Nová noční můra

• USA Wes Craven's New Nightmare (více)

Natáčení nového dílu Noční můry v Elm Street se odehrává v zákulisí filmu, ale i na place. Nechybí tu herečka Heather, která před lety vytvořila v prvním díle celé série hlavní roli dívky Nancy a později si zahrála i v třetím dílu odbornici na sny. Po skončení natáčení záběrů se nečekaně začne hýbat Freddyho rukavice, dva techniky zabije a Chase (manžela Nancy) řízne do ruky. Heather se náhle probudí a zjistí, že vše byl jen zlý sen, vydechne si, ale pak si všimne, že manžel má opravdu ruku pořezanou. Studio nabídne Heather roli v novém dílu Noční můry v Elm Street, ke kterému píše scénář Wes Craven, ale ona to odmítne! Dovídá se, že manžel na filmu už pracuje a telefonuje mu a prosí ho, aby se vrátil domů. Chase za volantem cestou domů usne, havaruje a náhodou ho zabije Freddyho rukavice. Syn Dylan se také chová podivně, nechce spát, protože se bojí „zlého pána“. Po dalších incidentech, které se svým způsobem týkají filmového přízraku, jede za Wesem Cravenem, aby se ho zeptala na scénář. Tvůrce však doposud neví jak příběh dopadne... Poslední souboj svede Nancy (Heather) v podzemním světě, kde objeví scénář k novému filmu z cyklu Noční můry v Elm Street a kde se setkává nejen se svým synem Dylanem, ale i s Freddy Kruegerem. (Rodriguez)

adamo_znk

Tohle pokračování přináší vcelku zajímavý a originální nápad, jak vytěžit se série další porci zábavy. Myslím, že je to nejlépe natočená a ozvučená noční můra a potěšila mě hlavně účast původních herců v rolích .... no ... původních herců. Naopak Freddy je trestuhodně nevyužit, závěrečná bitva podprůměrná a celkově film nestojí na freddyho brutálních vraždách, což byla vždy deviza všech předchozích dílů. Celkově jsem se ale bavil slušně. ()

Seabeast

Návrat otce série o Freddym Kruegerovi na scénáristickou a režisérskou stoličku je opravdu znát. Řeč je samozřejmě o Wesu Cravenovi, který v tomto sedmém díle dokonce ztvárnil sebe sama a přišel s netradičním koncepčním pojetím "filmu ve filmu". Vrací se k duchu původního dílu, přinaší staré známé postavy, které také hrají svojí maličkost a jsou nazývány svým pravým jménem. Freddy taktéž prošel proměnou a je hrozivější než předtím. Člověk si říká, že je po těch předchozích paskvilech všechno v pořádku, ale tento návrat a zakončení celé ságy je dle mě nepříliš vydařený. Možná o něco koukatelnější a záživnější než všechno ostatní (dvojka, čtyřka, pětka, šestka), ale rozhodně bych ho neřadil k dílům, které vám utkví výrazně v paměti. Freddyho pojetí bez špetky jeho osobitého černého humoru je nezajímavé až šedé jako myška. Má zde opravdu málo prostoru a jeho charakter takřka nemá žádný význam. To samé příběh, který se přílíš upíná na malého kastrolovitého chlapečka a jeho noční děsy - postrádá atraktivnost ke sledování. Čekal bych od Cravena o dost víc, ale Nová noční můra je docela zklamání, která jako satisfakce po pochybných pokračování nefungovala, jak měla. P.S. Po poctivém shlédnutí celé sedmidílné série mám jasno. Pokud chcete ušetřit čas a seznámit se s filmy o Freddym Kruegerovi, pusťe si první díl Noční můra v Elm Street a následně navazující třetí díl Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna. Zbylé s klidem přeskočte, protože o nic vskutku nepřícházíte. Možná tak o drahocený čas a ukousané nehty z nudy. ()

corpsy

Tak toto je viac ako dôstojné ukončenie Freddyho harašenia. Vrátil sa s ním jeho tvorca a vymyslel naozaj zaujímavý príbeh, ktorý obalil v niektorých momentoch do nervy drásajúcej atmosféry. ()

liquido26

Zajímavý nápad, který oživil "zahnívající" sérii, jedná se o jedno z nejlepších pokračování, ale kdyby to bylo kratší, tak bych se vůbec nezlobil. ()

Andersis

Freddy je tu strašidelnější a jiný. Má jiný kabát a jiné břitvy na rukou. Ale moc sem si ho tu neužil.Moje pořadí dílů 2, 3, 1, 4, 5, 6, 7. ()

fcreading

Po otrasnej šestke prichádza návrat k znovuzrodeniu celej sérii. Wes Craven nenechal nič na náhodu a aspon z časti sa priblížil k kultovnej úvodnej sérií a pokračoval tam, kde to začalo. Skoda len, ze tempo film stratil už po úvodnej scénke 60 percent. ()

