Kouzelná chůva Nanny McPhee

• Česko Kouzelná chůva (více)

Pan Brown je majitelem krachujícího pohřebního ústavu, který drží nad vodou pouze štědré příspěvky panovačné tety Adelaide. Má sedm bystrých, ale také rozpustilých a velmi zlobivých dětí. Je pravidelným klientem místní agentury na hlídání dětí, po "likvidaci" sedmnácti chův s ním nechce mít majitelka agentury už nic společného. Bezradný pan Brown neví, co dál, jedinou oporou je mu mladá hospodyně Evangeline. Jednoho večera se objeví u jejich domovních dveří velmi nesympatická osoba, která je mimořádně ošklivá, a představí se jako chůva McPhee. Brown se domnívá, že mu ji poslala agentura. Za jiných okolností by ji nejspíš nezaměstnal, teď je jeho poslední záchranou. Děti ji nejprve odmítají poslouchat, záhy ale zjistí, že chůva používá čáry a kouzla, kterými je dokáže ovládnout. (TV Nova)

Ryuuhei

Jak jinak mám hodnotit jednoduchou pohádku, která vypadala, jako z televizní produkce? Překvapilo mě to britské hvězdné obsazení, jaké se zde naráz sešlo, ale to nic nemění na tom, že příběh není kdovíjak strhující. Zkrátka jedna kouzelná chůva za menší pomoci magie napraví osudy rodiny na pokraji bankrotu. Nic víc, nic míň, přehnaně barevná a moralistická podívaná. Sám jsem film měl rozkoukaný celkem 3x a pokaždé od jiné části, než jsem si je postupně poslepoval dohromady a mohl film považovat za dokoukaný (a tedy i ohodnotitelný na ČSFD). ()

terunka003

Barevné, kouzelné, veselé, vtipné, poučující, krásné. Opravdu krásná pohádka o nevychovaných dětech, které změní až "kouzelná" chůva. Celý příběh je vtipný, barevný, plný vtipu, elegance a najde se i trochu romantiky. Potěšil mě výběr herců, ať už dětských rolí, tak i rolí dospělých. Emma Watson byla opravdu šeredně hezká, Colin Firth neskutečně otcovský a Thomas Sangster, který udával akce svých sourozenců bez bubnů (Láska nebeská). A další spousta jiných herců, kteří dodávali ději svižnost, veselost a lehkost. V jedné roli se objevila i Jessica Fletcher. Pohádka pro celou rodinu, ničím neublíží a ještě se vám bude krásně usínat. ()

lumiros

Tak tohle je absolutní pecka, co se týká výchovy jak dětí, tak rodičů. Prostě pohodový rodinný filmeček u kterého mne má dcera na konci přistihla, že pláči dojetím a to se mi stává tak maximálně jednou za deset let. Dávám bez rozmýšlení pět hvězdiček a kdybych to měl s něčím srovnat, což dělám velice nerad, tak se snímkem Řada nešťastných příhod. ()

skretik

Celkom príjemná rozprávka... do 1. 1/2 sa mi to ale páčilo viac ako potom. Určite by sa mi to viac páčilo v angličtine, ale keďže som zohnala len francúzsku verziu, tak to hodnotím aj s francúzštinou :))). ()

Beatle

Já opravdu bytostně nesnáším filmy s dětmi. Filmy typu DENIS POSTRACH ULICE apod., proto jsem nejprve váhala, když jsem se měla na tento snímek podívat. Naštěstí ono "roztomilé" a "sladce prohnané" (ty uvozovky jsou takzvané uvozovky ironie...to jen aby si někdo nemyslel, že to myslím vážně) řádění malých spratků, kteří nedokáží pochopit jednoduchou pravdu, a to že jeden pracující muž fakt nemůže zároveň vychovávat a zaopatřovat rodinu, relativně brzy skončí a divák se pak může zaměřit na všechny ostatní součásti filmu. Je to vlastně od začátku velice předvídatelný děj, jen s tím detailem, že je zábavné rozebírat dospělácké charaktery a nádherné pozorovat závěrečnou scénu se svatbou (i když uznejme...to házení dortů bylo trochu mimo mísu). Ošklivá/krásná Emma Thompson (která byla první důvod, proč jsem se na film prošpikovaný dětmi vůbec podívala), pomilování hodný Colin Firth (který byl druhý důvod, proč jsem se dívala) a krásná Kelly Macdonald, které už od začátku fandíte, aby byla příští paní Brownovou. Osobně tedy končím na takových 70%. Za milé charaktery a za svatební šaty ze sněhových vloček....jo...a taky za růžové a žluté jehně :) ()

dANo

Pozeral som to len tak na jedno oko, lebo som si myslel, že to bude kravina, ale je pravda, že miestami som bol milo prekvapený. Takže moje hodnotenie nie je finálne, snáď ho upravím (smerom hore) po poctivejšom zhliadnutí... ()

