Nová noční můra

• USA Wes Craven's New Nightmare (více)

Natáčení nového dílu Noční můry v Elm Street se odehrává v zákulisí filmu, ale i na place. Nechybí tu herečka Heather, která před lety vytvořila v prvním díle celé série hlavní roli dívky Nancy a později si zahrála i v třetím dílu odbornici na sny. Po skončení natáčení záběrů se nečekaně začne hýbat Freddyho rukavice, dva techniky zabije a Chase (manžela Nancy) řízne do ruky. Heather se náhle probudí a zjistí, že vše byl jen zlý sen, vydechne si, ale pak si všimne, že manžel má opravdu ruku pořezanou. Studio nabídne Heather roli v novém dílu Noční můry v Elm Street, ke kterému píše scénář Wes Craven, ale ona to odmítne! Dovídá se, že manžel na filmu už pracuje a telefonuje mu a prosí ho, aby se vrátil domů. Chase za volantem cestou domů usne, havaruje a náhodou ho zabije Freddyho rukavice. Syn Dylan se také chová podivně, nechce spát, protože se bojí „zlého pána“. Po dalších incidentech, které se svým způsobem týkají filmového přízraku, jede za Wesem Cravenem, aby se ho zeptala na scénář. Tvůrce však doposud neví jak příběh dopadne... Poslední souboj svede Nancy (Heather) v podzemním světě, kde objeví scénář k novému filmu z cyklu Noční můry v Elm Street a kde se setkává nejen se svým synem Dylanem, ale i s Freddy Kruegerem. (Rodriguez)

Aurus odpad!

0/10. Musel jsem tu svoji původní recenzi upravit protože byla příšerná. Tenhle film je nesnesitelný odpad a jeden nebo i možná ten nejhorší film co sem kdy v životě viděl. Apsolutně nechápou co tenhle film měl znamenat. Freddy není zde děsivý a ani vtipný. Tohle pokračování je ještě horší než šestý díl. ()

zdeny99

Pomalu plynoucí, o to napínavější Freddy Krueger. Noční můra tentokrát z úplně jiného pohledu, než ji známe. Heather Langenkamp tu hraje sama sebe a k 10. výročí uvedení prvního dílu k ní prostoupí opravdový Freddy Krueger. [2907. hodnocení, 215. komentář, 56%] ()

strikeman

Jak tak sleduji, Nová noční můra je film s hodně rozporuplným hodnocením. Já myslím, že se "Otec Freddyho" Wes Craven zhostil zamýšleného posledního a v pořadí už sedmého pokračování příběhu velmi důstojně a bereme-li v úvahu, jaké s prominutím "sračky" (viz např. 2. a hlavně 6. díl) vytvořili jeho pokračovatelé, nemůžeme se snad ani divit, že se Freddymu ještě jednou pokusil napravit reputaci. Poctivých 65% ()

Wolvie

Craven se vrátil a sním i Noční můra jak ji mám nejradši.Obrovské překvapení a Freddyho comeback ve velkém stylu.Pět je možná moc,ale takový film rád mírně nadhodnotím. ()

Hapretor odpad!

Totální Cravina! Vlastně se tady splácalo vše z předešlých "můr" a já jsem z koukání na to měl také noční můry. Tímto mi pan "Mistr hororu" - Wes Craven - dokázal, že umí být opravdu mistrovsky neoriginální. Ztráta času a zbytečné namáhání očí. ()

Heroine

Wes Craven si zřejmě potrpí na hříčky se scénářem napsaném ve scénáři. Až se u toho divákovi zamotá hlava. Mě to docela pobavilo, ale jinak Noční Můře neholduju, je to podle mne trapas. ()

SidneyP

Horšího herce na roli Dylana fakt nemohli obsadit, nevěřil jsem mu ani nos mezi očima, byl naprosto k smíchu. Film samotný vypadal celkem obstojně, hlavně triky v něm jsou už úplně o něčem jiným než v dílech předešlých. Jako zakončení starý Noční můry bych to možná i bral, ale kdyby chtěli, mohli si s tím dát větší práci a zakončit to celý s lepší fanfárou. 60%. ()

helloween93

Ačkoliv se k sérii vrátil Wes Craven, mě to nevzalo. Chybí tu Freddy s jeho černym humorem, film se snaží být vážný, ale nedaří se mu to. Vražd je tu málo a o originalitě se vůbec nedá hovořit. A nezachrání to ani Nancy s jedničky a trojky. ()

Junys

Po natáčení filmu Nightmare on Elmstreet se v zákulisí z ničeho nic začne hýbat Freddyho rukavice. Heather se probudí a zjistí že to byl sen. Ale od té doby cítí že se děje něco špatně. Heather dostane nabídku že může hrát v novém dílu Noční můry ale tu odmítne. Zjistí že její manžel na filmu už nějakou dobu pracuje a ze strachu mu telefonuje aby se vrátil domů. Když se její manžel vrací usne za jízdy, zabije ho Freddyho rukavice a havaruje. Každý další večer se její syn chová divně a bojí se zlého pána ze snu. Heather pak jede za Wesem Cravenem aby zjistila jaký je scénář ale Wes neví jak příběh dopadne. V posledním snu Heather objeví scénář k nové Noční můře ale objeví svého syna i Freddyho. Lepší jak 6 díl a horší jak ostatní díly. Krve taky bylo málo, příběhově takový suchý. Myslím že kdyby se tato série zakončila trochu poupraveným 6 dílem tak by to bylo asi nejlepší. Za mě 2* 40% ()

Raziel_cz

Z Nočních můr ta jediná, která mě fakt bavila. Ne že by neměla svoje problémy – je v ní málo Freddyho (i když jasně, o něm to tentokrát úplně není) a na konci je to vlastně docela loser (ale vypadá zatraceně hrozivě, to zase jo), chybí nějaké zásadnější ohýbání reality a bitka s Rexem, totálně promrhaná příležitost je absence setkání Krugera s Englundem a klidně by to sneslo o půl hodiny zkrátit, protože ten začátek, neustále omílající to samé, je na zabití –, ale atmosféra blížící se pohromy je dokonalá, Dylan maximálně creepy a když vypukne peklo, stojí to za to. Nemluvě o chytrém scénáři, co strčí spoustu jiné metafikce do kapsy už jen tím, jak nenásilně meta je, díky čemuž si ty přesahy užijete, aniž by vás to vytrhlo z filmu. A v neposlední řadě – Freddy je znovu efektivně děsivý. Tohle si v budoucnu rád zopáknu. ()

Mr.FreeZer

Poslední díl noční můry v Elm Street je světlou vyjímkou oproti předchozích dílům. Je vidět, že se toho chopil režisér, který to všechno začal. Líbí se mi myšlenka tohoto snímku i když trochu mi tu chybí víc vražd ze snů. Ale i tak Wes Craven zakončil série o Freddym obstojně. ()

Fat'Fatal

Víc sedí název Tragická noční můra... I když to točil duchovní otec Freddyho, už jen scénář o scénáři je téma, které když se nezpracuje dobře, vyjde jako naprostá blbost. Robert Englund je tu víc v civilu než v masce, mechanická ruka je naprosto trapná, stejně jako nová maska Freddyho ... Nepovedený díl, dvě hvězdy dávám za Heather a Rexe :) // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Professor Zoom

Slabééééééééééééé. Na to že Wes Craven natočil horor ktorý zmenil históriu hororov (1984), sa mi jeho posledný diel s Freddym skoro vôbec nezdál. Vraždy neprepracované, Freddy bol dosť slabý a skoro stále iba kričal. 25% - 2* ()

Kingjiri

Ach jo, z počátečního nadšení z nápaditýho námětu a návratu Wes Cravena, kterej dokonce hraje sám sebe se poměrně rychle vyklubala hodně nudná podivaná. Scén s Freddym je jako šafránu, pořádně se ukáže vlastně jenom ve finále, kde se objeví jedinej zajímavej nápad (jazyk). Navíc mi upgrade vzhledu Freddyho obličeje vůbec nesed, působil hodně uměle a dřívější maska byla mnohem lepší. Závěrečná pointa, ale i celej příběh byly dost průhledný a z pozitivních věcí ve výsledku zustala jenom místama zajímavá atmosféra a Cravenova filmařina. Rád bych někde našel aspoň slabou průměrnou třetí hvězdu. Jenže vzhledem k dlouhý stopaži způsobující velkou nudu prostupující značnou část bijáku a nenaplněnejm očekáváním od návratu Wese Cravena fakt nemůžu dát víc než dvě hodně silný hvězdy. ()