Tatínek

(festivalový název)

Daddy

Dokumentární

Česko, 2004, 92 min

Jan Svěrák nezapře klasického filmaře a udělal všechno pro to, aby se vyhnul "mluvícím hlavám". Jenže na dramatický příběh má příliš nekonfliktního otce. :o) Aranžované výjevy, jak hodný pan Svěrák rozmlouvá s vnoučátky nebo se dojímá ve svém rodišti věru zápletku nevytvoří, takže jako berlička posloužil hojně publikovaný spor o Vratné lahve. Ostýchám se to vyslovit, ale skoro si myslím, že to byl od režiséra mírně amorální reklamní trik. 70%(30.11.2006)

Člověk by nevěřil, kolik pozitivních emocí se dá vložit do dokumentu o svém tatínkovi a přitom se vyhnout kýči.(15.10.2013)

S citem natočený dokument, jenž přináší i překvapivá fakta, která jsem rozhodně nevěděl (Smoljak a scénáře.) Je poznat, že to točil syn. Líbil se mi i závěr, ovšem Jana Svěráka nechápu (tedy hlavně jeho nechuť točit, i když si, jako někteří ostatní, ani zdaleka nemyslím, že by se snažil svými filmy "sám sobě stavět pomník".)(7.2.2005)

Dle mýho jsou jen dva základní názory na tento dokument: buď máte Zdeňka Svěráka rádi - pak vás dokument vzal za srdce a nepustil ho ... Nebo se o pana Svěráka nijak zvláště nezajímáte a potom jste se podívali, vypli a vypustili. Já patřím do první skupiny. Pan Svěrák, jeho filmy a hlavně DJC mají v mým srdci svoje místo a proto byl pro mě Tatínek krásným, obohacujícím, milým a chytlavým výletem do Svěrákovýho světa a duše.(11.7.2007)

velmi citlivo a prijemne natoceny dokument...naozaj som si ho uzil(24.3.2006)