Nová noční můra

• USA Wes Craven's New Nightmare (více)

Natáčení nového dílu Noční můry v Elm Street se odehrává v zákulisí filmu, ale i na place. Nechybí tu herečka Heather, která před lety vytvořila v prvním díle celé série hlavní roli dívky Nancy a později si zahrála i v třetím dílu odbornici na sny. Po skončení natáčení záběrů se nečekaně začne hýbat Freddyho rukavice, dva techniky zabije a Chase (manžela Nancy) řízne do ruky. Heather se náhle probudí a zjistí, že vše byl jen zlý sen, vydechne si, ale pak si všimne, že manžel má opravdu ruku pořezanou. Studio nabídne Heather roli v novém dílu Noční můry v Elm Street, ke kterému píše scénář Wes Craven, ale ona to odmítne! Dovídá se, že manžel na filmu už pracuje a telefonuje mu a prosí ho, aby se vrátil domů. Chase za volantem cestou domů usne, havaruje a náhodou ho zabije Freddyho rukavice. Syn Dylan se také chová podivně, nechce spát, protože se bojí „zlého pána“. Po dalších incidentech, které se svým způsobem týkají filmového přízraku, jede za Wesem Cravenem, aby se ho zeptala na scénář. Tvůrce však doposud neví jak příběh dopadne... Poslední souboj svede Nancy (Heather) v podzemním světě, kde objeví scénář k novému filmu z cyklu Noční můry v Elm Street a kde se setkává nejen se svým synem Dylanem, ale i s Freddy Kruegerem. (Rodriguez)

geek.ondra

Pro všechny fanoušky éry Freddyho Kruegera velice důležitý film. Vrací se duchovní otec Wes Craven a s ním i poctivé hororové řemeslo. Tentokrát je ale Freddyho řádění okořeněno tunou originálních a v rámci série revolučních nápadů které vám vykouzlí úsměv na tváři. Od páté hvězdy mne odrazují pouze směšné dialogy a toporné herecké výkony. Ať je to jak chce tak Nová noční můra je důstojné ukončení největší hororové série všech dob. 7,5/10 ()

Sign

podle mne vyborny napad, akorate nevim ta rukavice i maska mohly zustat stejne to jedine mi na filmu nesedi, hlavne pátý nůž na palci!!! ale scéna v nemocnici kdy si Fred vychutná mladou chůvu je geniální ()

Pavel82

Noční můra, která se většinu času pohybuje na velmi tenkém ledě. Freddyho tu téměř nespatříte a když, tak je to úplně mimo celkový koncept jeho osobnosti či desetiletí zaběhlé vizualizace. Velmi tragikomický pokus o dobové vylepšení nevylepšitelné ikony...Freddy ve zbrusu nových kožených kalhotách? Really? Nejhorším zklamáním a přímo fackou do tváře fanouška je, že za tímhle stojí otec toho všeho. P.S.: Jako bonus dostaneme Miko Hughese, absolutně nejnesympatičtější dítě filmového plátna. ()

Demonic189

Zakončenie, ktoré svojmu menu hanbu rozhodne nerobí. Velmi zaujímavý námet (svet filmu sa prelína do skutočnosti!), Wes pred kamerou, ale i krásna hlavná hrdinka. Ziaľ Freddyho je na plátne akosi primálo a jeho nová maska taktiež priveľa rešpektu nebudí. Celkovo som však spokojný. ()

Likan7 odpad!

Na férovku. Od druhýho dílu šla Noční můra šíleně dolů a tenhle pokus o ani nevím co tomu jen zatloukl poslední hřebíček do rakve. Jsem zvědavý jak se se povedl remake, protože tohle je šílená katastrofa, kterou si za týden nebudu pamatovat. ()

Psycho.R

A je to tady, Wes Craven zasáhl potřetí a opět správně. Natočil metapokračování, kde se prolíná svět, kde je Noční můra jen film a realita filmová. Sice tyhle postupy moc nemám rád, ale tady se mu to podařilo tak dobře, že jsem se divil. ()

Hellknight12

Ja sa pýtam čo sa stalo? Ako nápad je fajn, že Fredy prejde z filmu do života ale to je asi všetko. Máme tu naspäť aj Nancy ale nejako mi to je jedno. Príde mi to ako nová nočná mora bez nočnej mory. Teda až na posledných cca 30 min. Fredy mi tu príde taký nijaký. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 50%. ()

TheRay97

Tak jsme se dočkali pořádného zakončení, konečně radosti, že to nebyl takový propadák. Hlavně mi vůbec nepřišlo, že nápad s filmem ve filmu potom přišel o Vřískot. Především mě uspokojil fakt, že si hlavní postavu zahrála Heather a navíc, herci vystupují za sebe! ()

biergof

Po druhém dílu je tento jediný u kterého sem zažil emoci podobnou hrůze. Atmosféra se dala krájet a tento díl mám ze série naradši i pro nádech reality a ta vraždící ruka jakoby T-800 z oka, tedy z endoskeletonu vypadla. ()

s_c_o_r_p odpad!

