Dům voskových figurín

• USA House of Wax (více)

Víkend, který začíná jako jeden velký úlet, se pro partu šesti přátel stává hrůzným bojem o přežití. Z jejich cesty na každoroční největší fotbalové utkání univerzit se stává noční můra v okamžiku, kdy jsou Carly, Paige a jejich přátelé nuceni přespat v lese. Již tak stísněnou atmosféru ještě zhorší hádka s tajemným řidičem kamiónu, a Carly má co dělat, aby usmířila svého přítele Wadea s bratrem Nickem. Když se ráno vzbudí, zjistí, že jejich auto bylo někým záměrně znepojízdněno. Není se tedy co divit, že přijmou nabídku odvozu do města Ambrose, které je široko daleko jediným lidským sídlištěm. Když se dostanou na místo, okamžitě je upoutá největší atrakce – Trudyho muzeum voskových figurín, které je plné soch, jež vypadají jako živé. A zanedlouho přijdou na šokující důvod toho, co jim dává tak realistické vzezření. Jakmile přátelé odhalí temné tajemství města, začne je pronásledovat šílený zabiják a oni stojí na počátku krvavé bitvy o přežití. Skupina se musí probít z města a nebo se navždy stát součástí sbírky Domu voskových figurín ... (oficiální text distributora)

D.Moore

Tak od tohohle filmu jsem nečekal vůbec nic... Ani to, že mu dám tři (no, jsou to spíš tři a půl) hvězdy. Kdyby neměl tak pomalý rozjezd, šel bych ještě výše. Prakticky až když uběhne třičtvrtěhodina filmu, začne se dít "něco pořádného". Ale zato se to nepřestane dít až do konce. Bráchové záporáci (jeden vypadá jako Ozzy, druhý jako nějaká vedlejší postava z La Piovra) jsou dobří, k tomu, aby naháněli hrůzu, jim nejvíce pomáhá vynikající Ottmanova hudba a chvílemi rutinní - chvílemi originální režie. Všechny ty "postavy" likvidují bez zbytečného okecávání, což určitě potěší, a na své si přijdou i milovníci hezky "masitých" záběrů.... "Rozpouštějící se" finále se mi líbilo moc (kameraman dostává jedničku s hvězdičkou), stejně jako pěkně vyjukaná Elisha Cuthbert, závěrečné mrknutí na diváka se mi spolu s Paris Hilton (která ovšem hrála to, co měla, to se jí musí nechat) už líbilo méně. Ale jsem spokojený. ()

ripo

Veta, kde sa vyskytujú slovné spojenia ako tínedžerský horror a vyvražďovačka už samé od seba neveštia nič dobré .... Po scénaristickej stránke to bolo more balastu s niektorými príšerne stupídnymi hláškami a dejovým tempom, ktoré sa tempo ani nedalo nazvať. Posuny v deji boli niekedy posúvané akoby nasilu buldozérom. Za povšimnutie stálo digitálne stvárnenie voskového domu a jeho záverečná deštrukcia .... Za najvydarenejšiu smrť považujem kreatívny výkon Paris Hilton ....0 ) ()

freddy

Na tenhle horor jsem zcela náhodou zamířil do kina, a to z toho důvodu, že venku byla zrovna třicetistupňová vedra a v multikině byla chladivá klimatizace, tak jsem šel do kina kvůli tomu, abych uniknul slunečnímu žáru a abych se zchladil. A ani nevím proč, ale vybral jsem si tento film. A byl jsem docela spokojený. Jedná se o originální teenagerovskou vyvražďovačku pomocí originálního způsobu smrti (zalití zaživa do vosku asi není nic příjemného). Musím říci, že jsem se při mnoha momentech docela bál. Mne se to prostě líbilo a považuji to rozhodně za jednu z těch lepších vyvražďovaček. Takže já jsem spokojený a s čistým svědomím mohu dát tři hvězdičky, protože o podprůměr se určitě nejednalo, ale tak moc originální to zase také nebylo, prostě průměr. Ale rozhodně jsem těch peněz za vstupenku do kina vůbec nelitoval. ()

JAn

Odpočinková a rutinní zábava na závěr uběhaného sobotního dne, která spíše než predělávku klasického horroru z 50. let připomene Wrong Turn a remake remakeu Texas Chain Saw Massacre. Prostě nic nového pod sluncem. ()

Davies182

Ale jo, dalo se to. Ufiknutý prstíček čouhající z mřížky neskutečně ruluje. Hilton je sice opravdu děsná herečka, ale také je dost sexy. Mile mne překvapila dobrá atmosféra, která se staré předělávce lepila po celou dobu stopáže na paty. Dechberoucí konec, a hlavně scénka v kostele si pak zaslouží velký palec nahoru. Líbilo. ()

Xmilden

Zas tak špatné to tedy nebylo. Už mám pokrk samých duchařských hororů. Tady se jedná o takový netradiční slasher. Vím dobře, že to úrovní nedosahuje třem hvězdičkám. Ale je to konečně aspoň změna. 50% ()

FlyBoy

Až na počiatočnú vatu, vcelku neškodný "slasher" s prijateľným "gore", Elishou Cuthbert, siamskými dvojčatami, gálonmi roztaveného vosku a reprezentatívnou popravou Paris Hilton, ktorej poctu neskôr zložila naša nebojácna "Chainsaw maid." Istotne pozerateľnejšie než "My bloody valentine", ale takisto na míle vzdialené od kvalít verzie z roku 1958. Pozor, kliešte! ()

Real Tom Hardy

Nostalgická kóma stredných nultých rokov v plnej paľbe. A začína pekne z ostra hneď v úvode, kedy nám po krátkom predstavení pôvodu voskovej zápletky súčasné dianie otvorí euforická fantázia menom 'Minerva' od Deftones. Prvá polhodina zastupuje dôležité prvky (teraz už vnímané nostalgicky) reflektujúce mid-00s – rock, nu-metal, adi súpravy, DCR kamery, Cadillac Escalade, Paris Hilton, MTV vibes, škaredé zvonenia na mobiloch a čil bez nich... Po nej nasleduje 90 minút vidláckej sadistickej tyranie dvoch bratov okupujúcich opustené mestečko uprostred lesa, ktorá je v niektorých momentoch pomerne explicitná. Možno je taktiež na mieste z deja, najmä pred koncom, cítiť zbytočnú prehrotenosť. A s príchodom záverečných titulkov aj uvedomenie, že si za tieto dve hodiny nebol ničím prekvapený. Vysokorozpočtová neoficiálna "prerábka" zabudnutého slasheru z konca 70. rokov s názvom Tourist Trap, ktorá nemá s predchádzajúcimi snímkami série (Mystery of the Wax Museum & House of Wax) okrem mena a múzea nič spoločné. Soundtrack je ale vážne neskutočný <3 (x) (9.9.2019) (6.6.2020) (8.9.2021) (12.10.2022) ()

Phobia

Horror pouze pro teenagery, starší diváky můžou zaujmout snad jen některé efekty. 40% - cílová skupina náctiletých ať si klidně přičte hvězdičku či dvě. ()

darkrobyk

-Zachráním tě!-Křup-Jejda, hlava...- Z původní klasiky si tenhle snímek vzal jen motiv vytváření voskových figurín z lidských těl. Problémem tohohle slasheru je zbytečná délka a více jak polovina filmu je nezáživná konverzace. Jsou tu sice světlé momentky, jako je jáma smrti, ale vše podstatné se odehraje v poslední třetině. Pochválit je třeba výpravu, kdy roztékající se voskové muzeum je výborně udělané. Z vraždění je nejlepší použití trubky coby oštěpu. Dojde na uříznutou hlavu, která ještě párkrát zamrká i odstraňování vosku z obličeje společně s kůží a masem. Závěrečné honičky jsou dobré a mají napětí. Omladina není příliš sympatická, v žebříčku blbů vede.....Wade, jenž by zasloužil vyvrhnout. Paris Hiltonová je vtipnou kulturní vložkou a její postava má pěkný osud. Za pozornost stojí hudba - mj. The Stooges, Marilyn Manson, Joy Division, My Chemical Romance, The Prodigy, Disturbed, Deftones ad. Hodnocení ponechávám z minula. ()

Jamal

Ani ne moc strašidelné, mnohem lepší než Bazén, mnohem horší jak Texaský masakr. Nejvíc jsem se asi vyděsil, když z těch zbytků zvěře koukala umělohmotná ruka. Povedené scény snad pouze zašitá ústa. Jinak škoda toho baráku z vosku. (( :: ()

juta

Dobrá podívaná, i když atmosféru čas od času pokazila "neherečka" Paříž, která by se neměla cpát před kameru a raději se věnovat hotelům a svému pejskovi. Zbytek je ale na hororové poměry docela povedený a udělat celý barák z vosku je opravdu umění. :-) ()