Zayl

Jaký ortel si odnese doposud poslední díl jedné slavné série? Wes Craven se vrátil, aby důstojně zakončil to, co kdysi sám začal. Přiznám se, že po šestém dílu nebylo kam spadnout a tak jsem byl mile překvapen, že nejde pouze o výkřik do tmy, ale o ničím neředěnou zábavu, ve které Wesův setrvačník bez větších ofrků boří mýty a navíc si z nich dělá legraci. Pouze mi trochu vadilo, že Freddymu sebral jeho pověstný sarkastický humor, s čímž nemohu sympatizovat, zrovna tak jako s jeho novou maskou. Ať už to bylo s touto za léta nabobtnalou sérií jak chce, prozatímní tečka sedla na své místo skoro tak, jak bych chtěl. ___ Můj žebříček série: N1, N3, N4, N5, N7, N2, N6 ()

Krt.Ek odpad!

Pro mě je tento film urážející. Je to absolutní znevážení toho, co pro mě znamená jméno Freddy Krueger. Wes Craven se snaží vrátit k čisté hororovosti série. Pokud vím tak jenom první díl byl čistokrevný horor (bohužel jsem ho zatím neviděl) další už jsou povedené hororové parodie. A tu vězí můj největší problém. Mám tuto postavu spjatou se špičkovým černým humorem. Ten tu bohužel absolutně chybí. Pro mě je to zklamání, které bych byl možná schopen odpustit v případě, že by tento film byl povedený horor. A to není ani náhodou. Místo toho abych se alespoň trochu bál o hlavní postavy jsem jim přál rychlou smrt, protože mě neskutečně štvali. Hlavně to malé děcko. Možná budu za provokatéra, ale příběh mi taky přišel dosti nudný. Jako dějiště bych si spíš představoval opět nějakou ulicí s nic netušícími teenagery než natáčecí studium. I když přiznám, že nějaký horor s tohoto prostředí by mohl být povedený. 5% ()

mysiak

Film na pomedzí seba irónie a seriózneho hororu...istá znalosť predošlých dielov podľa mňa nie je nutná, je to pozerateľná záležitosť a Robert Englund, nie Freddy je fajn...vynikajúci záver série... ()

Ghostface2

Skvělé! Tento díl se mi hrozně líbil. Hodně mě potěšil návrat Heather Langenkamp. Tento díl je také hodně strašidelný a docela i krvavý. ()

PKD

Výborný nápad s tím, že herci/postavy hrají sami sebe. A že jde v podstatě (jak napsala Mořská Obluda:) o film ve filmu. Ale přesto to na více jak max. 3.5 nevidím. :( No, i tak to není málo. Je to lehce nudný, ale za to velmi kvalitní film/díl, který je již svým vyzněním, významný a neměl by se ignorovati. ()

gogos

Jestli je něco hustý, tak tohle. Krueggera mam vskutku rad a tohle je jeden z nejlepsich dilu, i kdyz v poradi uz asi 7. Je to perfektne pojate, vtipne, napinave, obcas se i leknete. Paradni hudba, Englund jako "herec Kruegger" je perfektni. Jedine co mi vadilo je prilisna slozitost deje, ktery se az brutalne zamotava. ()

K.I.N.G.

Pár dobrých scén se utopilo v moři sraček a o Fredově masce ani nemluvím. Film o hercích, kteří hrají sami sebe asi ani jinak dopadnout nemohl. ()

Trevor

Návrat Freddieho pod taktovkou wesa Cravena, ktorý vo filme vystupoval ako on sám bol jedným z lepších pokračovaní Nočnej mory, aj keď sa našlo mnoho slabších momentov ako nápad to nebolo zlé, najmä s ohľadom na obdobie v ktorom film vznikol. ()

balba

Zajímavý návrat režiséra W.Cravena k Nočním můrám.Skvěle vymyšlené propojení reálného světa Hollywoodu a legendě o Freddy Krugerovi. ()

Martin741

New Nightmare je len lahko nadpriemerny horor, ktory ma zaujimavy napad pribeh v pribehu, aspon trochu hustnucu atmosferu a hlavne : na reziserskej stolicke opat sedi Wes Craven, ktory je mimoriadne zrucny hororovy reziser. 74 % ()

cariada

Jednoznačně nejhorší díl celé serie!! Spojení filmu o filmu bývá tragické a tady se to potvrdilo doslova. Hlavní dětský hrdina byl zoufalý. Freddy se objeví až po hodině. Já se u toho děsně nudil. ()