Něco tak dementního a zoufale zbytečnýho jsem dlouho neviděla. Po shlédnutí asi 3/4 filmu, kdy jsem prostě nemohla dál a vzdala sem to, jsem ohodnotila dvěma hvězdama. Tak říkajíc snaha se cení. Ale aby to bylo fér, dokopala jsem se k dodívání a s velkou radostí hodnocení měním. Ty dvě si to totiž absolutně nezaslouží. ()

Scraffy

Freddy je späť! A to vo forme, akú už dlho nemal! Wes Craven sa vrátil ku koreňom a to urobil kurňa dobre! Zo všetkých si urobil veľkú prdel a natočil niečo úplne iné, ako všetci očakávali. A mne sa to páči! Zo začiatku sa to celkom dlho ťahá, ale potom, keď sa to rozbehne, tak to nabere veľké otáčky. Prvý krát, keď sa Freddy objaví na scéne, tak vám až nabehne husina! A to nepreháňam! Ani trocha! Jedna z najlepších scén je pre mňa tá v nemocnici. Tá bola extrémne dobre natočená a mrazilo z nej. Lepšie zakončenie pre Freddyho ani nemohlo byť! Za ten uťahaný začiatok dávam jednu hviezdu dole, ale inak veľká spokojnosť. Po dlhej dobre má Freddy to, čo už dlho nemal! Hororovú atmosféru. Cool! ()

G04T

Za začátku mi to přišlo zvláštní, po půl hodině jsem to začal chápat a maximální spokojenost byla na místě. Kdo jiný může pokračování Noční můry udělat tak dobře, než ten, kdo to celé začal. Skvělou atmosféru musim pochválit, v devadesatejch letech lidi z toho určitě srali a věřím ze by srali i teď. Extrémní napětí nebyl jedinej dobrej pocit, co jsem z filmu měl. Wes prostě uměl... (rip.) Scénář má hlavu a patu, žádná postava mi nebyla nesympatická (možná až na černou doktorku) a jsem strašně rád za to, že po asi 5 pokračování, které se tomuhle ani prvnímu filnu nemůžou rovnat tu máme něco takovéhleho... Rozhodně doporučuji všem, kteří ztratili víru ve Freddyho po druhém pokračování. ()

Duke90

Sedmé pokračování je pravděpodobně nejoriginálnější ze všech nočních můr paradoxně díky tomu, že staví na základech původní konstrukce nové příjemné podkroví, kde se dá bez problému ubytovat se vzpomínkami na originál o patro níž. Výsledek je nejen velice důstojný, ale rozhodně nepůsobí překombinovaně a naopak vtáhne do reality jak daleko démoničtější verzi Freddyho, tak i správného fanouška celé série. Herci hrající sami sebe mi sedli o poznání víc než jako fiktivní postavy a jsou zde originální scény, na které se nezapomíná jako třeba telefonický rozhovor R. Englunda s Heather Langenkampovou, kde si Robert "hezky maluje". Jsem moc rád, že Craven přepsal předposlední tečku s "Freddyho smrtí" svou vlastní definitivní tečkou. ()

Clark_Kent

Když se ďábelský Freddy, zase vrátil. S ním se vrátil i geniální W. Craven, kterej svoje geniální choutky náležitě upotřebil. Legendární Freddy, ve své kurevské formě. ()

Chuppa

Tak tohle bylo divný, znamenalo to tedy že všech předchozích filmů s Freddym byly jen filmy? Nebo se to Heather opravdu stalo a podle toho natočil Craven první Noční můru? Celkem zmatek. Jinak novej Freddy je temnější, už tolik nevtipkuje, nicméně je stále celkem neschopnej a není problém ho zabít, jako už 6x před tím.. ()

Luki.V

Nejlepší noční můra a jediný sequel který můžu opravdu bez výhrad doporučit k podívání (jen ne proboha na nově a s českým dabingem pokud teda nechcete mít z filmu zoufalou komedii). Wes Craven udělal moudrý krok a spláchl odpad posledních pokračování do svého režisérského WC a zrealizoval svou Noční Můru tak jak ji chtěl (New Nightmare měl Craven v hlavě už před natáčením Dream Warriors, ale studio považovalo ten nápad za riskantní a chtěli si na Freddym ještě namastit kapsy) s pořádnou atmosférou (opět pokud nekoukáte na film v tv) a inteligentním scénářem který s přehledem kombinuje klasickou Noční můru, popkulturní narážky, odkazy na první až třetí díly série a k tomu ještě pár vtipných metafor. Herecké výkony jsou na úrovni (až na to malé dítě které bych nejraději viděl mrtvé už po prvních 10 minutách filmu). Tohle je pravá Noční Můra, zapomeňte na všechno co přišlo po třětím dílu, tohle je úplně jiná liga. 100% bez výhrad. ()