Sin City - město hříchu

• USA Sin City (více)

Noirový thriller plný násilí, v němž se prolíná několik dějových linií z oblíbených komiksů Franka Millera, vykresluje obraz nejděsivějšího města bez slitování pohledem těch nejdrsnějších postav. Bruce Willis exceluje v roli policajta s nemocným srdcem, který přislíbil ochranu sexy striptérce (Jessica Alba); Mickey Rourke hraje mrzoutského psance s posláním pomstít smrt své jediné životní lásky (Jaime Kingová) a Clive Owen ztvárňuje Shellieinu (Brittany Murphyová) tajnou lásku Dwighta, který po nocích brání Gail (Rosario Dawsonová) a její lehké děvy z Old Townu (Devon Aokiová a Alexis Bledelová) před drsňákem (Benicio Del Toro) se zálibou v násilí. (Cinemax)

GrungeChild

Černo-černý noir, ve kterém se vždy utápím s ohromnou oblibou. Papírová i filmová verze jdou perfektně ruku v ruce, nedovedu si představit lepší zpracovnání Millerova díla. Úžasná vizuální stránka je doslova rozpohybovaný komiks na plátně, perfektní hra s barvami a black&white, zvláště v okamžicích, kdy se plátno vždy na moment promění na černobílé "okénko" s Frankovým rukopisem. Ano, pře-exponované "chladné" zpracování je záměrné, a ano, je to tak perfektní - vyčítat filmu (komiksu) "statičnost" je nesmysl, vizuální dojem pro vyprávění příběhu je ideální. Když je řeč o vyprávění příběhu, tak to je pojato naprosto skvěle, s nadhledem, a opět imho nejlepší možnou formou. Věřím, že někomu to sednout nemusí, ale všechny čtyři povídky, balancující na hraně akce, humoru a především parádní noirové "deprese", mě dokonale pohltily. Příznivci podobných monologů ve své hlavě, sebestřední nihilisté a masoví vrazi se mnou jistě budou souhlasit. Po shlédnutí obou verzí (theatrical / extended recut) musím říct, že obě mají něco do sebe. Rozhodně ale pro "fajnšmekry" a fandy komiksu doporučuji druhou variantu. Každopádně, obě dvě jsou pro mě jednoznačně za plný počet . 5* ()

Miseet

Ani přinejmenším nejsem fanoušek podobných filmů, a komiksová předloha k tomuhle filmu se o mně ani neotřela, tudíž moje hodnocení je čistě subjektivní. Postavy mi přišly zajímavé, ale takové prázdné, moc se toho o nich nedozvíme, a to je na nich postaven celý příběh. Jednotlivé prolínaní dějů ve filmů moc v oblibě nemám, ale tady mi ani tak nevadilo a neztrácela jsem se v tom. Na druhou stranu se mi hrozně líbí vizuál celého filmu a to jakým způsobem byl zpracován. Ještě jsem nic podobného neviděla. To je asi také jedna z největších odlišností, na kterou jsou tvůrci pyšní a na které si dali opravdu záležet. Námět byl také docela zajímavý a doplněn dobrým výběrem herců, kteří tomu, dle mého názoru, trošku přidali na kvalitě. Koneckonců hodnotím průměrně, jelikož to ve mě nic neprobudilo a jen jsem to tupě sledovala. ()

Morloth

Asi mi nestačí, když někdo (Rodriguez, Miller, Tarantino) vezme něčí (Miller) komix a přetvoří jej ve film políčko po políčku. Tomu pak chybí jakákoli invence, nápad. A to že někdo film zabalí do voňavoučké stylizace a nabere do něj mraky hereckých hvězd, které se tváří buď extra šukézně, nebo extra tvrďácky, neudělá dobrý film. Netvrdím, že v Sin City se nenajdou kvalitní herecké výkony. Jenže vše je strašně pomalé a pro mne osobně nudné. V tomto případě vyhrála forma nad obsahem, přesněji forma obsah malinko přišlápla. ()

