4400

Sci-Fi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2004–2007), 31 h 14 min (Minutáž: 41–84 min)

Joel Gretsch, Jacqueline McKenzie, Jenni Baird, Peter Coyote, Madison Pettis, Richard Kahan, Michael Moriarty, Jody Thompson, Garret Dillahunt (více)

Série(4) / Epizody(42)

4400 pojednává o skupině přesně čtyř tisíc čtyř stovek lidí, kteří se objevili 14. srpna poblíž Mount Rainier ve Washingtonu. Tato skupina nemá na první pohled nic společného. Různý věk, různé národnosti, ale přesto mají něco společného. Byli uneseni září bílého světla od roku 1946. Po jejich návratu americká vláda zvlášť pro tuto situaci zřídila úřad National Theat Assessment Command, zvaný NTAC. Navrátilci si nepamatují nic ode dne svého únosu, jsou dezorientováni, ale nepřibyl jim žádný věk.
Těchto 4400 lidí bylo uneseno mimozemšťany, jak si mnozí myslí, ale ve skutečnosti to jsou pozemšťané z budoucnosti, kteří chtějí zabránit katastrofě na Zemi. V budoucnosti je vymyšlena jakási látka s názvem promicin. Tato látka dodává lidem ze 4400 paranormální schopnosti jako telekineze, telepatie, vidění budoucnosti, předtuchy atd.
Tyto nadpřirozené schopnosti se nelíbí právě NTACu, který se těchto sil ve velké skupině lidí bojí. Postupně se proto snaží naočkovat všechny 4400 inhibitorem, tedy látkou zpomalující reakci promicinu. Na většinu tento inhibitor zabírá. Vedlejším účinkem se pak projeví ztráta imunity, její selhání či oslabení. Na tento stav vědci reagují vakcínou proti inhibitoru, která je vyprodukována z krve Isabelle Tylerové, která inhibitor nedostala. Díky Jordan Collierové a jejímu týmu agentů se tisíce dávek promicinu dostává na veřejnost, k obyčejným lidem, kteří mohou získat schopnosti 4400. (TV Nova)

Peter-1307

Bolo to niečo podľa môjho gusta, aj keď niekedy zdĺhavé a príliš rozvláčne. Dej je často predvídateľný a postavy seriálu tie nejako sú stále "zabrzdené" vo vývoji. Ale i napriek komornému podaniu tohoto sci-fi seriálu je to niečo čo sa oplatí určite vidieť. ()

elishia

Takovy potencial a oni to tam tak nejak divne zmastili. Hlavne jednoduche a plytke charaktery. Pusobi to na me, ze se opravdu snazili neodratit hloupeho americkeho divaka prilisnou komplikovanosti a propletenosti deje a docela se jim to povedlo. Na konci druhe serie se mi to ale jeste nechce uplne zabalit, takze davam prumer... ()

boumik

Každou řadou klesa niž a niž ! Spíše mě to připada jako sci-fi Hrdinové ale určitě ne za 72% ale tak za 62% možna meně ()

Mamlas odpad!

První díl první série zaujme dvěmu věcmi - zajímavým námětem a intenzívní laciností. Člověk to překousne a zkusí druhý díl. Ale tam a dál už není o co stát. Pokračuje to jako nesmírně zdlouhavá a otravně nazáživná sociální vykecávačka kanadského typu a ještě s hrozným ansáblem. (4%) ()

Leonora

(SPOILER ALERT)  Na začátku to vypadalo, že to bude mít potenciál Fringe, ale záhy se z toho bohužel vyklubalo běžné odpočinkové béčkové scífko. Obsazení je trochu tragické, prvního záporáka jsem nebyla schopná absolutně nijak odlišit od hlavního klaďase a McKenzie je sice sympatická, ale herecky trochu a v milostných scénách extrémně bezkrevná, skoro bych řekla od pohledu emocionálně kus ledu. Jsem na konci třetí řady, kdy si balí kufry, a ani mě nemrzí, jestli už ji ve čtvrté řadě neuvidím, přestože je to fakt prima postava. A nebohý Coyote se tu zase posté plácá ve své herecké škatulce - šéf, který přeběhne, je v tom provařený a obecně je to prostě klišé jak prase. Způsob přidávání postav (Alana, Isabelle) a jejich odebírání (Lilly) je naprosto tupý a průhledný jak sklo.  Celkově žádnej velkej dojem, ale poslední řadu ještě dokoukám, třeba se to nějak uzavře... ()

axik

Na prvním místě je třeba říct, že seriál má docela hutný a slušný příběh, se kterým by se jistě daly dělat divy. Bohužel celý seriál je ve znamení očekávání a zklamání - místo gradace děje a napětí nalézáme dlouhé, nudné, čistě dialogové části, ve kterých herci plácají prázdnou slámu bez vazby k ději. Navíc ohromné množství postav také neusnadňuje orientaci v ději. Představitelé hlavních postav nebyli vybráni zrovna ideálně, tváře jsou jaksi nezapamatovatelná. Ve srovnání třeba s EUREKOU o 100 procent horší. Celý seriál má ohromné množství hluchých míst. Velmi pozitivně hodnotím pěkný úvodní song (Robert Phillips & Tim Paruskewitz, performed by Amanda Abizaid). Suma sumárum průměr. ()

