ani som nemusela ešte tri hodiny potom premýšľať, že čo to vlastne bolo. Naozaj vrelo odporúčam! A percentuálne hodnotenie značí, že asi nie som jediná. ()

Lui.eS

Líbivý námět, který je trochu pokažený občas křečovitými hereckými výkony. Každý díl má správný dějový spát, více linií příběhu také zlepšuje atmosféru, slabých momentů je pomálu. A včasné ukončení celého seriálu, kdy už by se nejspíše vařilo z vody, je také k plusu. ()

d-nao

Nie zly serial, ale 4.seriu som nedokazal kvoli otravnosti niektorych postav (hlavne Colieri, Kyle) dopozerat. Takze sedy priemer. 3*. ()

Predátoři na lovu Adriena Brodyho

Predátoři na lovu Adriena Brodyho

08.10.2009

Příští měsíc odstartuje Nimród Antal na Havajských ostrovech natáčení Predators (aby se později přesunul do Rodriguezových Troublemaker Studios v texaském Austinu). Byl tedy nejvyšší čas obsadit… (více)