Tatínek

(festivalový název)

Daddy

Dokumentární

Česko, 2004, 92 min

Krásný pohodový film o Zdeňku Svěrákovi, kterého mám rád.(6.4.2016)

O životě a díle člověka, kterého má Bůh rád. Já osobně bych byl ale radši, kdyby byl Tatínek daleko víc o díle pana Svěráka než o jeho životě. Nu což, musíme být vděční alespoň za ty letmé pohledy do zákulisí Divadla JC nebo střípkovité ukázky stylu práce dua Svěrák&Smoljak.(21.12.2004)

Dle mýho jsou jen dva základní názory na tento dokument: buď máte Zdeňka Svěráka rádi - pak vás dokument vzal za srdce a nepustil ho ... Nebo se o pana Svěráka nijak zvláště nezajímáte a potom jste se podívali, vypli a vypustili. Já patřím do první skupiny. Pan Svěrák, jeho filmy a hlavně DJC mají v mým srdci svoje místo a proto byl pro mě Tatínek krásným, obohacujícím, milým a chytlavým výletem do Svěrákovýho světa a duše.(11.7.2007)

• Havenohome

Tento nekritický hold je dôležitý. Nechcene sa tu odkrýva gýčiarstvo Zdeňka Svěráka. "Tady jsem sedel a četl jsem toho Jiráska a takové slzy mě u toho kapali!" Jirásek! Na toho sa mu zredukovala celá česká kultúra. Presne v duchu kunderovského vylučovania hovna zo zorného poľa. Prečo som nikdy Svěráka nepočul verejne hovoriť o Ladislavovi Klímovi, Karolíne Světlej, Švankmajerovi, Vachkovi, Váchalovi, Teigem, alebo o Andrejovi Stankovičovi, alebo napríklad o tom Milanovi Kunderovi?................Tento otec národa, milovaný Cimrman vás prevedie cez Červené more!(26.5.2012)

Milé, vlídné, lidské, prostě svěrákovské.. Otec Svěrák se vždy obklopoval nesmírně zajímavými lidmi (Smoljak, Lipský, Uhlíř, Podskalský, Menzel), syn Svěrák to dal pěkně do kupy. Obdivuju ten um vykřesat i ze zdánlivě všedních momentů nosnou situaci pro danou scénu. Upřímné díky za všechny ty Dalibory Vrány, Edy Součky, Turky, Otíky, dědy Komárky, Františky Slámy, paní Jechové nebo Kolji..(21.4.2014)

• - Za kamerou stál Ivan Zachariáš, jeden z nejznámějších režisérů reklam vůbec. Na domácí půdě působí jen zřídka, je například režisérem výpravných spotů TV kampaně na pivo Stella Artois aj. (hippyman)

• - Několik záběrů bylo natáčeno v Měcholupech u Žatce, v Žatci samotném, hlavně ve školách, kde Zdeněk Svěrák po absolutoriu VŠ učil a dále pak na žateckém náměstí. (Frontie)