Nová noční můra

• USA Wes Craven's New Nightmare (více)

Natáčení nového dílu Noční můry v Elm Street se odehrává v zákulisí filmu, ale i na place. Nechybí tu herečka Heather, která před lety vytvořila v prvním díle celé série hlavní roli dívky Nancy a později si zahrála i v třetím dílu odbornici na sny. Po skončení natáčení záběrů se nečekaně začne hýbat Freddyho rukavice, dva techniky zabije a Chase (manžela Nancy) řízne do ruky. Heather se náhle probudí a zjistí, že vše byl jen zlý sen, vydechne si, ale pak si všimne, že manžel má opravdu ruku pořezanou. Studio nabídne Heather roli v novém dílu Noční můry v Elm Street, ke kterému píše scénář Wes Craven, ale ona to odmítne! Dovídá se, že manžel na filmu už pracuje a telefonuje mu a prosí ho, aby se vrátil domů. Chase za volantem cestou domů usne, havaruje a náhodou ho zabije Freddyho rukavice. Syn Dylan se také chová podivně, nechce spát, protože se bojí „zlého pána“. Po dalších incidentech, které se svým způsobem týkají filmového přízraku, jede za Wesem Cravenem, aby se ho zeptala na scénář. Tvůrce však doposud neví jak příběh dopadne... Poslední souboj svede Nancy (Heather) v podzemním světě, kde objeví scénář k novému filmu z cyklu Noční můry v Elm Street a kde se setkává nejen se svým synem Dylanem, ale i s Freddy Kruegerem. (Rodriguez)

iXtr3m3

Zasa budem čierna ovca, ale preboha, prečo tomuto dávate tak málo? Je to ďaleko ďaleko lepšie ako posledná časť z 2010-teho, je to klasický Freddy mixnutý Cravenom. Pre mňa jedna z najlepších častí úplne. ()

Ripley odpad!

Klasik žánru a natočil nejhorší film své kariéry.Napětí snad jen pro bázlivé puberťačky a babičky po sedmdesátce.Neskutečně otravné dítě,kterému jsem přál,aby ho co nejdříve Freddy zamordoval,ale nejdřív ještě trochu pomučit..A Freddyho maska byla tak nemožná,že i laik musel poznat,že jde o špatný latex.Triky byli na úrovni filmu typu C.No prostě děs...bohužel né ten ,který nám chtěl Craven dát. ()

Paity

Sice to není úplná hrůza, ale stejně si říkám proč něco takového ještě točí. Bohužel bylo hned jasné, že se dočkáme pokračování. ()

Knowho

Wes Craven se 10 let po svojí původní Noční Můře vrací k režii dalšího a ne tak tradičního dílu. A to proto, že se zde představují herci postav z původního filmu, kteří jsou hráni..sami sebou. Což je docela dost nevídaný koncept a Craven ho zvládnul skvěle. Heather Langenkamp jsem si tady oblíbil možná i trochu víc, než jako Nancy. Robert Englund tady taky hraje sám sebe, ale taky jinou verzi Freddyho. Freddy tady mimochodem vypadá kurevsky skvěle. Co se mi taky líbí je vztah mezi Heather a Johnem Saxonem, který opravdu silně připomíná vztah dcery a otce-stejně jako v původním díle :D Taky se mi líbí, že vůbec nezapomínají na další filmy po jedničce a některé i mírně zmíní. Super rozlučka Cravena s Noční Můrou :D 9,5/10 ()

peetriss

Wes Craven se nesmířil s tak neslavným koncem jeho slavné elmstreetovské série a rozhodl se fanouškům Nočních můr věnovat dárek v podobě zajímavého bonbónku, který nejen oživuje Freddyho, ale také jeho běsnění posouvá do reálného života naší staré známé herečky Heather Langenkamp, která hraje samu sebe. Právě tento posun do reality dává strachu a napětí nový rozměr a i když námět Nové noční můry zní šíleně, Wesu Cravenovi se povedlo vybudovat tak výbornou atmosféru, že ji překonává snad jen první díl série. Vše dobře funguje, i když se tento film nebere zase až tak vážně (je plný nadhledu a dokonce i náznaků sebeparodování). Bohužel se fantazie Cravenovi ve vyvrcholení trochu vymkla z rukou a film se zvrhnul v nedomyšlenou akční taškařici s poněkud lacinějším závěrem, kvůli které ubírám na hodnocení. Heather Langenkamp svůj comeback v roli sebe samé i Nancy zvládla výborně, Miko Hughes v roli jejího syna naopak podává nevyrovnaný výkon a zajímavá je v úvodu telefonní scéna, která dává vzpomenout na pozdější Cravenův Vřískot či smyčcové tóny doprovázející chlapcovo bodání nožem odkazující na Hitchcockova Psycha. ()

ClimbVibe

Po Freddyho smrti asi nejlepší možný restart. Kdo by po 6tém dílu řekl, že se u Noční můry budete ještě bát? A jak tu zmiňuje B!shop, jde hlavně o dárek fanouškům Freddyho světa. Prostě dobré zakončení jedné kultovní série. ()

Paldiny

Wes zrejme nebol spokojný so zakončením série, preto zobral oprátky do vlastných rúk. Trápnym úvodom so znepokojivými pazúrikmi sa nenechajte zmiasť. To si režisér ešte len ladil nástroje, aby nám následne predviedol, že ten najväčší teror vychádza z našej psychiky. Nová nočná mora využíva schizofréniu a pomalé prepadanie v strach čo bola správna cesta. Veď len fakt, že skutočných ľudí môžu navštíviť ich filmový démoni je desivejší ako keď Freddy po piatykrát oživne a začne honiť dvadsiateho príbuzného svojho vraha. Napätia je požehnane, výborná scénka z cintorína, bavila tiež paralela klasických rozprávok od bratov Grimmovcov s Freddyho osudom. Rovnako je výstižne zobrazené prepojenie reality a sna, kde neviete či realita vstupuje do sna, alebo sen do reality. Premena hercov späť v ich role tiež vydarená. Sklamaním bola maska, aká po vzore tej minulej opäť povstala z gumolínu. Tiež som čakal málinko viac mŕtvych a možno pamätihodnejšie finále. Wes ale dokázal, že si s Freddym rozumel najviac a po príšernej Poslednej nočnej more doprial nesmrteľnému zlu dôstojnejšiu bodku. Už môže odpočívať v pokoji. ()

willis

Film určený především pro fanoušky Jilmové ulice. Po nejhorším šestém díle kterým paní režisérka a scénáristka v jedné osobě Freddyho zabila nejen ve filmu, ale především kvalitou scénáře, Crawen udělal radost sobě i příznivcům snového killera. Já jsem rád, protože Freddy je prostě ikona hororu a ikony neumírají tak snadno. ()

spiritus

Návrat Freddyho nedopadl nejhůř. Po naprosto katastrofálním propadáku Nightmare 6, navíc vyčnívá hodně vysoko.Bohužel ani zde se tvůrci nevyvarovali mnoha chyb, scénář je místy dost špatný a najdete zde mnoho hluchých a nudných míst, bez jakéhokoliv smyslu a účelu.Ale maximální hodnocení si zaslouží Freddye, který je úžasně démonický, až pekelný. Nejtemnější zobrazení Freddyeho z celé série... ()

ottis

Poslední půl hodinka dobrá,jinak velké zklamání.S první Noční můrou se to vůbec nedá srovnat,od Wese sem čekal mnohem důstojnější zakončení celé serie. ()

Shogin

Námět zajímavý, ale už před shlédnutím mi to nesedělo a při sledování jsem se celou dobu nemohl ubránit dojmu, že to je poněkud samoúčelné. Jako celek film nedrží vůbec pohromadě a na celou tu hru se mi pořád nějak nechtělo přistoupit. Co mě však velice potěšilo, je návrat Heather Langenkamp, Robert Englund v civilu, scéna s Wesem Cravenem a John Saxon a další herci z prvního dílu plus samozřejmě spousta odkazů na předešlé díly, zejména první. Každopádně poté, co jsem včera viděl otřesný šestý díl, je tohle přece jenom mnohem lepší a uctihodnější zakončení mé nejoblíbenější hororové série! Díly, podle toho, jak se mi líbili: 3, 1, 4, 7, 5, 2, 6. ()

arcticsky

Je pěkné konečně vidět R. Englunda v roli "klaďase", ale to je asi tak všechno zajímavé na tomto klišovitém filmu... ()

Petrus1

Na režisérské křeslo se nám vrátil Wes. A já se mu ani nedivím. Asi chtěl po zmršené šestce dát Freddymu možnost důstojnějšího odchodu. A pojal si to zase po svém. Ono to nejprve působí tak trochu zmateně, než vám dojde, o co vlastně jde. Totiž všichni, kdo se tu objeví a zároveň hráli i v díle prvním, hrají vlastně sami sebe. Ona je to vlastně tak trochu jiná Noční můra. Freddy byl po několik let uvězněn ve filmech a jelikož se filmy už netočí, tak je Freddy volný a rozhodne se, že přejde z filmu do skutečnosti. A k tomu mu má pomoct Heather a její syn Dylan. I když tu Freddy dostane prostor prakticky až ke konci filmu, musím říct, že Wes dal Freddymu možnost lepšího odchodu než režisérka šestého dílu. Freddy tu působí opravdu trochu děsivěji než obvykle a navíc má nádherný boty! :-) A taky je tu klasická scéna, ve které si Freddy pohraje s Dylanovou chůvou a tak trochu ji povozí po zdech a po stropě. Trochu mě ovšem mrzí, že se Wes neobrátil i na Deppa. Hned by to bylo hezčí pokoukání… ()

Yarwen odpad!

Snažil jsem se na tomto snímku najít nějaká pozitiva, aby to vydalo alespoň na jednu hvězdu, ale celé je to tak trapné a hloupé, že to nedokázalo po stránce kvality překročit 10%. ()

Matli

Film hodně sází na atmosféru než na zabíjení a krom konce se mu to celkem i daří. Závěr je pro mě trošku divnej a starej známej Freddy už to taky není, ikdyž ho hrál stejnej herec. Jinak zajímavé a originální pojetí celého filmu na svou dobu. 61% ()