Fiftis

Herecký výkon protagnistov je nemastný-neslaný. V hlavnej úlohe sa tu objaví Elisha Cuthbert, ktorú poznáme zo seriálu "24". Inak v tomto filme som snáď po prvý raz fandil záporňákovi, keď zavraždil Paige, ktorú hrala známa bohatá dedička hotelov Paris Hilton, že ma ušetril od utrpenia z jej hereckého výkonu. Mimochodom jej vražda je celkom efektná. Záver filmu neprináša žiadne šokujúce odhalenia, film odporúčam len skalným fanúšikom hororu alebo keď potrebujete zabiť jedno nudné popoludnie niečím nenáročným. ()

Shakers

Na prvý krát dobre a zaujímave ale na druhy krát už ma to skoro vôbec nebavilo.Miestami dobre hororové a miestami dosť nudne a predvídateľne.Paris Hilton nemám rad a tu smrť som jej len doprial. 55% - 3* ()

ajuska

Vcelku nudná vyvražďovačka bez špetky atmosféry. Nechybí tu nic z tradičních žánrových klišé (jako zjišťování rodinného tajemství z novinových výstřižků, baseballová pálka coby zbraň, znovuobžívání padoucha, polonahá prchající oběť i často velmi otravné nelogické jednání postav). Celý příběh je tak naprosto předvídatelný a nezajímavý, pár nechutných záběrů a docela efektní roztavení domu už příliš dojem nevylepší. ()

Paldini

Já se nebojím dát tři hvězdičky, i když děj není nikterak ohromující, spíše naopak. Casting je naprosto hrozný. Takovou směsici netalentovaných a nesympatických ksichtů v rolích těch hodných jsem ve filmu dlouho neviděl (až na Chada Michaela Murraye, a ano i Elisha Cuthbert svým sexy tričkem nezabodovala). Za, co už herci nemůžou je scénář, který nutí postavy páchat naprosto dementní akce. Tak proč ty tři hvězdičky? No, ono mě přes všechny nedostatky bavilo. Záporáci byli oproti hlavním hrdinům téměř sympaťáci (hlavně smraďoch a Vincent) a finále ve voskovém domě nemělo sebemenší chybu. ()

Indiana

Mně se to náhodou celkem líbilo. Hráli v tom sympatičtí mladí herci (no i ta Paris Hilton mi tu nevadila), ty dvě hodiny mi utekly celkem dost rychle a atmosféra byla (chvílema jsem měl u toho trochu strach). Prostě takovej slušnej oddychovej horor pro mladý. ()

Kusko.t2

Veľmi odlišné spracovanie príbehu o dome z vosku, ktoré má len minimálne spoločného s House of Wax z roku 1958. Príbeh, efekty a vlastne všetko sa pretransformovalo na potreby diváka v roku 2005. Spravila sa z toho teenage vyvražďovačka, ktorých vraždy majú na svedomí dve siamské dvojčatá, ktoré nemali ľahké detstvo. Ich oddelenie bolo riskantné, avšak vzchopili sa. Keď boli malí „nalepila“ sa aj na nich práca s voskom, keďže ich mama s ním robila a v dospelom veku sú už dostatočne psycho a zručný pri práci s voskom natoľko, že pretvoria podľa svojich zvrátených chúťok svoje zabudnuté vidiecke mestečko. A do neho prichádzajú práve budúce obede, keďže majú problémy s autom a hľadajú tu pomoc, aby mohli čim skôr vyraziť na futbalový zápas, kvôli ktorému podnikli svoju cestu. Efekty sú celkom pekné, krvavé a špinavé. Čakal som od tohto filmu menej, príjemne ma prekvapil, aj napriek tomu, že je to omieľanie toho istého tak to malo nejaký šmrnc a atmosféru. Solídna novšia teen vyvražďovačka s dvojicou zručných psychopatov (a jedným v zálohe). Spokojnosť, ak pôjdete do toho bez hlbšieho premýšľania a nevadí klišé. ()

Silas

Nechtěně směšný horůrek s desítkami logických chyb a všelijakými nedostatky, megasilným mužem, který oštěpem prorazí okno od auta a další... věcičky (nechci spoilerovat). Vizuálně docela povedené, paradoxně drasticky více otevřené než kamarád Hostel, herecky ovšem značně nevyrovnané - zde bych vyzdvihl především charismatického Jona Abrahamse, který udržuje film jakž takž při životě (tvůrci věděli, proč ho nenechat zabít hned na začátku); i ta Elisha je nějaká podivně nevláčná, při jejích hláškách a gestech, které měla předvést to vlastně ani jinak nešlo. Velké finále završuje perfektně nezvládnutý snímek, nad nimž se dá jeden večer vcelku přežít. ()

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak