poster

Tatínek

 • slovenský

  Tatínek

  (festivalový název)
 • anglický

  Daddy

Dokumentární

Česko, 2004, 92 min

 • Falcor
  ***

  Synkův dlouhometrážní medailonek dobrosrdečného tatínka, povinně hladící po duši.(25.12.2005)

 • Aky
  ****

  Člověk by nevěřil, kolik pozitivních emocí se dá vložit do dokumentu o svém tatínkovi a přitom se vyhnout kýči.(15.10.2013)

 • baribal
  ****

  Pro všechny fanoušky Zdeňka Svěráka naprostá povinnost, dokument typicky Svěrákovsky přívětivý a upřímný. Na tohle tvůrčí duo otec a syn nikdy nedám dopustit!(28.6.2010)

 • bublajsa
  *****

  Dle mýho jsou jen dva základní názory na tento dokument: buď máte Zdeňka Svěráka rádi - pak vás dokument vzal za srdce a nepustil ho ... Nebo se o pana Svěráka nijak zvláště nezajímáte a potom jste se podívali, vypli a vypustili. Já patřím do první skupiny. Pan Svěrák, jeho filmy a hlavně DJC mají v mým srdci svoje místo a proto byl pro mě Tatínek krásným, obohacujícím, milým a chytlavým výletem do Svěrákovýho světa a duše.(11.7.2007)

 • nascendi
  ***

  Zdeněk Svěrák je môj obľúbený autor i herec, mám rád jeho humor, životnú múdrosť a som tolerantný k jeho bezkonfliktnosti. Oprávnene som sa tešil na Tatínka, od ktorého som očakával, že mi Svěráka ešte viac priblíži a odkryje neznáme skutočnosti z jeho života a tvorby. Očakávania sa bohužiaľ nenaplnili. V 92 minútach bolo samozrejme množstvo zaujímavého, ale aj dosť vaty a neužitočných informácií, ktoré majú význam akurát tak pre Zdeňka Svěráka. Diváka nemajú čím zaujať a skôr odkrývajú fixnú ideu mnohých slávnych ľudí, že úplne všetko z ich života je zaujímavé pre celé ich okolie. Taký pomerne neškodný, ale zbytočný narcizmus.(16.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace