4400

Sci-Fi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2004–2007), 31 h 14 min (Minutáž: 41–84 min)

Joel Gretsch, Jacqueline McKenzie, Jenni Baird, Peter Coyote, Madison Pettis, Richard Kahan, Michael Moriarty, Jody Thompson, Garret Dillahunt (více)

Série(4) / Epizody(42)

4400 pojednává o skupině přesně čtyř tisíc čtyř stovek lidí, kteří se objevili 14. srpna poblíž Mount Rainier ve Washingtonu. Tato skupina nemá na první pohled nic společného. Různý věk, různé národnosti, ale přesto mají něco společného. Byli uneseni září bílého světla od roku 1946. Po jejich návratu americká vláda zvlášť pro tuto situaci zřídila úřad National Theat Assessment Command, zvaný NTAC. Navrátilci si nepamatují nic ode dne svého únosu, jsou dezorientováni, ale nepřibyl jim žádný věk.
Těchto 4400 lidí bylo uneseno mimozemšťany, jak si mnozí myslí, ale ve skutečnosti to jsou pozemšťané z budoucnosti, kteří chtějí zabránit katastrofě na Zemi. V budoucnosti je vymyšlena jakási látka s názvem promicin. Tato látka dodává lidem ze 4400 paranormální schopnosti jako telekineze, telepatie, vidění budoucnosti, předtuchy atd.
Tyto nadpřirozené schopnosti se nelíbí právě NTACu, který se těchto sil ve velké skupině lidí bojí. Postupně se proto snaží naočkovat všechny 4400 inhibitorem, tedy látkou zpomalující reakci promicinu. Na většinu tento inhibitor zabírá. Vedlejším účinkem se pak projeví ztráta imunity, její selhání či oslabení. Na tento stav vědci reagují vakcínou proti inhibitoru, která je vyprodukována z krve Isabelle Tylerové, která inhibitor nedostala. Díky Jordan Collierové a jejímu týmu agentů se tisíce dávek promicinu dostává na veřejnost, k obyčejným lidem, kteří mohou získat schopnosti 4400. (TV Nova)

salamandrr

Mám za sebou jeden díl a nutno říct, že hrdinové jsou kopií na kterou se kouknu radši(díky za upozornění 8) ), vykrádající X-files...a ta stupidita, že nám sem pošlou 4400 lidí z budoucnosti.co dodat, prostě nic nového i když po zakoukání se to nemusí být špatné ()

Dimo

Hodnotím po třech dílech... Pilotní díl slabší... lecco afektované, zbrklé a dělané na efekt. Přesto zaujalo. Další dva regulérní díly se zalíbily. 3 a půl hvězdy prozatím, nicméně chytlavost a zajímavost seriál jistě má, takže jsem opravdu zvědavý, jak tomu bude do budoucna. Snad se příliš nebude tlačit na pilu. Edit: Po první sérii a pilotím dílu druhé série dojem dobrý. Další vývoj mě zajímá a seriál baví. ()

LordMysti

Původně jsem dal seriálu plný počet, ale po vystřízlivění a po zhodnocení konkurence (Heroes, Lost, Dexter, IT Crowd, BSG, atd.) dávám "pouze" čtyři hvězdy. Seriál je výbornej, ovšem občas obsahuje na můj vkus příliš hluchá místa... ()

Saimon

Po shlednutí seriálu jako Heroes musím uznat,že ani starší bráška v podobě seriálu 4400 se nenechal zahanbit a neotřelým a zcela originálním způsobem dokázal udžet mou pozornost až do posledního dílu poslední série. A nutno říci,že někdy bavil více než výše zmiňovaný mladší bráška....plný počet ()

Ceberus

Tenhle seriál je v podstatě jeden velký sraz herců z různých dalších sci-fi seriálů - namátkou třeba Star Trek, Stargate nebo Terminator Salvation. A naopak hlavnímu představiteli seriálu jistě pomohl získat roli v novějším "V". Srovnání s Heroes je nasnadě, stejně jako výsledek - Heroes u mě vítězí. Campbellův "záporák" Jordan Collier je sice mou nejoblíbenější postavou ze 4400, ale s Quintovým Sylarem z Heroes se vůbec nedá měřit. Taky mě zklamala dětská představitelka Maie, Conchita Campbellová. Jsem totiž zhýčkaný z Voyageru výkony Scarlett Pomersové v roli Naomi Wildmanové. ()

ER

Platí pro I.sérii........Civilněji pojaté scifi,které nestaví na vypiplaných tricích,ale na všední dennodennosti,jenž je "narušena" nadlidskými schopnostmi postav,které dodávají onen scifi rozměr. Bohužel si tvůrci občas nedovedou poradit s budováním děje tak,aby to bylo napínavější a logičtější. ()

E lan

Všechny série mají podovnou kvalitu, možná ta poslední je nejslabší. Rozhodně průměr, ba možná ještě o něco výše. Dobří herci, slušný scénář, některé díly vynikající, některé nudnější. Prostě dobrý sci-fi seriál. ()

Likan7

Bohužel po solidním a lehce nadprůměrném začátku se seriál dostal do obrovskýho guláše a problémů, které se kumulovaly nejen sérii za sérií ale i díl za dílem. Scénáristé měli sice solidní námět, ale všechno nepochopitelně poslali do kopru na konci první minisérie, kde vyložili karty na stůl a bylo po záhadě. Najednou tu zbyly jen nezajímavé epizodní příběhy, které doslova hlemýždím tempem posouvali vpřed ten hlavní. Hlavní postavy se chovali neuvěřitelně hloupě a nepochopitelně. Lidi mizeli bez řádného vysvětlení nebo hlubšího významu než jen "tady se musí něco stát abychom zabili 10 minut". Takhle se pakovala například Lilly nebo Alana, kterou odpravili naprosto neuvěřitelně. Přidejte si do skládačky naprosto debilní příběh s Lillyinou dcerou a máte jedno velký wtf. Finále je totálně otevřený a nedává vůbec žádný smysl. Nic osudového, epického nebo zajímavého. 4400 považuji za jeden velký seriálový fail, který skončil ještě dřív než vůbec začal. Tady mi není ctí vůbec nic.. ()

RedRose

Úplnou náhodou se mi dostalo do ruky DVD s nicneříkajícím názvem "The 4400 CZ" na kterém je prvních 6 dílů s českým dabingem, stáhnuté z kanálu CineMAX. A musím se přiznat, že jsem je všechny schroustal za den! Naprosto mě tento seriál uchvátil. Nic méně, četl jsem i komentáře zde a dovolím si většině oponovat! Srovnávat tento seriál s X-Files je zcela zcestné a absurdní! Skoro bych to připodobnil k tomu jako by někdo srovnával Star Trek a Star Wars, což je rovněž nesmysl. Herecké obsazeni i výkony jsou na seriál výborné a přesto, že jsem v těchto žánrech jako doma, určitě jsem nevěděl, jak každá jedna epizoda vyústí! Pokud dotyčný ano, pak před nim smekám. Místní agent Fox Mulder není Duchovny (což není vůbec na škodu), ale hlavní rozdíl je v tom, že se nesnaží za každou cenu najit "zeleného mužíčka", ale jde mu o zcela něco jiného! Na druhou stranu je zřejmé, že podobný seriál po všech směrech už dneska asi originální být nemůže, ale přesto se mu to docela daří. A úvodní píseň (jak tady rovněž někdo psal) je skutečně parádní. Jsem docela zvědav, jestli se mi dostanou do ruky i další díly, protože naše kabelovka CineMAX nenabízí, mohu jen doufat.  //  EDIT: Celý seriál je opravdu skvělý, hlavně první tři série. Ta poslední se vydala směrem, který se mi už tolik nelíbil, ale jako součást celku to beru... ()

LakiyL

Dôkaz, že po prvej priemernej sérii sa niektoré seriály dokážu rozbehnúť naplno. The 4400 ukazuje osudy ľudí, ktorí sa vrátili po niekoľkých rokoch späť na Zem, pretože boli unesení. Po prvej sérii sa dozviete, prečo sa tak stalo, posledná 4. séria má otvorený koniec. ()

Marty7CZ

nevypadá to vůbec špatně, teprve to rozjíždím. jen mi je krajně nesympatická ta hlavní ludra McKenzie, která neumí vůbec hrát... ()

buwol

1.seria-mizernych 2* 2.seria-3 a pol*,zlepšuje sa to... 3.seria-4*...konečne to má grády,aj poriadny príbeh naberá na kontúrach...trošku mi to pripomenulo trilogiu x-menov...uvidim aká bude posledná 4.seria... korekcia:4seria- 3*...........ale dokopy je to za 4...da sa na to pozerať a niektoré časti sú vážne vydrtene ()

Predátoři na lovu Adriena Brodyho

Predátoři na lovu Adriena Brodyho

08.10.2009

Příští měsíc odstartuje Nimród Antal na Havajských ostrovech natáčení Predators (aby se později přesunul do Rodriguezových Troublemaker Studios v texaském Austinu). Byl tedy nejvyšší čas obsadit… (více)