Chen

Natolik netradiční (alespoň po vizuální stránce), atmosférické a strhující, že bychom jen těžce hledali něco podobného. Ano, je to velmi brutální (i na Rodrigueze), ale násilí je zde jen pomůckou k navození pocitu bezvýchodnosti, kterou je Město hříchu protknuto. Přestože bych čekal, že tento typ projektu se stane záležitostí jen menší skupiny fanoušků, kasovní výsledky svědčí o něčem jiném. A je to jen a jen dobře, už jen proto, že se tak dočkáme několika dalších pokračování (alespoň doufám). ()

lekr

Absolutně nejlepší komiksový film jaký kdy vznikl!! Skvělá noirová stylizace, do detailu propracovaný scénář a vynikající herecké výkony, kterým jednozačně vévodí Bruce Willis a Clive Owen!! Není co dodat!! Rodriguez je zkrátka bůh!! ()

rakovnik

Neskutečně skvělé ztvárnění comicsu. Vlastně pohybující se comics. Robert Rodriguez si s tímto filmem bravurně vyhrál a tím u mě vyhrál. K tomu měl šťastnou ruku při výběru herců. Krásná hra světla a stínu. Tam, kde je potřeba, objeví se trošku barvy. Do detailu výborný film - comics. ()

Martin741

Perfektna filmova adaptacia komiksu na filmove platno. Sin City ma vplyv mojich oblubenych Noir Filmov /najradsej mam Sunset Boulevard/, scenar naprosto genialny, zisla sa plejada hercov a hereciek : Willis, Clive Owen, Jessica Alba, Rosario Dawson. Je tu kopa akcie, kvalitne herecke vykony, vzdy a rad si pozriem Sin City 89 % ()

William_

9/10. Neuvěřitelně působivý snímek, který se mi už od mého dětství zapsal do paměti. Násilný, ošklivý, sprostý a hlavně originální podívaná, která nikdy nezklame. ()

kaposlav

Už keď som tam zbadal meno Tarantíno, tak som vedel, že to nebude normálny film, ale niečo úchylné, vulgárne, alebo experimentálne. Je to ČB a ešte aj točené neprirodzenou formou. Proste ak chcete normálny film, tak od tohto ruky preč. 1* ()

Malkel

Jestli nemůžeme filmu Sin City Robert Rodrigueze, adaptující kultovní komiks od Franka Millera, něco upřít, je to naprosto perfektní vizuál a práce s barvami. Ano, je to perfektní. No, tak už tu největší a nejvíce očividnou přednost máme za sebou, pojďme dále. Jednotlivé povídky jsou sakra dobře napsané, (kvalita předlohy jde určitě znát), postavy v pořádku zahrané (nikdo příliš nevybočuje, ale nikdo ani nekazí) a atmosféra města...je prostě dechberoucí.  Jestli máte náladu na akční biják plného drsných monologů, násilí a velkého noirového nádechu, Sin City bude to pravý ořechový. Ačkoliv přiznávám, teda taková nálada zní až příliš konkrétně...  **** ()

dezorz

Napriek znacnej podobnosti - Frank Miller, tvorca komiksovej predlohy je komercne najzaujimavejsi undergroudovi tvorca komiksu, podobne aj Rodriguez vo filme - Rodriguezovi chyba hviezdny status Tarantina, rovnako ako tarantinova schopnost ekelkticky kradnut vsetko od vsadial a z lepit dokopy originalny film a tak necudo, ze sa radsej dobrovolne necha obmedzit formou slavnehj a kultovej predlohou. Bohuzial, Sin City nie je noir detektivka, ale popcornovy poviedkovy film pre masy. Skoda. ()

delaware

Málokterý film podobného žánru mě opravdu zaujme. Ale Tarantino, Rodriguez a Miller to u mě vyhráli na celé čáře. Výborně natočené, úžasné efekty, vynikající herecké výkony. Zbožňuju prolínání postav v jednotlivých příbězích. A zbožňuju malou smrtící Miho (Devon Aoki). Podle mě nejlepší role Jessicy Alby, Brittany Murphy a Elijaha Wooda. ()

bogomira

Komiks neznam a Rodriguez to u mě měl už nahnutý a timhle se definitivně pohřbil. Jeho kolega v ujetosti Quentin má aspoň dar geniálních dialogů a skrytýho humoru, Rodriguez nemá nic. Nelíbilo, nebavilo. Dvě hvězdy jen za Willise a ten opar tajemna. ()

marcek

O tomle filmu jsem neměl ani páru - dokud mi to kamarád nepůjčil a musím říct, že od tý doby jsem do viděl mooooockrát - nikdy to neomrzý. Tolik známých osobností v jednom filmu. Hlavně to jak je to všechno černobílý, a jdou pak vidět jenom nějaké barvy např. krev, barva auta, nebo vlasy Goldie. Prostě parádní film ()

DrBuznička

Komiksy jsou mezičlánkem mezi filmem a knihou. Pokus o posunutí komiksu z této pozice do filmové kategorie v mých očích končí vždy křečovitě a jaksi disfunkčně. To, že stránky s orámovanými obrázky v komiksu vypadají jako screeboard k filmu, ještě neznamená, že podle něj jde film natočit. Sin City je nejvěrnější komiksovou předělávkou a to je jeho největší chybou. Miluji komiksy, ale na plátně jednoduše nefungují, nefungují a nefungují. Zfilmovatelný komiks je jen ten, co je silně prozaický, má silný příběh jako kniha (tak jako např. V jako Vendetta, což je film vynikající). Snaha zfilmovat komiks mainstreamový je pro mě jen snahou vytvořit hollywoodský blockbuster nebo splněným přáním nějakého komiksového maniaka, který shodou okolností točí i filmy a zfilmování jeho oblíbeného komiksu je pro něj zhýralou a dětskou touhou vytvořit něco, čím uspokojí svoji malost a totálně zaslepeně se navíc domnívá že vzdává hold komiksovému originálu. ()

Petoss1

Čím ďalej tým viac si uvedomujem že som na Tarantina a spol. kydal neprávom. Ďalšia z uletených vecí ktorá je taká blbá, že je až svojim spôsobom výnimočná. Je to film podľa komiksu a preto je aj tak natočený (niečo podobné ako 300, aj od istého autora), zo začiatku to trochu vadilo ale zvykol som si. A tak, keď som videl toľko hviezd pokope (najlepšia časť filmu je s Willisom), ktoré sa zišli aby natočili niečo neobvyklé, viem že som urobil dobre. Za krásne herečky, za štýl akým je tento film natočený a za príjemnú atmosféru. 85% ()

Nach

Má očekávání byla tak velká, že nakonec neodvratně muselo přijít zklamání. Sin City jsou drobné, násilné příběhy v jednom velice špatném městě. Postavy jsou zde cokoli, jenom ne čistě dobré a styl podání mi rozhodně nesednul. Otázkou je, do jaké míry za to může Tarantinovský kabát, kterému jsem nikdy moc nepřišel na chuť, nebo příběh comicsu jako takového. ()

Attta

Drsný komiksový testosteronový nářez, to je asi první co mě po zhlédnutí filmu napadlo! Mě se tento film fakt líbil, i přesto že všechno nebylo uplně ideální! Dávám lepší 4 hvězdy. ()

Streeper

Páni, nečekala bych, že se mi to bude tolik líbit, ale vážně se tak stalo. Líbilo se mi zpracování filmu a atmosféra, také jsem byla ráda, že to bylo rozdělený do jednotlivých příběhů, které vlastně něco spojovalo a navíc, tak jak to začalo, tak to skončilo. Už se těším až se podívám na pokračování. ()

Sin City míří do televize

Sin City míří do televize

01.06.2017

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let