Dům voskových figurín

• USA House of Wax (více)

Víkend, který začíná jako jeden velký úlet, se pro partu šesti přátel stává hrůzným bojem o přežití. Z jejich cesty na každoroční největší fotbalové utkání univerzit se stává noční můra v okamžiku, kdy jsou Carly, Paige a jejich přátelé nuceni přespat v lese. Již tak stísněnou atmosféru ještě zhorší hádka s tajemným řidičem kamiónu, a Carly má co dělat, aby usmířila svého přítele Wadea s bratrem Nickem. Když se ráno vzbudí, zjistí, že jejich auto bylo někým záměrně znepojízdněno. Není se tedy co divit, že přijmou nabídku odvozu do města Ambrose, které je široko daleko jediným lidským sídlištěm. Když se dostanou na místo, okamžitě je upoutá největší atrakce – Trudyho muzeum voskových figurín, které je plné soch, jež vypadají jako živé. A zanedlouho přijdou na šokující důvod toho, co jim dává tak realistické vzezření. Jakmile přátelé odhalí temné tajemství města, začne je pronásledovat šílený zabiják a oni stojí na počátku krvavé bitvy o přežití. Skupina se musí probít z města a nebo se navždy stát součástí sbírky Domu voskových figurín ... (oficiální text distributora)

xxmartinxx

Několik silných momentů a hlavně fungující finále bohužel nezachrání pomalý rozjezd a neexistující respekt k záporákovi. ()

igi B.

Já teda dycinky raděj spíš ty křídy, než voskovky... Nakonec to ale stejně nejlepší je uhlem... ;o) . . . Nu, ale zase v rámci žánru - jistá originalita se tomuhle >dílku< upřít nedá... - - - - - (Poprvé viděno 23.1.2009 na tv Prima, komentář zde jako mnohý, v paraf(rázích;-)ínu inu rozpuštěný - 24.1.2009) ()

Shit

Naštěstí jsem od filmu nečekal žádný zázraky a tak mi vůbec nevadilo, že děj je občas trochu nedomyšlenej a že je to založený jen na krvavých scénách bez nějakýho většího napětí, ale i přes ty místy brutální scény mi to stejně jako horor moc nepřipadalo, snad jen když se Paris Hilton snažila hrát . Jenže tyhle nepovedenosti jsem moc nevnímal a tak jsem se u toho bez větších problémů mohl bavit dobře a závěrečná scéna v domě voskových figurín je asi nejlepší částí filmu a nechává zapomenout na nepovedený děj a haldu nesmyslů. A s Elishou ve filmu tomu prostě míň než 3 dát nemůžu ()

Djoker

Mám takové pravidlo. Po skončení filmu s Paris Hilton automaticky ubírám pět hvězdiček. I tady jsem to udělal. Jenže je tady ještě jedna osoba, u které naopak po každém filmu pět hvězdiček přidávám. Správě, je to Elisha. Celkově se jedná o slušně ujeté béčko, kterému nechybí krev, psychopati, pěkný kluci a sexy holky. Najde se tu i několik napínavých scén a vypnout film před velkolepým finále by byla určitě chyba. ()

choze

Jelikož jsem naposledy komentoval jiný slasherový počin na stejné kvalitativní úrovni a sice VALENTINE, nedá mi to, abych oba tituly nesrovnal. Oba jsou krajně klišoidní, nenápadité, předvídatelné v jakémkoli sebebanálnějším detailu a celou dobu balancují na hranici nudy. Mají rovněž společný svůj jediný klad - velmi pěkné, známé dívčí tváře, což ale má svou stinnou stránku (jsou příliš známé nato, aby ukázaly kozy). DůM VOSKOVÝCH FIGURÍN ale poráží VALENTINE díky svému roztomile za vlasy přitaženému námětu a slušnému gore. Co se týče hereckých výkonů, od obou (mých oblíbených) děvčat jsem čekal o něco víc (a tím nemyslím ty kozy), ale v případě Paris to nebyla až tak její vina, protože měla zatraceně málo prostoru. Snímek tak opanoval sympaťák Chad Michael Murray, který vyfasoval postavu správného drsňáka, ke kterému ještě dlouho předtím než se něco stane upíráte veškeré své naděje, že až půjde do tuhého, on všechny zachrání. Film je produktem Zemeckisova/Silverova studia Dark Castle Entertainment a ze všech jeho velmi, velmi nenáročných vehicles (DůM HRůZY, 13 DUCHů, LOĎ DUCHů, GOTHIKA) mi zatím sedl nejlíp. Do kina ale dle mého soudu žádný z těch filmů rozhodně nepatří. ()

Dudek

Přiznávám bez mučení, že jsem se velmi těšil, ale už u první scény mi zamrzl úsměv na rtech. Strašidlácké písmo oznamuje rok konání a mi máme tu čest sledovat první zbytečnou scénu, která nám vypráví, jak vraždící monstra vznikla. Při přechodu do součastnosti překvapí zejména old režie, která se snaží vymykat se zbytečným filtrům a spíše si užívá starých dobrých detailů. Bohužel tvůrčí tým nepobral špetku talentu, takže ani z těch nejlépe napsaných scén nedokáže vytěžit kapku napětí (ten trapný nájezd do kampu, první zabití...). Absence atmosféry se vleče celou stopáž a už už jsem se začínal bát, že tenhle snímek opravdu nemá co nabídnout. Jediným štěstím tak zůstává nijak úchvatný závěr, který opět přímo šokuje neschopností tvůrců, jenže má alespoň pár příjemných překvapení. Rozdělení dvojčat, opětovné spojení, roztékání se domu to sjou všehovšudy tři scény, na které hned nezapomenu. Abych všechno nenechával jen režii a kolektivu, musím pořádně profackovat i scénáristy, kteří nám představují nejdementnější hlavní postavy (zejména Wade je prostě idiot), jaké jsme měli tu čest vidět. Jejich drzost, když všude lezou, rozbíjí věci a šahají na to co jim nepatří ve fázi, kdy jim vlastně o nic nejdou snad ani nezná mezí, takže jsem si dokonce přál, aby jejich vražda byla mnohem násilnější. Nejsympatičtější a zároveň nejlépe zahranou postavou se tak k mému velkému překvapení stala Paige, ovšem ta dostala trestuhodně málo prostoru. Celkově nejhrůznější scénou je představení loga produkční společnosti a nejpovedenější ve filmu - krom samotného závěru - Paris ve stanu a příjemné video nahrávky v kempu. Ohromná nuda a hlavně zklamání. ()

Gilmour93

Promítnout mi tohle na planetě Parafínů, tak okamžitě ve stylu Rimmera vydám směrem k režisérovi povel, ať na mě přestane vejrat, padne vedle Gandhího k zemi a dá si 50 kliků. A hned! Karty se na začátku rozdávají tak dlouho, až hráči u stolu málem usnou a poté nastupuje stokrát viděné vraždění zabalené v klišé, jenž uspíší definitivní roztavení tohoto chatrného hororového domečku z vosku. Snad jej trochu zbylo na depilaci dlouhých nožek Paris a navazující podsukňový "úsměv č.2" pro objektivy bulvárních fotografů. Stejně je mi záhadou, jak ta trubka mohla hoteliérově dcerušce ublížit, když prošla částí těla vyplněnou vakuem.. Já tě vidím, Jaume..! ()

Aluska88

Další z pestré řady teenagerovských vyvražďovaček typu parta mladých lidí, cestujících na zápas, koncert, atd. kontra šílený zabiják páchající své aktivity v podivném městečku, které často není ani vyznačeno na mapě. Naprosto fascinující herecký koncert "pipky" Hilton dodá první části filmu opravdu netušený rozměr. Světlými místy filmu jsou chvíle strávené ve voskovém domě šílených bratrů a také voskové figuríny. Docela se mi líbil závěr filmu, odjezd přeživší dvojice v autě, záběr kamery ze zadního skla a následné vytažení kamery z pod bundy plus hudba. Až příliš nápadné podobenství s koncem filmu Psycho 3. Tam ovšem Norman Bates vytáhl zpod svého saka jiný předmět... ()

sniper18

Je to mierne nadpriemerný americký horor. Má celkom dobrý príbeh o skupinke mladíkov, ktorí vyrazia na vzdialený športový zápas, ale kvôli problémom s autom musí časť z nich dočasne zostať na mieste pri opustenom mestečku, ale zistia, že tam vyčíňa dvojica vrahov, ktorí zo svojich obetí robia voskové figuríny. Spracovanie nie je ničím výnimočné, ale ani nie je zlé, po klasickom zoznamovacom úvode už postavy prídu na miesto neďaleko mestečka, kde sa už začne hlavný dej, síce by filmu prospela trochu lepšia dynamika, pretože vždy trvá, kým sa dej výraznejšie posunie, ale aj tak sa na to dá bez problémov pozerať, nudných miest je minimum a celá tématika s múzeom je zaujímavá a tak to ozvláštňuje aj nedôležité scény, ale po hodine filmu sa to už celkom rozbehne a záverečná fáza je pomerne dobre zvládnutá. Ako horor tento film moc nefunguje, ale určite obstojí ako slušný thriller, keďže miestami som spokojný s napätím, len by to chcelo aj nejakú atmosféru. Čo sa týka krvavých scén, tak ich nie je až tak moc a ani nie sú ničím výnimočné a to ani drsnosťou, ktorú by som vo svojej kategórii označil len za mierny nadpriemer, ale aj tak väčšina z nich je celkom dobre zvládnutá, obzvlášť smrť Paris Hilton. Ale skôr ma tu zaujali rôzne naháňačky a ukrývanie sa pred vrahom, hlavne slušné scény v kostole alebo v kine. A páči sa mi aj vizuálne dobre zvládnutý záver. Herecké obsadenie je pre tento typ filmu dostatočné, nikto neprekáža a minimálne Elisha Cuthbert a Jared Padalecki aj potešia. A spokojný som aj s rozdielnou dvojicou vrahov. Réžia nie je zlá, štandard si splní, ale nič navyše a technická stránka je vydarená. Dom voskových figurín nie je žiadny klenot, ale jeden z tých pozerateľných amerických moderných hororov, ktorý aspoň raz určite dokáže pobaviť. 62% ()

genetique

Som zvedavý, ktorá hviezdička príde ďalšia narad aby naláala diváka na ďalšiu stupídnu debilinu. Toto sa skoro nedalo pozerať a škoda, že som nevidel iné voskové dielko, aby som mohol porovnať. Navyše niečo podobné roztiahnuť na skoro dve hodiny to bola sabotáž jak sviňa! Ale párkrát som sa zľakol, aby som nekrivdil. 45%. ()

Eliott

Takto nízké hodnocení nejsem schopen pochopit. Když jsem se na film díval, tak vše šlape perfektně. Sympatické hlavní postavy, dobře zvolené odlehlé městečko s dobrým příběhem, občas i strašidelné a brutální scény. Dávám 4 hvězdy v jejich spodní hranici 70% ()

Hitman_47

Konečně tu máme zase nějaký fajny....a ne "japonský remake"...americký horror. Sice taky remake, ale celkem povedený. Tak si to nějak shrneme: Máme tu několik postaviček...je tu krásná Elisha, potom šampón (který chodí s Elishou...že by klišé?), pak dementní Paris (ale v jedné scéně málem odhalí bobříka "cudnosti"...takže malé plus), následně jednoho bohatého nigga, (který čekal na šoust moc dlouho...až se ho nedočkal)(s hodně NICE autíčkem...my favourite, jo ještě je tu hovnař (takový ten funny guy, co musí chcípnout...další klišé), poté Nick (je to celkem fajn týpek)...potom už tu je jen vidlák (sympaťák) a dva bratřičkové. Hmmm, jo postavy celkem rozmanité...ale co, dyť stejně skoro všichni chcípnou (a to je to, oč tu běží)...a když už jsme u toho hebání, tak musím jedině pochválit....krásné, naturalistické a brutání (na dnešní horrory určitě). Tenhle horrůrek se poved (a nikdo to nedokáže docenit....jen já a pár dalších). ()

kitano odpad!

Co mam o tomto kusku napisat? Asi tolko, ze nam pani z hollywoodu naservirovali dalsiu vyvrazdovaciu sracku, ktora sa fakt tazko rozychava. To aby si clovek daval pozor aky americky film si pusta :( 0/10 ()

Kaka

Pekelná porce nudy, přes kterou je skutečně kumšt se prokousat. Nápad s voskem je originální, ovšem naplno využit je až v posledních deseti minutách. Paris Hilton je vyloženě trapná a nechápu, jak jí mohl někdo obsadit. Atmosféra prakticky nulová a tuny klišé byly k vidění na každém metru. Rozuzlení děje je taky poměrně na palici a tak se dočkáme jen několika velmi efektních a taky brutálních zabití, které jsou skutečně jen pro silnější povahy. Herci tradičně toporní a překvapivě ani Elisha Cuthbert po herecké stránce nic moc. Nevýrazná hudba, nevyvážená režie. Jednoduše od tohoto zvratku raději ruce pryč. Další z čistě rutinních produktů, kterých můžeme vidět v současné produkci stovky. ()

akisha

Zábavná kravina, která je zábavná svou blbostí. Typický teenage-vyvražďovák s asi dvěma celkem působivými scénami, tlupou nesympatických adolescentů (aspoň že tam je ta Elisha) a voskovým muzeem. Scény v něm patří k tomu nejlepšímu ve filmu. O strachu či napětí nemůže být řeč, dokonce ani lekačky nefungují, ale v rámci možností nabízí film dost vtipných a zábavných okamžiků (Paris Hilton, malíček, pianista atd.). ()

castor

Společnost Dark Castle vyprodukovala už slušnou dávku hodně nepřesvědčivých hororových thrillerů (Gothika, Loď duchů), tentokráte si mě ale kupodivu docela získala remakem nepochybně zručnějšího originálu. Šestice přátel míří na fotbalový zápas, ale osudnou chybu udělají hned v polovině cesty, když se rozhodnou přespat v lesích nedaleko nenápadného městečka, na kterém se vypíná dům voskových figurín. A jsme v teenagerském hororu, tudíž je „pochopitelné“, že mladé a nerozvážné maso často nenapadne v zásadních situacích nic lepšího, než se rozdělit a do pootevřených dveří vstupovat osamoceně. Čeho bychom se ale pak měli bát? Přesto mi úvodní seznamování nudné nepřipadalo (co v obdobných vyvražďovačkách očekáváte?), i když je zřejmé, že gradování přijde až ve městě „mrtvých“ – režii nechybí nápad, brutalita nabere na obrátkách (osa Elisha-kanál-prst) a snímek nám přichystá nečekaně výživné finále těžící z faktu, že sám ústřední dům stojí na voskových základech (nepitvejme raději ale fakt, že rozpálený vosk by naše hrdiny dokonale popálil). Herecky film představuje asi to, co veškerá hororová produkce: Paris Hilton je tu jen jako plakátové lákadlo, v čemž nevidím nic špatného, Elisha Cuthbert herecký talent nepochybně má (The Girl Next Door), tady ale o oscarové výkony rozhodně nejde!! Nemyslíte? Asi jsem byl moc tolerantní (ale předvídatelných je 80% dnešních hororů, o logických chybách nemluvě), výsledek mě ale uspokojil. PS: Paris nabídne i malý odkaz na své slavné video. ()

Rex Mundi

(pozor, určite obsahuje spoilery, ale nemôžem si pomôcť!) Na kieho boha má táto zlátanina 113 minút, to nikdy nepochopím. Bohužiaľ, ani svižného rozjazdu sa človek nedočká, pretože prvé dve tretiny filmu sú príšerne nudné a keď začne zabíjanie, ani jednu postavu už neľutujete. Tínedžeri sú takí tupí, že si zaslúžia umrieť čím skôr aj za to, že všetky ich stupídne vety už ste stokrát počuli v iných tínedžerských hororoch. Najviac pudu sebazáchovy a zdravého rozumu (ale len v porovnaní s ešte väčšími hlupákmi!) mala na moje veľké prekvapenie postava Paris Hiltonovej - no ani tej to nakoniec veľmi nepomohlo. Scenár je jedna vykrádačka za druhou a zo záberov vysvetľujúcich to, čo divák už 15 minút vie, mi bolo zle. Jediná originálna vec v tomto filme (ani to si nie som istá) boli tie tony vosku na záver. A jasný odkaz na možné pokračovanie? - to už sa mi chcelo zavyť zo zúfalstva! Takýto trapas sa dá krásne vyjadriť zvolaním hrôzy, ktoré zo seba vydal môj priateľ pri záverečných titulkoch: "Na toto potrebovali dvoch scenáristov?!?" ()

MM_Ramone

Vysoko potenciálny horrorový námet je tu nehanebne zmršený príšerným teenagerským spracovaním. Celé to pôsobí naivne, jalovo a nudne. Neverím, že sa najde divák starší ako dvadsaťpäť rokov, ktorý by to ocenil aspoň troma hviezdičkami. Toto je horror súci tak akurát pre stredoškolákov, aj to len pre tých, ktorí ešte nie sú v tomto filmovom žánri zabehnutí. Slabota. ** ()

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak