4400

Sci-Fi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2004–2007), 31 h 14 min (Minutáž: 41–84 min)

Joel Gretsch, Jacqueline McKenzie, Jenni Baird, Peter Coyote, Madison Pettis, Richard Kahan, Michael Moriarty, Jody Thompson, Garret Dillahunt (více)

Série(4) / Epizody(42)

4400 pojednává o skupině přesně čtyř tisíc čtyř stovek lidí, kteří se objevili 14. srpna poblíž Mount Rainier ve Washingtonu. Tato skupina nemá na první pohled nic společného. Různý věk, různé národnosti, ale přesto mají něco společného. Byli uneseni září bílého světla od roku 1946. Po jejich návratu americká vláda zvlášť pro tuto situaci zřídila úřad National Theat Assessment Command, zvaný NTAC. Navrátilci si nepamatují nic ode dne svého únosu, jsou dezorientováni, ale nepřibyl jim žádný věk.
Těchto 4400 lidí bylo uneseno mimozemšťany, jak si mnozí myslí, ale ve skutečnosti to jsou pozemšťané z budoucnosti, kteří chtějí zabránit katastrofě na Zemi. V budoucnosti je vymyšlena jakási látka s názvem promicin. Tato látka dodává lidem ze 4400 paranormální schopnosti jako telekineze, telepatie, vidění budoucnosti, předtuchy atd.
Tyto nadpřirozené schopnosti se nelíbí právě NTACu, který se těchto sil ve velké skupině lidí bojí. Postupně se proto snaží naočkovat všechny 4400 inhibitorem, tedy látkou zpomalující reakci promicinu. Na většinu tento inhibitor zabírá. Vedlejším účinkem se pak projeví ztráta imunity, její selhání či oslabení. Na tento stav vědci reagují vakcínou proti inhibitoru, která je vyprodukována z krve Isabelle Tylerové, která inhibitor nedostala. Díky Jordan Collierové a jejímu týmu agentů se tisíce dávek promicinu dostává na veřejnost, k obyčejným lidem, kteří mohou získat schopnosti 4400. (TV Nova)

cab

S rozjezdovymi dily se z originalniho sci-fi pribehu o zmizelych lidech, kteri se necekane po hromade vrati na jedno misto a absolutne netusi, co s nimi v dobe mimo nasi realitu delo, stava nedomyslena serie vykounstruovanych pribehu bez predem naplanovaneho prubehu ztracejich jakykoliv smrnc z dobre rozjeteho zacatku. Prvni sezona: 55% ()

Paity

4400 je ten typ seriálu, na které se kvůli upoutávkám velice těšíte, stejně tak se podíváte na pilot a řeknete si, super, na to budu koukat. A skutečně, prvních pár dílů vás ještě upoutá, ale postupem času zjiťujete, že kouzlo výrazně upadá a spíše si všímáte toho, jestli máte v obýváku uklizeno, co si dáte ještě k jídlu nebo k pití. Prostě tohle je 4400. ()

VonoXX

Ani omylem. Myslel jsem si, že počítání oveček je nejlepší, ale tohle předčilo moje očekávání. Skvělý uspávač hadů. [15%] ()

Prochy38

Mysteriózní sci-fi seriál u mě nasbíral spoustu plusových bodů. Sympaťák v hlavní roli. Celková myšlenka se mi moc líbila. 85% ()

Piri

Povinná scifi jazda. Svojho času zaujímavý a inovatívny seriál. Paradoxne seriál Taken, ktorý sa stal ideou pre tento seriál, tak ten som videl omnoho neskoršie. Je to napínavé a obstojne natočené. Banalitám sa tiež nevyhol. Ako keď pri skončení série sa dej posunul dopredu a neboli oznámené zmeny. Ako rozchod Marca s Dianou. Samo osebe aj postava Diany bola dosť rozpačitá, ani doľava ani doprava. Romantika s Benom bola taká uveriteľná ako to, že Zem je plochá. To isté ako zrýchlený zvláštny záver, mohli kľudne natočiť ešte jednu sériu. Vidieť tu množstvo známych tvárí, ktorí si zahrali aj v takej Stargate SG-1. Hlavný hrdina Tom (Joel Gretsch) si to vlastne zopakoval, keďže aj v Taken hral podobnú rolu. Tam však naháňal ufónov. Na Slovensku toto vysielala iba JOJka s veľmi dobrým slovenským dabingom, ale ak ma pamäť neklame, odvysielali iba prvé dve série. ()

newt17

Právě jsem shlédl poslední díl druhé série a jsem v lehké euforii, takže možná nebudu úplně objektivní, ale následuje jenom chvála. Formálně je seriál velmi nadstandartní. Nedočkáme se sice strhujících inovativních kamerových jízd jako v Pohotovosti nebo 24 hodinách, ale v žádném případě není půlka scén jen o mluvících hlavách. Casting je vynikající, herecké výkony nemají chybu. Nikdo by sice asi nemohl dostat Oscara, ale zase nikdo nevyniká nad ostatními a sestava hlavních charakterů je nezvykle vyvážená. A že herci mají co hrát. Naprosto geniálně vymyšlený příběh má tu výhodu, že se dá donekonečna nafukovat - a pokud scénaristé neusnou na vavřínech, ať klidně nafukují!!! Vzhledem k evidentně narůstajícímu rozpočtu a na začátku doširoka otevřeným příběhovým vrátkům mohou opravdu VELMI popustit uzdu svojí fantazii. Nejvíce však držím palce dramaturgům, ať jim vydrží dech, protože zatím odvádí neuvěřitelnou práci. V žádném případě nemám pocit zbytečného natahování nebo zdržování hlavních dějových linek nějakýma malichernýma odbočkama jako ve Ztracených. Všechny rozjeté linie se v každém díle posouvají, postavy se plynule, přirozeně a logicky vyvíjejí a samotná kosmologie a mytologie se velmi uspokojivě a nekřečovitě rozvíjí (časy zoufale nafukované mytologie Hvězdné brány jsou pryč!!!). Jestli se podaří tvůrcům udržet pozvolna stoupající laťka kvality, ať seriál natáhnou klidně na 20 řad a nechají nás pomalu vystoupat až do diváckého nebe!!! Jen se modlím, aby se časem nevyměnila kompletní původní herecká sestava, což je jediná slabina mého úplně nejoblíbenějšího serálu Pohotovost. Po Ztracených přichází nový adept na sesazení mnou korunovaného krále televizní produkce z trůnu. A šlape mu na paty ještě dravěji. Uff. No vždyť jsem napsal, že jsem v euforii. Kéž mi vydrží!!! Update po třetí sérii. Nadšení ze seriálu mě neopustilo, právě naopak. Většina výše napsaného stále platí, snad s jednou vyjímkou. Rozvíjení motivů s lehce filosofickým podtextem pořád někam směřuje, a to na seriálové poměry dost šíleným (ale příjemným) tempem. Snad tvůrci vědí, co všechno chtějí říct a včas své dílo logicky završí. Viděl bych to tak na tři další řady - a stačí. I když, proč se nenechat příjemně překvapit... ()

lucyeee

První série se povedla, 2 séroe se mi zdá poněkud méně povedená, 3. je zase lepší než 2 ale ta 4 to už se mi zdá moc přetažené za vlasy!Měli udělat míň sérií a ukončit to, poslední série je zbytečná , moc to prodlužujou!!!!! ()

biskin

Celkem povedený prázdninový seriál. Čtvrtou řadu jsem zatím neviděl, ale chystám se ji dohnat. Jelikož jsem začal 4400 sledovat ještě před Heroes, dávám 4*, ve srovnání s nimi, bych ale asi jinak dal 3*. ()

Dogmeat

Pokud by si někdo pustil jeden díl z první série a potom jeden díl ze čtvrté série, mohl by dospět k názoru, že se jedná o 2 různé seriály se stejnými herci. Až takový kvalitativní rozdíl je mezi jednotlivými sériemi. Vemte si první řadu, dejte jí 50% a u každé následující přidejte 10% navíc. ()

Kvítek

Postarší sci-fi seriál, na němž je patrný zub času a jehož některé scény dnes už vybízejí k pousmání. Přesto velice kladně hodnotím variabilitu jednotlivých epizod (zápletka s Alanou, linie s "The Marked", Isabel, Jordanem Colierem) a nezklouznutí k schématu "ten umí to a ten zas tohle, a všichni dohromady naděláme zkázy dost." Obsazení mi nepříjde zas až tak trestuhodné, Baldwin a Scourisová jsou docela dívatelní, Shawn a Kyle víc než to. Jako výplň prázdninového seriálového vzduchoprázdna nemůže urazit. ()

SpeedyCZ

Seriál má obrovský potenciál, který se začíná naplno rozvíjet až od třetí řady...Obecně platí, že každá další řada je lepší než ta předchozí:) Těším se na pátou řadu! ()

Pradlík

Seriál s poměrně dobrým nápadem, ale postupně upadající. Prostě další "novodobý" americký seriál, který měl za úkol převálcovat Ztracené, nebo Hrdiny, i přes své ambice ale na tyto kousky nemá. ()

Elbarto08

v zahraničí (konkrétně Bulharsko) to mělo super reklamní "kampaně" ,,Comming soon" a nevěděli jste, co to vůbec je. A když jste se na to podívali, jako první vás v pilotním díle trefila obří koule plná lidí. Příběh to měl semtam zamotaný, ale dobrý. Paranormální síly poslední dobou jedou úplně všude ()

mala_kea

Kdo chce velmi kvalitiní záležitost musí "přetrpět" uvodní sérii, která se odebírá nesmyslností, jako většina seriálů, které nám do následujícího dílu nenechají nic a s další epizodou začíná nová linie. Ovšem, trpělivost přináši růže a u navrátilců je to tutovka. Po 20.díle se lámou ledy a tvůrci ukazují, jak celé vyvíjení postav mají promyšlené do sebemenšího detailů. Vedlejší dějové linie přestávají být vedlejší a skvěle se zapojují do hlavního příběhu. S hereckými výkony nemám sebemenší problém a Tom Baldwin alias Joel Gretsch je můj další favorit. Konec světa zkrátka nemusí být zničením všeho živého. Ještě ted, týden po doukání poslední série, hodně přemýšlím a to jsem zezačátku tomu moc nevěřil. Ted jsem velký fanda, ikdyž nehodnotím za plný počet. ()

Rázlik

Počáteční díly opravdu super, ale po první sérii u mě kvalita sledování klesá. Střídají se nudné díly s těmi lepšími. Jako celek mě to však stále baví a ze zvědavosti jak to dopadne si myslím, že u tohoto seriálu vydržím až do konce. ()

Gaia.M

Mám ráda seriály, které začnou, mají děj, neztrácejí na elánu a nakonec důstojně skončí. Bavil mě každý díl. Herecké obsazení bylo též více než snesitelné :) Takže jo, u mě dobrý. ()

Ydrosten

Houpačkovému efektu dobrých a špatných dílů, se nevyhne asi žádný seriál. Tady na tom mě opět sralo to že pořád nikdo neřešil odkud se ti ztracení a znovunalezení vrátily a co s nimi bylo. Shlédnuto opravdu jen asi 11 dílů, po kterých mě přestala zajímat jakákoliv dějová linka kteréhokoliv aktéra. Nezajímavé a nezáživné. ()

Grimlok

Původně jsem tomu dal tři průměrný hvězdy, ale za tu třetí sérii, která je fakt trapná jdu dolů na dvě. ()

Predátoři na lovu Adriena Brodyho

Predátoři na lovu Adriena Brodyho

08.10.2009

Příští měsíc odstartuje Nimród Antal na Havajských ostrovech natáčení Predators (aby se později přesunul do Rodriguezových Troublemaker Studios v texaském Austinu). Byl tedy nejvyšší čas obsadit… (více)