hwnd

Po dlouhé době mě nějakej seriál zas dostal. A to jsem od toho skoro nic nečekal, protože se to srovnávalo s Heroes a u těch jsem nevydržel dohromady asi ani jeden díl. Oproti tomu byl seriál 4400 celou dobu napínavý, plný nejrůznějších zvratů. Jen škoda toho konce, rozehraný to bylo dobře aspoň ještě na jednu sérii, místo toho je tam konec plný vizí ve šťastnější zítřky. No nic. Ale bavil jsem se a kategorii seriály to mám 9/10. ()

kaziKV

Seriál musel vzniknout, když zrovna scénáristé v Hollywoodu pořádali stávku. A mně je úplně jedno, že se něco děje hlavním postavám, protože jsem nedostal šanci si je za sérii a půl oblíbit. Dál jsem se nedostal. Nebudu přece trápit sám sebe. ()

zuzulatomas

Celkom slusny serial, zaujimave dianie ale musim povedat ze som cakal o mnoho lepsi koniec. Hodnotenie 1-3seria 5* posledna stvrta 3* ()

nemer

Skvostné intro, které uvrhlo v mé hlavě do zapomnění slabší epizody a vytáhlo na světlo ty povedenější. Jako seriál pro odreagování funguje výborně a ani to není obsahově tak blbé, jak by se v seriálové záplavě mohlo zdát. Navzdory jisté schematičnosti hlavních hrdinů hodnotím jako zdařilejší dílko, než jsou třeba taková vyčpělá Akta X. Hvězda dolů za tristní poslední sérii s mesiášem (přesně tento tupý vývoj jsem čekala hned po zmizení Collierova těla) ()

blazma

Docela zajímavý scifi seriál. jenže až moc rychle se vytratila ta jiskra. Trošku mi připomínal Hrdiny. Jedinci se schopnostmi, který se i tak snaží víc soustředit na příběhy postav než na tu scifi stránku. Jenže jak říkám, oproti Hrdinům se jiskra vytratila velmi rychle, nejspíš kvůli nevýrazným hercům. ()

sydney

Líbí se mi a netrpělivě očekávám další sérii. Tuším někdy v červnu. Čtvrtá série odezněla - zůstává počet hvězdiček, i když si myslím, že byla o chlup slabší ()

Jamall

Seriál s těmi nejnesympatičtějšími hlavními postavami,který jsem v životě viděl.Ani jedné nevěřím nos mezi očima a jejich herecké výkony se hodí maximálně na Zlatou malinu.Tohle bohužel topí jinak docela slušný seriál,kterému by slušelo víc peněz na jeho tvorbu,protože takhle působí dost často velmi lacině.Škoda promarněného potenciálu. ()

EnneX

Po delší době seriál, který mě zaujal svojí mystickou atmosférou a svým velmi zajímavým nápadem ohledně únosů a poté jedinečnýchschopností. Zkouknoul jsem všechny 4 série a propracování postav a zvratů je velmi brilantní. ()

Nugat

Po druhé sérii hodnotím tak na 50%. Nápad výborný, ale nevyužitý. Příběh je místy zdlouhavý a kvalita jednotlivých dílů se liší - postavy jsou taky fádní a ty dialogy.... připomíná to spíš natahování děje, než aby to mohlo něco říct. ()

Maara

Skvělí námět na seriál o několika řadách, jen jediné zklamání a to je ,,rychlo¨ zakončení ve třetí sérii, o důvodech můžete spekulovat... ()

Ali3n

Zo série na sériu lepšie. Len sa dúfam dočkáme 5. série (aj keď tomu neverím). Čo bude s Tomom Baldwinom??? ()

njuska

Začínám sledovat 3. sérii, tak si neodpustím napsat pár dojmů, které ze 4400 zatím mám. Jak se ten seriál krásně rozjížděl, tak teď na konci 2. série jsem už víceméně znuděn a na další díly se ani příliš netěším. Podprůměrná režie, zbytečné brejky a odbočky (přičemž hlavní děj se zcela neúměrně natahuje), strašná výprava, semtam dost slabé dialogy, herci občas přehrávají a také mě dost odrazuje úděsný český dabing z AXN (na hlas herce, který dabuje Shawna Farrella jsem už naprosto alergický - ale za to nemůže seriál). Zrátka, čím dál tím víc na mě 4400 začínají působit, jako ultralevnej seriálek, kterej má některé díly jakoby šity horkou jehlou. Pokud bych srovnal s tematicky velmi podobným seriálem Heroes, tak 4400 by v mém hodnocení skutečně nedopadl příliš dobře. Je to škoda, potenciál tohoto seriálu mohl být jistě vyšší. ()

Predátoři na lovu Adriena Brodyho

Predátoři na lovu Adriena Brodyho

08.10.2009

Příští měsíc odstartuje Nimród Antal na Havajských ostrovech natáčení Predators (aby se později přesunul do Rodriguezových Troublemaker Studios v texaském Austinu). Byl tedy nejvyšší čas obsadit… (více)