Sany33

Nevinná, dobrodružná komédia určená skôr pre mladšieho diváka s mravným ponaučením. Chytľavá atmosféra a v celku sympatická škála hercov je zárukou príjemne stráveného večera v rodinnom kruhu. Celková pointa aj zápletka sú naivné a smerujú k jedinému možnému záveru a tým je, ako inak Happy end. Opatrovateľka s čarovnými schopnosťami naučí malých nezbedníkov vážiť si prosté radosti života a ukáže im ako aj z minima vďaka snahe pretaviť maximum. Celkom sa mi pozdával aj systém náučných pravidle, ktorý by som zaviedol do nejednej slovenskej domácnosti. Avšak mám pocit, že bez čarovnej moci sa bude disciplína nastoľovať trocha ťažšie. 69% ()

JekoRek

Takovéto filmy sem měl rád tak před 4 roky. Věřím, že pro někoho to bylo roztomilé a kouzelné, ale pro mě to byla nuda. 26% ()

klima777

Film, který atmosférou trochu připomíná Řadu nešťastných příhod; nachází se někde mezi moralitou a morbiditou (té morality je tam o poznání více). Scénář Emma Thompson? To vůbec není zlé. A žili spolu šťastně až do smrti... 2,7* ()

made1

Tančíčí osel, banda nejzlobivějších dětí a svítivými barvami posedlá vdova. To vše by vyznělo hloupě komicky nebýt úžasného scénáře Emmy Thompson. Navíc, sama ze sebe dokázala udělat to nejošklivější stvoření, které byste ke své drahé ratolesti pustili, aniž by jí to jakkoli uškodilo. A pozor, kuchařka to má písemně! ()

fruitbueno

Budu přísná a dám za 3*, i když jsem kvůli Emmě váhala nad 4*. Nejvíc mi vadila ta provařená zápletka, která ani nebyla zápletkou. Nevěřím, že se nedalo vymyslet něco víc. Základ (milion uřvaných nezvladatelných fakanů) byl, stavět se na něm dalo (neuroticky pracovitý tatík), ale nakonec nic moc. Ale pro děti, které poslouchat nechtějí, jednoznačná volba! ()

mikulíšek

Zprvu jsem měl dost rozpačité dojmy, nevěda jak vážně film brát. Z počátku je dost otravných scén zlobivých dětí, jako by se jednalo o x-té pokračování Denise postrachu ulice; dospělé osoby pak mají, při nejlepším, "klasické" osudy, ale spíše to zavání podobnými klišé, jako jak dát rodiče dohromady, či jednoho z nich oženit (s tou správnou). Nakoec vše samozřejmě dopadne, tak jak člověk od první minuty filmu tuší. Nevím, jestli McPhee má nějaký základ v britské literatuře pro děti, ale dost mi to tak připadalo, protože ve filmu není ani naznačeno nic o tom, proč a jakto, že chůva, potažmo její tělo, umí to, co umí. V průběhu filmu jsem však začal objevovat i tu druhou (lepší) stránku. Film je neskutečným způsobem bláznivý, pestře barevný, ujetý, ale i morbidní a rozhodně nezůstane jen u vtípků pro nejmenší. Mám pocit, že tvůrci museli ujíždět na nějakých drogách, protože celý snímek je psychadelicky barevný, což působí velice neobvyklým dojmem obzvláště v prostředí historickém. Některé vtipy jsou spíše bizardní záležitosti, než humor pro malé děti. Zkrátka film jako takový dospělého diváka spíš nepobaví, vizální stránka a celkové zpracování je zvláštním způsobem neodolatelné. Poslední výtka je pak k efektům, které jsou zbytečné a při nedostatku finací vypadají spíš odpudivě. . ()

Kouzelná Emma Thompson se vrací

Kouzelná Emma Thompson se vrací

16.04.2009

Některá pokračování vás překvapí. Nejen tím, že vůbec vznikla, ale i relativně hvězdným obsazením. U nás Kouzelná chůva Nanny McPhee prosvištěla kiny téměř bez povšimnutí, v anglicky mluvících zemích… (více)