Tatínek

(festivalový název)

Daddy

Dokumentární

Česko, 2004, 92 min

Zdeněk Svěrák je okouzlující osobnost, jeden z mimořádných scénáristů, které máme. Je báječné, že mu jeho syn natočil takovou poctu, byť to mezi nimi (tak jako v každém normálním vztahu) někdy trochu skřípe.(7.7.2005)

Hezký dokument, budu věřit panu Svěrákovi ml., že to myslel vůči nám i otci upřímně.!!!(24.10.2011)

Milé, vlídné, lidské, prostě svěrákovské.. Otec Svěrák se vždy obklopoval nesmírně zajímavými lidmi (Smoljak, Lipský, Uhlíř, Podskalský, Menzel), syn Svěrák to dal pěkně do kupy. Obdivuju ten um vykřesat i ze zdánlivě všedních momentů nosnou situaci pro danou scénu. Upřímné díky za všechny ty Dalibory Vrány, Edy Součky, Turky, Otíky, dědy Komárky, Františky Slámy, paní Jechové nebo Kolji..(21.4.2014)

Tatínek je ve výsledku takový jako snímky dua Svěrák und Svěrák. Laskavý a příjemný. Zároveň i zajímavými informacemi naditý a přitom ožehavým tématům se nevyhýbající pohled na (nejen) uměleckou tvorbu našeho předního tvůrce.(16.2.2007)

"Neříkej mu hajzle, je to tatínek tvých vnoučat."(20.11.2011)

• - Několik záběrů bylo natáčeno v Měcholupech u Žatce, v Žatci samotném, hlavně ve školách, kde Zdeněk Svěrák po absolutoriu VŠ učil a dále pak na žateckém náměstí. (Frontie)

• - Za kamerou stál Ivan Zachariáš, jeden z nejznámějších režisérů reklam vůbec. Na domácí půdě působí jen zřídka, je například režisérem výpravných spotů TV kampaně na pivo Stella Artois aj. (hippyman)