poster

Tatínek

 • slovenský

  Tatínek

  (festivalový název)
 • anglický

  Daddy

Dokumentární

Česko, 2004, 92 min

 • larelay
  *****

  Nemozem dat menej... Jednoducho to nejde. Uzasna vec, po ktorej si poviete, ze mat taku krasnu milujucu rodinu, spokojny zivot za sebou a este vela pred sebou. Sverak je clovek, ktory na mna posobi dojmom, ze keby som ho stretla na ulici, asi by som ho objala a povedala "dakujem. " Tak DAKUJEM Zdenek a Honza. PS: Som rada, ze sme sa tych Vratnych flias dockali...(14.3.2007)

 • prkalil
  *****

  "Neříkej mu hajzle, je to tatínek tvých vnoučat."(20.11.2011)

 • Big Bear
  ****

  Nesmírně milá, hřejivě lidská, dojemná a příjemná záležitost. Zdeňka Svěráka mám zafixovaného jako dobrého a moudrého chlapa, milujícího inteligentní humor a češtinu (o Cimrmanově odkazu nemluvě). Oproti rozevlátým kotletám a tvavé čupřině let sedmdesátých mu plnovous a šediny dodaly charisma moudrých a vážných mužů. Stále má však v očích ty veselé jiskřičky. Dokument nahlíží do jeho soukromí, popisuje osobní a profesní vztah s jeho druhým já Ladislavem Smoljakem, či tvůrčí vztah se synem Janem. Vystupuje zde i jako dědeček a uspávání vnoučka na rameni bylo velmi dojemné... Navíc celý je proložen tipickým Svěrákovým humorem i moudrostí starého muže a člověka najednou napadne jaké to bude až tu on a jemu podobní nebudou... Poprvé mne to bolestivě zasáhlo u smrti Ladislava Smoljaka. Kdo je zastoupí? Nechci nikoho pohřbívat a panu Zdeňkovi přeji pevné zdraví, ale kdo tyhle sakra chytrý lidi nahradí ??? Tvůrců laskavého a inteligentního humoru u nás ubývá čím dál více a začínají být ohroženým druhem. ,,Když je někde zaděláno na legraci a ona pak nevykvete, tak to je hřích! " - Zdeněk Svěrák. * * * *(29.10.2011)

 • Oskar
  ****

  Jan Svěrák nezapře klasického filmaře a udělal všechno pro to, aby se vyhnul "mluvícím hlavám". Jenže na dramatický příběh má příliš nekonfliktního otce. :o) Aranžované výjevy, jak hodný pan Svěrák rozmlouvá s vnoučátky nebo se dojímá ve svém rodišti věru zápletku nevytvoří, takže jako berlička posloužil hojně publikovaný spor o Vratné lahve. Ostýchám se to vyslovit, ale skoro si myslím, že to byl od režiséra mírně amorální reklamní trik. 70%(30.11.2006)

 • RHK
  ****

  Krásný pohodový film o Zdeňku Svěrákovi, kterého mám rád.(6.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace